Hádkovi

• angličtina Hádek Family (festivalový název) (více)
Trailer 1

Když se sejde rodina, je to vždy radost. Dva bratři se svými ženami se potkávají v bytě svého dědy, který je v nemocnici a už to s ním vůbec nevypadá dobře. Bráchové jsou každý úplně jiný, ale mají se svým způsobem rádi, zato jejich manželky se nemohou vystát a vzájemné pomlouvání je pro ně nezbytnou součástí života. Ve vzduchu visí dědictví po dědečkovi, ale na schůzku dorazí i otec obou bratrů s důležitou novinkou. Dědeček chce s nimi se všemi jet k moři, aby ho jednou v životě viděl. Mají se tedy o čem bavit, ale naráží na jeden problém. Nikdy se neshodnou a pokaždé skončí tím, že se pohádají. Jmenují se Hádkovi. (Bontonfilm)

Trailer 1

Lucasion

Film o jedné zápletce, jednou místě a pěti hercích. Trošku si vzpomínám na Vlastníky (2019) a jejich doslovnou karikaturu české společnosti. Hádkovi jsem to stejné, jen o vztazích v rodině. Každá postava je určitý archetyp a každý v tom jistě uvidí alespoň někoho ze své rodiny. Oproti Vlastníkům tomu ale chybí nadhled a hlavně ten vtip. Film se spíše drží toho ukazovat realitu tak jak jí známe, že to vlastně není moc vtipné. Čvančarovou bych upřímně nepoznal. Až po chvílí. Jinak zahráno sympaticky všemi aktéry. Ale za sebe doporučit bohužel nemohu. (40 %) ()

MikeCool

Kdyby to neprodukovala Prima, která se specializuje na trapno komedie, mohla z toho být docela slušná sociální komedie. Potencionál by na to tenhle film určitě měl. Bohužel to předepsané a občas až nelogicko-trapné chování postav celý děj zabil. Nezachránily to ani bradavky Sandry. ___ PS: Kdybyste někdo znal název songu v úvodu filmu, napište mi to do zpráv, prosím. Ta písnička byla docela chytlavá. :-D ()

Psycho.R

Současná komediální scéna z domácí tvorby má stejné rysy, ženy jsou potvory, muži jednorozměrné postavičky, všichni se k sobě chovají hnusně a je to předkládáno jako skutečnost, O co hůř měli bychom postavám fandit. Hádkovi tohle všechno mají, ale tentokrát je to správně, protože charaktery jsou karikaturami reálných lidí, které můžeme vídat kolem nás, ovšem více dada. Sandře Novákové pomohlo, že na scénáři s ní spolupracoval někdo jiný, než u Matek, které byly mizerné. První půlka Hádkových je opravdu dobrá. Postupně gradovaná a to až do rozvinutí otcovi linie. Poté posuny kulminují a je to škoda. Druhá půlka není špatná, ale již se točíme v tom, co ta první předložila. Závěr s dědou jsem očekával jiný, ale ok. Hodně jsem rozmýšlel mezi 3 a 4*, nakonec jsem dal jen tři, ale je to film, na který se ještě někdy podívám, než odjedu na dovču do Jugoslávie. ()

Razzor_82

"Vy jste hyeny, že vám není hovno!" Pro mě nečekaně kvalitní dramedy ze života jedné chamtivé rodiny. Porcování majetku ještě po nemrtvém dědečkovi. Trefné hádky u kterých jsem se dobře bavil. Kupodivu mě nevadilo ani herecké obsazení protože tady moc nepřehrávali. Hynek Čermák tradičně nejlepší výkon. No a vystouplé bradavky Sandry Novákové jsou třešničkou na dortu. 6/10 ()

mira007

Česká "komedie" o dvou manželských párech, které se hádají v jednom bytě, kdo jej bude dědit po právě umírajícím dědovi, pokud možno co nejefektivněji. Má to sympatické obsazení, ale to je asi tak vše. Já nevím, jestli jsem takovej suchar, nebo jsem to nějak špatně pochopil, ale mně to přišlo jako absolutně nevtipná kravina. Jedna hvězda za herecké výkony a za pasáž s papírkem, jinak hodně smutná uřvaná podívaná. ()

• Když jsou Hádkovi v obýváku, tak v televizi běží pořad Prostřeno (od r. 2010). (griph)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v Prahe. (dyfur)
  • „Příběh o rozhádané rodině může znít jako horor, my jsme ale hledali tu směšnou stránku hádajících a náramně jsme se u toho bavili. Natáčení jsme si strašně užili. Každý se někdy pohádal, takže jsme všichni mohli těžit z vlastních zážitků. Herci byli skvělí a práce s nimi byla fantastická. Všichni se do svých postav ponořili a díky tomu ten film vychází tak dobře, jak jsme si ho se Sandrou vysnili,“ uvedl Vojtěch Moravec. (SONY_)