Red Rock West

• Česko Red Rock (více)

Válečný veterán Michael marně hledá práci. S pěti dolary v kapse a prázdnou nádrží dorazí do chátrajícího Red Rocku, kde je majitelem baru považován za Lylea z Texasu, na něhož tu čeká práce. Michael využije příležitosti, ale příliš pozdě zjistí, že "práce" nemá nic společného s naléváním pití, ale s vraždou Wayneovy manželky Suzanne, za kterou dostane pět tisíc dolarů předem a dalších pět, až bude práce dokončena. Přesto peníze vezme a prozradí Suzanne záměry jejího manžela. Ta chladně zdvojnásobí nabídku. Michael opět vezme peníze, ale místo vraždy Wayna napíše dopis šerifovi, v němž odhalí vražedný plán. Když se poté pokusí opustit město, je kvůli autonehodě zadržen policií a zjistí, že šerifem je sám Wayne. Nabídne mu, že peníze vrátí, když ho nechá jít. Wayne se ho ale pokusí zabít. Michaelovi se podaří uprchnout, na útěku ho však porazí auto, které neřídí nikdo jiný než Lyle z Texasu. Michael se spojí se Suzanne a společně naplánují útěk, žena ale chce předtím vyloupit Wayneův trezor. Nebezpečná hra nabírá obrátky. (TV Nova)

Dodge-I

Pro Hoppera mám slabost - opravdu všestranný padouch, a Lara je okouzlující, Cage hraje jak to jen jde - až se divím, proč nemá tento film lepší hodnocení. A protože se občas projedu Buickem Electra Park Avenue, tak si tady ta auta tady "uzivam" o to vic... ()

Puchyr

Skvělé, obyčejné béčko které ovšem drží nad vodou herecké obsazení, Příběh vypadá béčkově,, má dost zajímavých scén, zvratů a několik nezapomenutelných momentů. Napůl kulhající bývalý voják Nicolas Cage je na tolik zoufalý, že nemůže sehnat práci že ze své zoufalé situace kývne na podezřele pochybnou práci. Tím začíná kolotoč událost, které jsou dobře natočené. Další tahoun mužstva je samozřejmně Dennis Hopper. Skok autem před jednoucím vlakem a především finále na hřbitově jsou scény na které nezapomenu. I závěr mně dostal a z toho plyne že peníze mají větší moc než láska.......75% Svižný a dobře fungující Thriller. ()

Infurius

Na začiatku to bolo bezchybné, držalo sa to na 4/5 * ale potom to išlo dole jak kámen ve vode. Hlavne také pytomé scény s Flynn Boyle... Škoda filmu ()

Jirkacek

Abych nějak charakterizoval to, co se stalo ve snímku Red Rock West, stačilo by možná uvést pár lidových pořekadel jako třeba z deště pod okap, z bláta do louže či kdo jinému jámu kopá sám do ní padá. Přesně takové situace se děly hlavnímu hrdinovi Michaelu Williamsovi, kterého si zahrál můj velmi oblíbený Nicolas Cage. Právě tento herec byl důvodem, proč jsme si film doma pustili a musím říci, či spíše sem napsat, že něco tak absurdního jsem dlouho neviděl. Jen posuďte sami - Michael přijel do malého městečka v poušti s názvem Red Rock hledat práci a šerif Wayne Brown alias J. T. Walsh si ho spletl s objednaným nájemným vrahem, který měl zabít jeho manželku v podání přitažlivé Lary Flynn Boyleové. Překvapený Michael naoko kšeft za 5.000 dolarů přijal, ale když přijel do domu šerifa, manželka mu nabídla dvojnásobek za to, že zabije jejího chotě. Podruhé překvapený Michael opět souhlasil, ale protože byl v jádru bratře slušný člověk, namísto vraždy opustil za noci město. Jenže pár mil za cedulí Red Rock nešťastnou náhodou srazil neznámého člověka a po chvilce váhání jej odvezl do městské nemocnice. Zde se opět setkal s šerifem, který pochopil, že Michael není vrah a rozhodl se nepohodlného svědka zbavit. Michaelovi se povedlo z šerifova auta prchnout a při útěku jej málem porazilo jiné auto. To řídil pravý nájemný vrah, kterého si zahrál další výborný herec Dennis Hopper a aniž by něco tušil, odvezl Michaela zpět do města. Netrvalo dlouho a šerif i vrah se setkali a začali smolaře Míšu znovu nahánět. A tak to vydrželo až do konce filmu, který se mi hodně líbil. Kromě výborného hereckého obsazení zde totiž jedna šílená situace střídala druhou, chvíli měl navrch ten a o minutu později zase ten druhý. I další děj probíhal ve stylu teď jsem na tvé straně a po pár minutách budu raději na straně šerifa a tak podobně. Hlavní postavy filmu byli prostě jako nevěrní manželé a velmi často střídali své partnery. Ke konci pak nechybělo překvapení, které samozřejmě neprozradím a jenž vrhlo na probíhající zápletku nové světlo. Vše bylo zamotané jako tkaničky dítěte v první třídě a i to bylo na filmu hodně zajímavé. Za to úžasně zajímavé bloudění v kruzích jménem Red Rock West ode mne snímek stejného jména dostal čtyři zamotané hvězdy ****. ()

andy60

Kromě toho, že nám Cage předvede kliky na jedný ruce, film nabídne i slušnou podívanou. Mám rád přesně tyhle typy hlavních hrdinů, kteří ať udělají cokoliv, propadají se stále víc a víc do průseru. A když se mu do cesty ještě připlete vnadná L. F. Boyle a ve hře je slušnej balík peněz, je jasné, že se z toho jen tak snadno nevymotá. ()

Sejkorka

Jeden z nejlepších westernů, co jsem kdy viděl. Pořád se něco děje, každou chvíli překvapení , zvrat. Dvojka padouchů Hopper,  J. T. Walsh , andělská mrcha Lara Flynn Boyle , čestný klaďas Nicolas Cage. Odjíždí vlakem a říká - jděte do prdele s Red Rockem ... Super film. Laru Flynn Boyle jsem dřív neviděl. Zvláštní děvče. ----- PODRUHÉ 19-2-24 Hodnocení zůstává stejné. Trvám na tom, že se jedná o western, ve kterém má nakonec navrch jediný klaďas. ()

TestSubject

Na tento film jsem narazil náhodou a hned mě zaujal, podobné filmy mám rád. Nadšení mi bohužel nevydrželo až do konce ale i tak jde o zábavný snímek. Dennis Hopper skvělý jako vždy, Cage a ten jeho kukuč jako obvykle :). Celkově průměr. ()