Režie:
Stanisław RóżewiczScénář:
Jan Józef SzczepańskiKamera:
Wladyslaw ForbertHudba:
Andrzej DobrowolskiHrají:
Bronisław Dardziński, Włodzisław Ziembiński, Kazimierz Wichniarz, Stanisław Jasiukiewicz, Jerzy Śliwa, Piotr Fronczewski, Hanna Zembrzuska (více)Obsahy(1)
Píše sa august 1939. Poľskí pracovníci pošty v Gdansku majú čoraz horšie skúsenosti z provokácií nacistov. Zdá sa, že vojna je nevyhnutná. Títo poľskí poštári však nemajú v úmysle vzdať sa svojho stanoviska bez boja... (bjjoba)
Hrají
Bronisław Dardziński
Ruské impérium
Nejlepší filmy:
Faraon (1965)
Nezvaní hosté (1955)
Lotna (1959)
Włodzisław Ziembiński
Ruské impérium
Nejlepší filmy:
O dvou, kteří ukradli měsíc (1962)
Kazimierz Wichniarz
Německá říše
Nejlepší filmy:
Země zaslíbená (1974)
Potopa (1974)
Zakázané písničky (1946)
Stanisław Jasiukiewicz
Polsko
Nejlepší filmy:
Potopa (1974)
Matka Johana od Andělů (1961)
Křižáci (1960)
Jerzy Śliwa
Ruské impérium
Piotr Fronczewski
Polsko
Nejlepší filmy:
Země zaslíbená (1974)
Mastičkář (1981)
Černý čtvrtek, Janek Wisńiewski padl (2011)
Hanna Zembrzuska
Bulharsko
Jan Machulski
Polsko
Nejlepší filmy:
Smyčka (1957)
Vabank (1981)
Rukopis nalezený v Zaragoze (1964)
Irena Netto
Nejlepší filmy:
Smyčka (1957)
Zakázané písničky (1946)
Samson (1961)
Adam Kwiatkowski
Nejlepší filmy:
Rodný list (1961)
Základna zemřelých (1959)
Westerplatte (1967)
Wacław Kowalski
Ruské impérium
Nejlepší filmy:
Smyčka (1957)
Rukopis nalezený v Zaragoze (1964)
Jak jsem rozpoutal druhou světovou válku (1970)
Zdzisław Kuźniar
Polsko
Nejlepší filmy:
Země zaslíbená (1974)
Vabank (1981)
Wszystko będzie dobrze (2007)
Edmund Fetting
Polsko
Nejlepší filmy:
Mistr a Markétka (1988) (seriál)
Popely (1965)
Tančící jestřáb (1977)
Krystyna Feldman
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Mistr a Markétka (1988) (seriál)
Ohněm a mečem (1999)
Rodný list (1961)
Ryszard Filipski
Polsko
Zygmunt Hübner
Polsko
Nejlepší filmy:
Náhoda (1981)
Podivná nemocnice (1978)
Plechový bubínek (1979)
Barbara Rachwalska
Polsko
Nejlepší filmy:
Rodný list (1961)
Osvětim (1948)
Pamatuj si své jméno! (1974)
Józef Łodyński
Polsko
Nejlepší filmy:
Jak jsem rozpoutal druhou světovou válku (1970)
Vlak (1959)
Základna zemřelých (1959)
Czesław Piaskowski
Ruské impérium
Nejlepší filmy:
Potopa (1974)
Vlak (1959)
Zakázané písničky (1946)
Cezary Julski
Polsko
Nejlepší filmy:
Smyčka (1957)
Maskot (1980)
Nie ma róży bez ognia (1974)