Posledný jednorožec na svete chce zistiť, čo sa stalo s ostatnými z jeho druhu a tak sa vyberie na púť, ktorá ho zavedie do neznámych krajín. Cestou stretáva množstvo zaujímavých bytostí, dobrých ale aj zlých... (Zion)

Mikey_Silver

Když jsem tento film viděl poprvé, byl jsem hodně překvapen a okouzlen. Krásná, příjemná, dojemná pohádka s úžasným příběhem, animací, postavami a hlavně hudbou. Rozhodně doporučuju. ()

Jurator

Toto byla vůbec první kreslená pohádka, kterou jsem v životě viděl. Naprosto mě okouzlila a rád se na ní podívám i dnes. ()

Liya

Pro mě nejkrásnější kreslená pohádka. Příběh je tak dojemný, že jsem se několikrát neubránila slze. Nádherná hudba!! Velice lidský a laskavý příběh, i když moc smutný. A animace moc pěkná, líbí se mi mnohem víc než ty dnešní, předokonalé. ()

sarah_w.

Ten film je proste neuveriteľný. Tá atmosféra, tá stará klasická podmanivá animácia, úžasné postavy, neuveriteľná zápletka a do toho krásna hudba... môj úplne najobľúbenejší animovaný film, a to si pamätám, akoby to bolo včera, keď som mala asi sedem rokov a skoro som dostala hysterický záchvat, lebo to dávali na už dávno neexistujúcej VTV a vypadol nám signál na káblovke a ja som nemohla pozerať ďalej... musela prísť na radu videokazeta, na ktorej mama našla poslednú scénu, ktorá odznela v telke :) ()

Nirvela

Poprvé co jsem tuto "pohádku" zhlédla jsem byla naprosto okouzlená a emocionálně zničená:-D. Bylo mi asi 8 let. Nyní jsem si ji, jako dospělá, opět pustila a absolutně pro mě neztratila nic na své kráse. Skoro všechny filmy co se mi v dětství líbily mi přišly v dospělosti jako neskutečné slátaniny, ale tento sladkobolný příběh mě bude dojímat vždy. Btw: Plně souhlasím s uživatelem Eddard :-) ()

AlicaFox

toto je prava nefalsovana rozpravka pre deti :) ziadna sracka od disneyho... perfektny pribech, dokonala hudba a graficke prevedenie tak dobre ze aj niektore dnesne filmy sa mozu schovat. milujem tento film aj po rokoch ()

mark.benford

krásny príbeh spisovateľa Petera S. Beagela som od detstva zbožňovala a dnes tomu nie je inak. Výborný soundtrack podčiarkuje jedinečnosť filmu a skvelo sa hodí k atmosfére. Nemyslím, že by som mohla povedať viac chvál, než už bolo napísaných v komentároch predomnou, takže sa len súhlasne ku všetkým pridávam. ()

Elanornegra

Videne po cca 15 rokoch a pozerane s velkou nostalgiou .... na niektore sceny si dokonca pamatam. Krasna rozpravka hmm uzastny hudobny doprovod. Taketo smutne a temne rozpravky sa dnes velmi nerobia. Ta vizualna stranka filmu mi tak nevadila necakne, Neviem velmi co dodat asi ze si to pozru raz aj moje deti :) 90% ()

ShamiraNahari

Nějvětší srdcovka mého dětství až po teď ... Citlivá pohádka o naději.. vždy u toho brečím... miluju tuhle pohádku a asi vždy budu. ()

Verja

Viděla jsem film poprvé v kině jako dítě, se vší tou atmosférou na mne zapůsobil úchvatně a velmi emocionálně. Když nastoupil na scénu Ohnivý býk snažíc se zahnat jednorožce ke svým druhům do moře, byly přibity do sedaček nejen děti, ale i jejich rodiče. Odcházela jsem dojatá a s velkým vnitřním zážitkem. Hudba, silný příběh, ztvárnění filmu= plný počet hvězd. ()

runyoufools

Úžasné a krásne spomienky na detstvo. Tento film som ako malý zbožňoval, ten príbeh, tá hudba, tie postavy vo mne zase prebudili toho malého chlapca, ktorý s úžasom a zatajeným dychom hltal tento film. ()