Hádkovi

• angličtina Hádek Family (festivalový název) (více)

Když se sejde rodina, je to vždy radost. Dva bratři se svými ženami se potkávají v bytě svého dědy, který je v nemocnici a už to s ním vůbec nevypadá dobře. Bráchové jsou každý úplně jiný, ale mají se svým způsobem rádi, zato jejich manželky se nemohou vystát a vzájemné pomlouvání je pro ně nezbytnou součástí života. Ve vzduchu visí dědictví po dědečkovi, ale na schůzku dorazí i otec obou bratrů s důležitou novinkou. Dědeček chce s nimi se všemi jet k moři, aby ho jednou v životě viděl. Mají se tedy o čem bavit, ale naráží na jeden problém. Nikdy se neshodnou a pokaždé skončí tím, že se pohádají. Jmenují se Hádkovi. (Bontonfilm)

AnaLangova

Stejný námět už po milionté "rodinná haha komedie", stejní herci (Čermák, Prachař, Nováková...) a tak pořád dokola! Česká kinematografie by si mohla, tak na 10 let dát pauzu a nikomu by nechyběla. Bylo mi trapně jenom se na to dívat (a platit za to). ()

Slepejsek

Brutálně černá komedie - jestli se tomu komedie vůbec dá říct - když nezůstanete na povrchu, uvidíte hodně kruté zrcadlo sebe sama. Jestli se před rokem všichni natřásali nad VLASTNÍKY, tak tohle je méně umělá, méně intelektuálská, avšak o to divočejší a živočišnější forma. ()

gogo77

9/10... wou...ako je mozne ze ti cesi stale produkuju taketo skvele filmy.... ak sa vam pacil film Vlastnici tak toto je dramedy pre vas... len si film pozrite v dobrej nalade lebo ak mate momentalne depku tak toto vas poriadne udupe.... dvaja bratia "podpapuciaci" so svojimi manzelkami "slepicami" sa neplanovane stretnu v byte svojho dedka ktoremu idu nakrmit korytnacku.... dedko umiera tito supi sa zlietaju aby vymerali a zacali rozdelovat majetok... absurdne rodinne chvile, stare nezhody a vsadepritomna nenavist vas smiechom cez slzy zrealni az tak ze sa mozno budete obcas citit ako pri hadke vo vlastnej rodine... ale vsetci sa tam najdeme ()

soukyd33

Poznámka: Celé se to odehrává v jednom bytě. Tohle je stejný, jako když si pustíte seriál: Ulice nebo Ordinace v Růžové zahradě 2. 👎 Vemte kameru a jděte točit ven, budete mít lepší zážitky. Tohle snad umí natočit jen Češi. Herecké výkony stejné, jako v našich seriálech. Herecké obsazení známé. Příběh je značně nepřehledný. Asi tam ani není. Poznámka: Zasmál jsem se, ale spíše tomu, že je to trapné. Poznámka: Opravdu nám to za to stojí, tohle vytvářet? 🤔 Hvězdiček 1 ()

ghoston

Dobre Moravec, dobre stě to spravili. Herci super, Čvančarová konečně předvedla výkon, jaký bych od ní očekával. Tempo filmu super, nenudil jsem se. Režisér je pro mě objev roku!!! Z posledních českých filmů je to zatím to nejlepší, co jsem viděl. ()

Hombre8

Průvodce mladého muže po vlastním osudu (v manželství). Zejména postava Sandry Novákové, její reakce, myšlenkové pochody a rétorika, je vykreslena velmi autenticky. Velké plus samozřejmě za autorství. Řekl bych, že většina dialogů bude její dílo. Čvančarka taky pěkně. Prachař dřevěný, Čermák hezky dřevěný (coby opilec), Pavelka - Servus Prengel! ()

vinducha

Parádní práce. Jak tu píše kolega Anderton , takový český pokus o majstrštyk M. Polanského ve stylu Carnage . A ono to opravdu funguje . Kdyby se mě naprosto neznalý cizinec zeptal , jak bys charakterizoval českou povahu , řeknu mu "Mrkni se na Hádkovi a hned o nás budeš vědět víc ." Samozřejmě ne všechny manželky  jsou takové harpyje nebo blbky a ne všichni manželé jsou takovýhle podpantofláci nebo furianti . Nicméně tak nějak v globálu by to asi sedělo. ()

Hajkovna

Někdy je film tak nádherný, že se vám chce brečet. Někdy zase začnete brečet kvůli tomu, že i když jste v otevřeném kině uprostřed přírody, všechny perimetry střeží ozbrojená komanda, které Vojtěch Moravec najmul s jediným úkolem. Na místě odprásknout kohokoli, kdo se pokusí opustit promítání jeho naprosto příšerného filmu. To byl můj případ. Otevřete, prosím, na moment, milý čtenáři, svou prefrontální mozkovou kůru. Představte si tmu. A ze tmy, pomalu, ale jistě, vychází hovno. A to hovno začne rotovat po dobu, řekněme, 90 minut. Právě jste zhlédli film Hádkovi. ()

JB001

Do kina bych na to nešel, ale na Netflixu jsem to dal. A vůbec to nepovažuji za ztrátu času. Spíš tragédie než komedie, ale hodně jsem se nasmál při sledování takové české normální rodinky. Závěrečný monolog Ondřeje Pavelky mi dokonce vehnal slzy do očí, Takže za 3,51 ()

mia.com

Jakoze obcas jsem se nasmala, ale spis stylem "to ne-eee". Hadky byly dobre vykreslene, i herci bezvadni, i kdyz Novakovou nemusim, takoveto role jsou proste jeji a sedi ji. Nicmene divat se hodinu a pul na to, ze se 4 lidi hadaji v jednom byte, u toho chlastaji a nakonec se porvou? Jako divadelni hra asi fajn, ale film byl po chvili uz otravny, protoze se proste hadali furt dokola. ()

4touchdowns odpad!

Takova ta lehka komedie pro slabomyslne, pri ktere se nejvic pobavili herci s reziserem! A o to prece dneska jde predevsim, dobre se pobavit, i kdyz vysledek nekdy stoji za vyliz zadek ()

charles3

Napoprvé (v letním kině s ne moc hojným obecenstvem) jsem tuto komedii hodnotil jenom lehce nadprůměrně, přičemž jsem ocenil samotnou zápletku, dialogy a Novákovou, která je (spolu)zodpovědná i za první dva zmíněné klady, u filmu ostatně fungovala i jako spoluproducentka. Napodruhé (na Netflixu) se mi Hádkovi líbili kupodivu ještě více a neváhám je označit jako takové jenom o trochu slabší Vlastníky. Co mi tam poněkud nesedělo, byl jenom cizojazyčný soundtrack a dosti otřepané (ne)vyřešení zápletky s posledním přáním a dovolenou u moře. Jinak o třídu lepší než předchozí Moravcův (a Novákové) počin Matky. U mě poctivé čtyři hvězdy. ()

lvi_psouk

Velmi špatně uchopený námět. Jediná pořádná figura je Pavelkova, zbylé jsou takové parodické postavy, až moc tlačící na pilu trapnosti. ()

naytsirk

Ne, tohle opravdu nebylo nic pro mě... Uznávám, že se dají natočit i horší filmy, ale tohle rozhodně mezi klenoty patřit nikdy nebude... ()

ssarka

po úvodu jsem se hodně bála, ale dostalo se mi vtipné ( no vtipné, spíš realné ) životní situace....tak co, lidičky,kolik z vás se poznalo? :D NO NIC, TAK JÁ TADY POČKÁM, AŽ JIM TO ŘEKNETE :D :D :D :D :D :D promluva do duše dětem je fakt kulervoucí... ()