poster

Poslední jednorožec

 • anglický

  The Last Unicorn

 • slovenský

  Posledný jednorožec

Animovaný / Pohádka / Fantasy

USA / Velká Británie / Japonsko, 1982, 92 min

 • Estrellita
  *****

  Kouzelná sentimentální fantasy, která mě pevně chytila za srdce a asi jen tak nepustí. Je to tak... jiné! Tragické a přece plné štěstí, konec dobrý - nebo ne? Když jsem pozorovala, jak se děvče-jednorožec ztrácí samo sobě, když jsem vnímala bezvýchodnost její situace, bylo mi nehorázně mizerně... Slzičky tekly proudem a bála jsem se, co bude dál, že jakekoli rozhodnutí bude špatně... Ptala jsem se sama sebe, co s tímhle filmem, který se mnou tak moc hnul a odstranil mi veselou náladu na hodně dlouho, udělám. Odpověď už znám - dám mu 5* a nikdy nezapomenu!(29.1.2013)

 • Falconica
  *****

  Poslední jednorožec...ideál mého dětství...kouzelná bytost mých dávných snů. A také úžasná sentimentální vzpomínka na film, který jsem tehdy viděla sice jen jednou, ale nikdy nevymizel z mé paměti. Po dlouhých letech konečně shlédnutý znovu a znovu... a konstatuji, že jako dítě jsem měla výborný vkus na pohádky. Neomrzí. Všechny moderní pohádky hravě strčí do kapsy...všechny najednou.(17.7.2007)

 • Movie Gourmet
  *****

  Nostalgický animák, který si vybavuji ze svého mládí. Je opravdu kvalitní, protože jinak bych si ho nezapamatoval. Každý se vžije do role posledního jednorožce, dokonalého a čistého stvoření s nádhernýma a smutnýma očima, posledního svého druhu. Možná si vzpomenete i na v cirkuse vězněnou a nebezpečnou harpyi, zlého černokněžníka na konci jednorožcovy pouti a jeho Rudého býka. Prostě pohádka, která umí na srdce malých dětí silně zapůsobit. Verdikt: 5* a 90 %.(30.3.2012)

 • Tayen
  *****

  Překrásná animovaná pohádka, která i přes své stáří a trochu jednoduchou animaci má své kouzlo. Jeden z neslavnějších fantasy příběhů o hledání, touze, osamění, věčnosti a obětování vlastní lásky. K tomu nádherná hudba, která až dojímá. Film mám natočený na videu a pravidelně se k němu vracím; ono vystřídat srandovní a kvalitní Dobu ledovou a Shreka za jeden melancholický příběh není vůbec špatné. Nevím, jestli si mám přát, aby film někdo natočil s živými herci, nebo se toho bát.(8.7.2005)

 • Paldiny
  *****

  Absolútna klasika medzi animovanými filmami. Magická, pochmúrna a na rozdiel od momentálne produkcie sa nesnaží za každú cenu zapáčiť. Zvieratká nehádžu povinné úsmevy, rozprávkové zlo nepripomína iba atrapu, je chladné a nebezpečie cítiť až v zimomriavkách aké dokáže vyvolať. Záverečný stret s ohnivým býkom je priam mystický. Keď si to spočítam, asi nepoznám inú rozprávku, ktorá by sa vo mne zakorenila tak hlboko.(16.4.2015)

 • - Soundtrack bol jeden z najpredávanejších albumov roku 1983 v Nemecku. (Lulu13)

 • - Krále Hagarda dabuje v originále Christopher Lee. (Jacinda)

 • - Tržby v USA za první víkend: 2 250 000 $ (648 kin) (Geriel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace