Zlato

Dva cizinci putují australskou pouští. Virgil (Zac Efron) jede za prací, která mu údajně změní život, a má ho tam přivézt ne zrovna sympatický řidič Keith (Anthony Hayes). Během cesty se jim přehřeje motor auta, a tak musí zastavit uprostřed vyprahlé divočiny. Když Keith automobil opravuje, zaujme Virgila zlatý odlesk u jeho nohou. Začnou kopat a objeví ten největší balvan zlata, jaký kdy kdo nalezl. Prvotní nadšení se promění v bezmoc, když zjistí, že vytáhnout ze země tak velkou hroudu zlata je nad jejich síly. Domluví se na tom, že zlatý balvan bude hlídat Virgil, zatímco Keith odjede do nejbližšího města a zajistí potřebné vybavení. Jenže jsou uprostřed naprosté pustiny a tak je nejbližší město dva dny cesty tam a dva dny cesty zpět. Virgil tak musí zůstat čtyři dny sám uprostřed pouště. K dispozici má nevelkou zásobu vody, trochu jídla a plachtu, která jej má ochránit před žhnoucím sluncem. A pak se všechno zkomplikuje. Nejdřív se Keith o něco zpozdí. Zprvu jen o den, pak o další a další. Virgil pomalu začíná propadat zoufalství. Široko daleko není žádná pomoc, jen písek, kamení a pár pokroucených stromů a keřů. Společnost mu dělají pouze divocí psi, kteří se k němu nepřiblíží, dokud má zapálený oheň. Ale dřevo mu dochází, stejně tak jídlo a po tom, co se přežene písečná bouře, přijde Virgil i o poslední kapku vody. V tu chvíli se začnou dít podivné věci. Je s ním opravdu v poušti někdo další, kdo ho chce o zlato připravit, anebo jsou to jen pouhé přeludy? Tak jako tak, nezbývá mu než čekat a doufat, že se pro něj Keith opravdu brzy vrátí. (Cinemart)

ShiShinka

Film vhodný k odpolednímu šlofíku. Zaručuju, že když si v mezičase dáchnete dvacet, o nic nepřijdete. #vyzkousenozavas Každopádně výkon Zaca Efrona oceňuji. ()

LdaVinci

Špinavý, hnusný, nechutný a depresivní. Na toto se zrovna nejlépe nekouká, když jste zvyklí na komfort a čistotu. Tady se nacházíme v pusté poušti, kde jediným aspoň trochu světlým bodem je samotné zlato, okolo kterého se film točí. Je tu vyobrazena vytrvalost, kterou je člověk ochoten podstoupit pro peníze a odolnost, kterou je lidské tělo schopno snést. Na konci pak chamtivost dosáhne zadostiučinění. ()

Najt

Mám rád typ takovýchto filmů. Tohle byl zase další survival z nehostinné krajiny. Zdánlivě jednoduchá zápletka se změní v boj o přežití. Hlavní postava si stojí za svým rozhodnutím a zůstává jenže hodiny plynou a zdroje dochází. Od Zacka Efrona super one man show a ten jeho vizuál, tak ten byl. ()

Ex_Machina

Celé zle. Rozpočet 1 E, slabý scenár, púšť, halucinácie, traja herci, divoké psy, muchy na tvári, chýbajúci bager, nikdy nekončiace slnko, nuda a smrť. Aspoň že tá veľká hruda zlata stálo za to. ()

Pharlap

Čekal jsem víc - i proto jsem byl lehce zklamán. Víc napětí, víc atmosféry. A i přes vynikající výkon Zaca Efrona, jsem toho dostal jen lehce přes půlku. Podle mne z toho šlo vyždímat víc. ()

George8

Taková survivalská jednohubečka se Zacem Efronem. Co bych řekl na námět a maskéry ? Slušná práce. Puchýřky, vyprahlá poušť, dehydratace, pejsci, písečná bouře… ()

Mamlas odpad!

Celý film jsem dokoukal za 8 minut. Po celou dobu se nic nestalo a ani konec to nemělo. Jen jsem zaznamenal jakéhosi divného bubáka a kreslené psy a chlapa s vidinama bo horko co chodí a kouká. Nuda jako prase. (3%) ()

PlysovyMacko

Kto ho na konci dostal? Sestra? Zac skvele namaskovany, bolo to napínavé, toľkým si prejsť kvôli chamtivosti. Podľa mňa nemusel ostať to zlato strážiť, je malá šanca, že by ho niekto iný našiel. ()

nula87

Zajímavě rozehráno, ale pak už bohužel nepříliš invenční. Pomalým tempem to směřuje k závěru, který nemůže překvapit. 55% ()

xxmurphyxx

Ako...nudiť som sa nenudil ale keď sa spätne ohliadnem, tak vo filme sa nič extra nedeje a ak nerátam nulovú absenciu hajzláka, tak zas taký strašný survival to nebol. Až na pár jeblých rozhodnutí. Akože načo idem stavať nejaké plechové iglu o vyschnutý strom, keď pár desiatok metrov ďalej mám rozmrdaný trup lietadla, ktorý mi poskytne ochranu pred oskarom aj dingami. Nie žeby ten šuter zlata vedel dostať nohy a vziať roha, keď z neho spustím zrak. Inak pointa a záver vcelku očakávaný ale stále príjemný. Trošku zamrzí len nulové vykreslenie okolností, zasadenia príbehu, respektíve doby ale čo to sa dá vytušiť. Film hlavne ukázal, že aj cukrík Efron vie slušne zahrať a osobitú pochvalu si zaslúžia maskéri filmu. ()

wowylgu313

3 hvězdy ... No no no ... Když zavřu obě oči tak těch 50% tedy ano ... ale ale ale ... Čekal jsem mnohem víc! Spíše zklamání tedy. Film dá se říct o ničem. Hrouda zlata hlavní role. Jinak příběh o ničem. Kamera super. Makeup absolutně přepálený, místy nereálný bych řekl, netuším co dovede slunce na poušti za pár dní s kůží. Prostě maska působila jako umělá maska. Nooo a když už přišel mírně nečekaný zvrat na konci tak to uuuuplné zakončení prostě "blbost" škoda! Nápad dobrý jen špatně využitý. ()

Mamutol

Zasypat zlato, aby nekoukalo ze země, druhý den zasypat zlato, aby nekoukalo ze země, třetí den zasypat zlato, aby nekoukalo ze země a takhle je to furt dokola ... Mě fakt nejvíc vadilo, jak ten dement pořád zasypával to zlato pískem, aby nebylo vidět. Velký kameny měl všude kolem sebe, kdyby je na to zlato naházel, tak mohl v klidu odpočívat pod plachtou. Neustále se zbytečně dehydroval nesmyslnou činností, pak dokonce bezdůvodně zabil ženu, místo toho, aby jí chytře využil k přežití v poušti. Vrcholem všeho po písečné bouři bylo to zasypané zlato slabou vrstvou písku, to už jsem se vysloveně smál. Těžká nuda se zajímavým koncem, občas bylo potřeba pustit 2x nebo 4x rychleji. ()

DonBraso

Ach jo.Survival žánr vždycky dostane co proto,aby se už někdo předháněl,který frajer dokáže v něm nemožný či spíše proč tahle scéna zde musí být, když je reálná jak medvěd v kosmu.Zac Efron paráda.Díky němu jsem si to pustil a tímhle jsem si byl jist,že tady záda bolet nebudou.Po takovém vláčném začátku na usnutí se konečně najde zlato a jak jinak se rozdělí.To máte jak v hororech,že se vždy někdo rozdělí,ale zde dejme tomu,že to ještě vezmete.Takže Virgil hlídá kus zlata.Do toho počasí,že bys hodil granát.Sucho,málo jídla...Když už tohle pochopíte,tak zde máte třeba scénku v noci.Opět scéna,která je debilní.Jak cizí člověk může jít někam v noci hledat co?Přesně o tomhle jsou ty filmy,který mají scény jen na oko,ale logika hadr.O těch psech jak z Resident Evil radši už nic.Ono celkově jsem si připadal jak v Mad Maxovi.Pravda,Austrálie to byla taky:)Pak má Efron vidiny,potkává opět nějakou ženskou,která určitě šla jen tak pro dříví.Do toho ho zasáhne tolik věcí,přečká bouři,loupe se mu ksicht a mouchy sežerte si mě.Keith nikde a jen vysílačka,která je aspoň docela dobrý tah,ale myslím,že těch rozmluv mohlo být i více,protože to spíše vyypadá,jak kdyby ta vysílačka se neuměla zapnout kdy člověk potřebuje.Takže kromě Zaca a těch maskérů,tak je tu možná ještě pro někoho závěrečné překvapení,který si může vyložit jak chce,ale překvapením je i není.Záleží z jaké stránky se na to budete dívat.Já se na to díval tak na 50% ()