Hádkovi

• angličtina Hádek Family (festivalový název) (více)
Trailer 1

Když se sejde rodina, je to vždy radost. Dva bratři se svými ženami se potkávají v bytě svého dědy, který je v nemocnici a už to s ním vůbec nevypadá dobře. Bráchové jsou každý úplně jiný, ale mají se svým způsobem rádi, zato jejich manželky se nemohou vystát a vzájemné pomlouvání je pro ně nezbytnou součástí života. Ve vzduchu visí dědictví po dědečkovi, ale na schůzku dorazí i otec obou bratrů s důležitou novinkou. Dědeček chce s nimi se všemi jet k moři, aby ho jednou v životě viděl. Mají se tedy o čem bavit, ale naráží na jeden problém. Nikdy se neshodnou a pokaždé skončí tím, že se pohádají. Jmenují se Hádkovi. (Bontonfilm)

Trailer 1

Praxis

Bizarní konverzačka v jedněch kulisách pořádně oldschool 80tkového bytu, kde se pohybuje panoptikum ještě více bizarnějších postaviček v čele s luxusní Čvančarovou, která válcuje ostatní osazenstvo. Na hodinu a půl tak akorát, delší bych asi nevydržel. Druhá uječená část je už totiž zbytečně přes čáru. Taková levná kopie Vlastníků, kteří ale hrají o dva levely vyšší ligu. Průměr. 50% ()

jefff

Kdyby to měl v rukách lepší režisér, kdyby byl scénář nápaditější, pak by z toho byla solidní konverzačka ala Bůh masakru. Jenže Moravec není Polanski a Hádkovi trpí nepříliš kvalitním nápadem a zpracováním. Ani herecky to není žádná sláva. Kupodivu je nejzábavnější Nováková, od které jsem nečekal vůbec nic. Prachař bída a Čvančarová se taky nepředřela. Čermák odvádí svůj standard, ale nemá moc co hrát. Škoda promarněného potenciálu. ()

Streeper

Další česká komedie, u které jsem trpěla. Doslova mě rozbolela hlava, jestli to takhle v nějakých rodinách chodí, že se hádají kvůli každému slovíčku, co kdo řekne, tak je mi všech těch lidí a rodin líto. Tohle prostě nebylo pro mě, zasmála jsem se tak dvakrát a konec mě trochu dojal, jinak už nikdy víc. ()

Prubner

Taková variace na Schulhoffovy satirické komedie o Novákových a Bartáčkových, i když Hádkovi jsou po humorné stránce o poschodí níže. Přesto to většinou zábavné je, což lze ocenit o to víc, že tvůrci byli omezeni jedním bytem. Přesto ke konci už filmu přece jenom začíná padat řetěz... Herecky obstojné. ()

Anderton

Prekvapivo funkčná dramedy odohrávajúca sa v podstate iba v jednom, značne retro, byte, alebo v jeho najbližšom okolí. Je to celé nakrútené v štýle Carnage, ale so zámerom diváka najmä zabaviť, čo nie vždy scenár umožňuje. Našťastie sú herci výborní a to bez výnimky a ani obmedzený priestor na ich manévre im nebráni zažiariť. Len som skrátka čakal, že sa budem smiať o niečo viac, respektíve že sa niekedy zasmejem nahlas. Čiže ako dramedy s "temnejším pozadím", ktorá pripomenie niektoré normalistické klasiky podobného rangu, Hádkovi fungujú celkom obstojne. 70% ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v Prahe. (dyfur)
  • Když jsou Hádkovi v obýváku, tak v televizi běží pořad Prostřeno (od r. 2010). (griph)
  • „Příběh o rozhádané rodině může znít jako horor, my jsme ale hledali tu směšnou stránku hádajících a náramně jsme se u toho bavili. Natáčení jsme si strašně užili. Každý se někdy pohádal, takže jsme všichni mohli těžit z vlastních zážitků. Herci byli skvělí a práce s nimi byla fantastická. Všichni se do svých postav ponořili a díky tomu ten film vychází tak dobře, jak jsme si ho se Sandrou vysnili,“ uvedl Vojtěch Moravec. (SONY_)