Posledný jednorožec na svete chce zistiť, čo sa stalo s ostatnými z jeho druhu a tak sa vyberie na púť, ktorá ho zavedie do neznámych krajín. Cestou stretáva množstvo zaujímavých bytostí, dobrých ale aj zlých... (Zion)

Bulish

Je těžké psát komentář na film, který jsem tak 10 let (možná víc) neviděl. Přesto si přesně pamatuji, jak sem z něj byl ve svých dětských letech nadšený. Velice emotivní a procítěný příběh.. ()

Kubi21

Sice to není na úplných čistých pět, ale za ten krásný příběh, formu a za tu nostalgii z dětství, kdy jsme na to koukali v kině, musím těch pět dát. Jsem rád, že jsem se k tomu po více jak dvaceti letech vrátil a opravdu mne to nezklamalo, ale dokonale potěšilo. ()

Gallienus

Pohádka z mého dětství, pamatuji se, že jsme ji měli na VHS se simultánním dabingem, bylo mi 5let a byl jsem z ní nadšený. No dneska se na to již asi nekouknu, nejspíš bych to nedokázal vnímat těma dětskýma očima, ale dávám maximum, pro malého kluka to byl tenkrát nevšední zážitek. ()

huhulalka

Tento film jsem viděla před x lety a občas se na něj kouknu, na své stařičké kazetě a i přes ,,dětské,, ladění je dle mého výborný, pěkná stylizace i příběh. Ale souhlas že pro stařší už moc není. ()

Joe16210

Překrásná pohádka mého dětství. Na tehdejší poměry skvělá animace, příběh i zpracování, všemu kraluje úžasná hudba. ()

x_ander

Hodně atmosférická pohádka a překvapivě dost temná. Každopádně jde o jednu z těch nejkrásnějších a nostalgie se mnou cloumá pokaždé, když Jednorožce vidím. ()

MartinaGaz

Příběh o posledním jednorožci, který putuje po světě a hledá zbytek svého druhu. Děj je smutnější a temnější povahy. Nečekejte, že Vám vykouzlí úsměv na tváři. Naštěstí se ke konci všechno zlé v dobré obrátí. Na svoji dobu velmi vydařeně zpracován. Nádherná pohádková hudba, jak v originálním provedení, tak i s českým dubingem. ()

ArNEtis

Když si vzpomenu, když sem každý týden v pátek od mala jezdili k tetě a ja si každý týden tuhle videokazetu pouštěla pořád dokola, až jí zničila a dostala pěkně na zadek.. do teď se na to ráda kouknu, užasná hudba i smutný příběh.. ()

Lollirot

Smutný příběh o lásce, obětavosti a hledání sebe sama, který v sobě ukrývá cosi nepopiratelně vznešeného. Hudební doprovod dokonale podtrhuje rozechvělou melancholii a jednorožcův snový hlas propůjčuje snímku zvláštní mystický nádech. Jednoduchý, přesto vyspělý, absolutně nenásilný, jemný příběh, který netlačí na pilu v humorných scénách, ve snaze dojmout ani nikde jinde - je pro mě jedním z těch jímavých počinů, které nemůžete poplivat a pošlapat, aniž byste byli nakonec vy tím poraženým... ()

Nonna

Konečně se mi tuto pohádku z dětství podařilo sehnat. Hlavou mi zněly dávné melodie a strašně jsem se těšila. Ovšem tomu, koho napadlo, že pohádce přetextuje písně do češtiny a nechá je přezpívat nějakým našim příšerným umečeným zpěvákům, bych zakroutila krkem!!! Tuto skvělou animovanou pohádku s bolestně krásným a smutným příběhem, který je, aby moc nebolel, okořeněný legračními postavičkami s jejich lidskými problémy, a aby trochu postrašil, tak i mýticky hrůznými příšerami (harpyje, rudý býk, čarodějnice) je nutno vidět v originále a s původní hudbou. Jinak je zážitek skutečně poloviční. ()

martins

Jeden z mála kreslených filmů západní produkce, který se k nám v 80 let dostaly. K filmu jsem se dostal teprve před několika lety, vyrůstal jsem spíše na Asterixovi a Starostlivých medvídcích, přesto na mne Jednorožec hodně zapůsobil, jde o moc krásný a dojemný kreslený film, s napětím a podmanivou hudbou. ()

NeMiQ

Ďalšia z rozprávok skôr pre dospelých, než pre deti. Jednoduchý rozprávkový dej s výrazne pochmúrnou atmosférou. ()

Eywa11

Dávam nostalgické 4 hviezdičky, pretože tento film u mňa v detstve odštartoval lásku k jednorožcom, nakoľko mi prišli ako tie najslobodnejšie a najvolnejšie bytosti na svete. Keby to mám hodnotiť, bez tohto môjho zatemnenia mozgu, tak mi to prišlo miestami nudné a viem, že všetkým mužským osadníkom sa určite páčila Lady Amalthea, ktorá bola krásna áno, ale je to presný opak hrdiniek, ktoré mám rada.... nudná, až príliš zasnená, proste prispatá princeznička, ktorá musí mať princa, aby sa o ňu postaral,(oči v stĺp), napríklad aj keď sa natiahne na kameni......že! ehm ehm.....ako jenorožec sa mi páčila oveľa viac :) ()

dudo24

Jednoduchá príjemná prvoplánová rozprávka mierená asi na mladšie publikum, ale zase nie na tých úplne najmenších. Veľmi pekný príbeh s načrtnutými existenciálnymi otázkami, ktorými postavy prechádzali. Škoda, že neboli všetky elementy vo filme viac rozvinuté, ale chápem, že vtedy bol štandard inde. Je mi záhadou, ako som sa mohol dozvedieť o existencii tohto diela iba teraz. ()

Daniel2003

Pro holky? Ale kdeže. Je to pohádkový žánr v jiném světle. Temnější, poetičtější, s výraznou hloubkou i přesahem. Poslední jednorožec není rozhodně řadové dílo. Animace je zvláštní. V dobrém slova smyslu. Těží z toho, co dnešní 3D už nemůže dokázat. Když kladné postavy utíkají, zdá se, že běží strašně pomalu, záporáci ale běží rychle. Je to práce šikovného snímkování a úhlů. Drobnost, ale paráda. Hudba dechberoucí, příběh hluboký, pointa nadčasová. Pecka! ()

JoKKeR

Nostalgie nc jiného není ani potřeba:-) viděl jsem to tak v 5 letech a pak už nic:-) film jenž jsem měl mocinky rááád:-( ()

Scenixia

Nádherná animace. Ještě hezčí příběh. Pohádka pro malé holčičky jako stvořená... Viděla jsem jí po prvé asi před 15 - ti lety a i dneska si jí ráda pustím :) - pro relax. ()