Posledný jednorožec na svete chce zistiť, čo sa stalo s ostatnými z jeho druhu a tak sa vyberie na púť, ktorá ho zavedie do neznámych krajín. Cestou stretáva množstvo zaujímavých bytostí, dobrých ale aj zlých... (Zion)

Terter

Viděl jsem to v sedmi letech a konfrontace mezi jednorožcem a Rudým Býkem mě naprosto odrovnala. Pak jsem to viděl až o třináct let později a ta kouzelná pohádka neztratila nic ze svého kouzla. ()

Tayen

Překrásná animovaná pohádka, která i přes své stáří a trochu jednoduchou animaci má své kouzlo. Jeden z neslavnějších fantasy příběhů o hledání, touze, osamění, věčnosti a obětování vlastní lásky. K tomu nádherná hudba, která až dojímá. Film mám natočený na videu a pravidelně se k němu vracím; ono vystřídat srandovní a kvalitní Dobu ledovou a Shreka za jeden melancholický příběh není vůbec špatné. Nevím, jestli si mám přát, aby film někdo natočil s živými herci, nebo se toho bát. ()

Karlas

Dle mých pocitů asi nejkouzelnější a nejpoetičtější kreslený film všech dob. Jedinečný příběh, který pluje časem se stále pestrými a neomšelými plachtami. Lady Amalthea je symbolem něhy a nadpozemské krásy dívky-jednorožce, jež byla dokonale ztvárněna perem filmového kreslíře. ()

ABLABLABLA

Naprosto otřesné. Nekecám, ale měla jsem sto chutí tu pohádku vypnout. Nuda od začátku do konce. Hnusná animace, otřesné písničky, které tam hrály každou chvíli, nesympatické postavy, zpracování odbyté, nevzhledné, nezajímavé a nudné. Už jsem říkala, jak mě nehorázně iritovaly ty písničky? Jo, nevadí, klidně to zopakuju znova. Popravdě nechápu to vysoké hodnocení, ale co už, někomu se to asi líbilo, no mě se to naprosto příčilo a hnusilo. Jo a jen tak mimochodem, co mělo znamenat to plantání pohlaví? To byl ten jednorožec hermafrodit nebo co? Jednou o sobě mluvil v mužské formě a jiní o něm, jindy o něm mluvili jak o holce, pak se to proměnilo v dívku a jakmile to bylo zpátky jako jednorožec už zas o něm mluvili v mužské formě:D No a závěr alá tsunami jednorožců...no opravdu velmi dojemné možná tak pro pětileté děti. ()

Falconica

Poslední jednorožec...ideál mého dětství...kouzelná bytost mých dávných snů. A také úžasná sentimentální vzpomínka na film, který jsem tehdy viděla sice jen jednou, ale nikdy nevymizel z mé paměti. Po dlouhých letech konečně shlédnutý znovu a znovu... a konstatuji, že jako dítě jsem měla výborný vkus na pohádky. Neomrzí. Všechny moderní pohádky hravě strčí do kapsy...všechny najednou. ()

Nuala

Jako malá jsem si Posledního jednorožce půjčovala každý týden. Nedokázala jsem si představit víkend bez této nádherné pohádky. Ještě dodnes si pamatuju některé úryvky, i když už je to takových 13-14 let, co jsem ho viděla naposledy. Vážně krásná pohádka... ()

honajz2

Hezká pohádka o jednorožci, který zůstal jako poslední a neví, co se stalo ostatními, tak je jde hledat. Nenudil jsem se, dobře se na to dívá, takže fajn. Sice je to smutné, ale nevadí to a má to v sobě jakési napětí a dokonce i poetično (nikdy bych nečekal, že něco animovaného může být i poetické). Sice to na ten plný počet nevidím, zas tak mě to nechytlo, ale je to taková fajn pohádka, u které naštěstí nevadí ani ten anime vzhled. Občas je to dokonce i road-movie. 4* ()

cubajz

tuhle pohádku jsem měl vidět před patnácti lety, dneska mi v ní opravdu učaroval jen ten krásně udělaný ohnivý býk. ()

C0r0ner

Věru mě to moc neoslovilo. Disneyovky mám obecně rád, ale tenhle příběh mě teda moc nezajímal a vlastně na něm nebylo nic, co bych si byť i za týden pamatoval, o nějakých emocích nemluvě. Nicméně vizuál a hudba excelentní, takže tak akorát přesný střed. 50% ()

zette

Vyborna pohadka, na kterou si velmi dobre pamatuji i po cca 20-ti letech. Rad bych ji videl znova. Tyto a podobne animace jsou mi blizsi nez dnesni tvorba. ()

MzK

Nostalgii nemám, protože jsem film nikdy dříve neviděl a teď jsem jej pustil protože přítulkyně chtěla. K filmu: Dlouhý, utahaný a o ničem. Na můj vkus se tam mnoho neděje, všechno dlouho trvá, chodí se kolem horké kaše… Film nudil. ()

pakobylka

"Poslední jednorožec" NENÍ klasickou pohádkou. Jeho okouzlující hrdinka ladně postává s hlubokým, i když trochu nepřítomným pohledem laních očí někde na pomezí mezi světem dětí a světem dospělých ... obdařená moudrostí všech věků, která je vlastní jen nesmrtelným tvorům. Ano, slyšíte dobře: HRDINKA - neboť poslední jednorožec je ONA. Když už nic jiného, alespoň TOHLE překladatelé měli respektovat ... mluvím o nepříliš podařeném dabingu, který se svého času objevil na DVD. Animace sice není dokonalá, leč nelze jí upřít podmanivou, magickou krásu, kterou se obyčejně vyznačují příběhy utkané s láskou a fantazií. Když se zaměřím na podobu jednotlivých postav, asi nejhůř dopadl chudák roztržitý motýlek, který si rozhodně nezasloužil být za šaška ... byť s elegantními motýlími křídly. Zato Rudý býk je impozantním, hrůzu nahánějícím tvorem, jehož nezměrná moc i fyzická síla jsou nezpochybnitelné. Dějová linie vynechává všechny nedůležité odbočky a plně se soustředí na podstatu zápletky, přesto ve srovnání s knížkou zůstává několik drobností nevyřčených ... ale to už je údělem většiny filmových adaptací. Připravte se na vyprávění, které přináší žal i útěchu, neboť proplétá osudy smrtelných i nesmrtelných - a není tady od toho, aby jim poslušně plnilo všechna více či méně pošetilá přání. P.S.: Existuje ještě původní barrandovský "kinodabing", který akceptuje ženský rod jednorožce ... vlastně "jednorožky" (na YouTube byla kdysi ukázka, která porovnávala obě verze, ale v současné době už není dostupná). ()

forsythia

Kouzelný příběh. Písničky, kterých je tam víc než požehnaně, mě sice nenadchly, ale ani nevadily. Nicméně tahle pohádka opravdu má své kouzlo ještě po letech letoucích a je to jeden z těch kousků, co se mezi dnešními animovanými bláboly vyjímají jako skvosty. ()

FAITH.BABE

Nejkouzelnější střípek mého dětství, který si v srdci nosím do dnes. Krásný příběh, rozhodně ne jen pro děti. Celé nádherně nakreslené, se skvělou hudbou. Rozhodně se v mnohém vymyká klasickým pohádkovím klišé. Báječná zábava pro celou rodinu od babičky až po pravnoučata. ()