Když se sejde rodina, je to vždy radost. Dva bratři se svými ženami se potkávají v bytě svého dědy, který je v nemocnici a už to s ním vůbec nevypadá dobře. Bráchové jsou každý úplně jiný, ale mají se svým způsobem rádi, zato jejich manželky se nemohou vystát a vzájemné pomlouvání je pro ně nezbytnou součástí života. Ve vzduchu visí dědictví po dědečkovi, ale na schůzku dorazí i otec obou bratrů s důležitou novinkou. Dědeček chce s nimi se všemi jet k moři, aby ho jednou v životě viděl. Mají se tedy o čem bavit, ale naráží na jeden problém. Nikdy se neshodnou a pokaždé skončí tím, že se pohádají. Jmenují se Hádkovi. (Bontonfilm)

Trailer 2

claudel

Lepší než Matky, tři hvězdičky jsou silnější než u Matek. Nevěděl jsem, do čeho jdu, takže mě divadelní forma rozhodně potěšila. Jenže to je taky jedna z nejtěžších disciplín a každý tvůrce, který si na ni troufne, se ocitá na tenkém ledě. A v tomto případě se úspěch dostavil jen zčásti. Některé scény byly zbytečné, hluché nebo trapné. Jako celek málo úderné. Naopak herecky vyzdvihuji nejvýše Sandru Novákovou, která nejenže vypadá skvěle, výtečně artikuluje a znamenitě ztvárňuje primitivní husičku. Sekundárně opět nezklamal Ondřej Pavelka, jemuž divadelní forma svědčí. Ostatní hrají slušně, nepřekvapí. V zásadě pozitivní dojem. ()

Bordoshut

Pokaždé, když si říkám, že český film už nemůže klesnout hlouběji, vždycky nakonec vyjde nějaká čerstvá novinka a mně nezbývá než pomýleně kroutit hlavou a konstatovat: „Ano, oni to dokázali.“ Nový počin Vojtěcha Moravce je přímým, jednoznačným a nezvratným důkazem, že možné je cokoliv. Jeho noví Hádkovi, totiž nejsou jen debilní film. Jsou dokonalým ztělesněním stupidity, jaké by snad nedokázala stvořit ani bohatá fantazie matky přírody. Tak ještě že máme Moravce a sebranku českých pseudocelebrit. Více ZDE. ()

Anderton

Prekvapivo funkčná dramedy odohrávajúca sa v podstate iba v jednom, značne retro, byte, alebo v jeho najbližšom okolí. Je to celé nakrútené v štýle Carnage, ale so zámerom diváka najmä zabaviť, čo nie vždy scenár umožňuje. Našťastie sú herci výborní a to bez výnimky a ani obmedzený priestor na ich manévre im nebráni zažiariť. Len som skrátka čakal, že sa budem smiať o niečo viac, respektíve že sa niekedy zasmejem nahlas. Čiže ako dramedy s "temnejším pozadím", ktorá pripomenie niektoré normalistické klasiky podobného rangu, Hádkovi fungujú celkom obstojne. 70% ()

playboxguest

A přesně proto se celý život vyhýbám rodinným sešlostem... Film, kde každá postava perfektně připomene někoho, koho osobně, nebo alespoň od vidění, znáte. Hlášky pobaví, hlavně s přibývajícími promilemi hlavních postav, ale ty ksichty, ty jsou čecháčkovsky naprosto přesný. Herecky tak super, že ani slabší místa nejsou úplně o ničem. ()

Stanislaus

Hádkovi na první pohled připomínají snímek Bůh masakru, ale zatímco Polanskému se podařilo využít žánr komorní konverzační tragikomedie takřka na výbornou, Moravec ve svém filmu klouže spíš jen po povrchu. Herci a herečky skvěle pasovali ke svým rolím, tudíž chválím casting, nicméně jim to všechno kazil plytký scénář, který ani z půlky nevyužil potenciál původního námětu. Při sledování jsem očekával, že se budu smát a/nebo že mě bude z interakce postav mrazit - ani jedno z očekávání se však nenaplnilo, až na pár ušklíbnutí. ()

• „Příběh o rozhádané rodině může znít jako horor, my jsme ale hledali tu směšnou stránku hádajících a náramně jsme se u toho bavili. Natáčení jsme si strašně užili. Každý se někdy pohádal, takže jsme všichni mohli těžit z vlastních zážitků. Herci byli skvělí a práce s nimi byla fantastická. Všichni se do svých postav ponořili a díky tomu ten film vychází tak dobře, jak jsme si ho se Sandrou vysnili,“ uvedl Vojtěch Moravec. (SONY_)