• Česko

Scénografie:

Robert Pearson

Kostýmy:

Terry Dresbach

Taky malý prijemny devätdesiatkovy thriller akych sa v tej dobe tocilo neurekom. Sice to nie je nicim vynimocny film, ale po kazdej stranke ten film funguje bez problemov. Ma zaujimave postavy (Cage je prekvapivo utlmeny a nehadze ziadne sialene pohlady), scenar plny uveritelnych zvratov, pôsobivu atmosferu, slusnu reziu. So zabavnejsimi dialogmi alebo nejakou tou pamätnou scenou to mohla byt mala pecka. Sice vam tento film dych nevyrazi, ale aj dnes ponukne prijemnu zabavu. 6/10.(14.2.2016)

Ďalší zo snímkov, ktoré ostali dlho môjmu filmovému oku nepovšimnuté. Keby som ho videl tak pred piatimi rokmi zrejme by ma oslovil oveľa viac. Lebo asi vtedy som videl Dahlov Joy Ride a musím povedať, že ten ma zaujal oveľa viac. Možno to bolo atmosférou alebo mojím podguráženým stavom:D. No nič, venujme sa RRW. Takže máme tu chlapíka, ktorého vietor v peňaženke dovedie až do metečka Red Rock a zrazu pred sebou vidí balík peňazí. Ochvíľu ďalší balík peňazí:D. No a potom už len problémy a problémy:D. Zo začiatku veľmi dobrý thriller sa však pomaly začne zvrhávať do trápnej klišoidnosti, kde by sme mohli sami predrozprávať konanie postáv. Režisér sa nás snaží neustálymi zvratmi držať v napätí, lenže po nejakej tej polhodinke už to naozaj nefunguje a my len z povinnosti dopozerávame, či sa nestane niečo prekvapivé. A samozrejme sa ničoho takého nedočkáme. A to je škoda. Herecké výkonny sú priemerné. Ani jeden z hercov si tu nestrihol niečo výrazne oslňujúce. Cage je typický buránek, ktorý sa však stáva neohrozeným cápom (niekedy si dokonca myslíte, že vie hrať:D). Hopper si môže svoju postavu patentovať, pretože mi príde, že nech by sme vymenili postavy v jeho filmoch, tak by si to nikto nevšimol. Čiže čisto-čistý priemer, ktorý určite zapadne prachom v mojej filmovej vitrínke.(7.3.2009)

Malinko mi tento film připadl jako taková volná předloha pro Stoneův U-Turn. Celkově je to docela zajímavá podívaná s pozoruhodnou zápletkou, ale rozhodně nejde o nějak vynikající snímek. Manželský páreček Walsh-Boyleová působí trochu nevěrohodně a Cage se taky nijak nepřetrhl, aby ze sebe dostal více, než bylo v daný moment potřeba. Atmosféra je sice vystavěná docela slušně, ale jinak jde jen o lehký nadprůměr.(24.6.2003)

V dobách, kdy ještě Nicholas Cage měl nějakou úroveň a jeho herectví za něco stálo, natočil tenhle originální snímek, kterej pobaví hned v několika ohledech. Za prvé je to krása Lary Flynn Boyle, za druhé skvělej záporák v podání Dennise Hoppera, za třetí zpropadeně smolnej osud hlavního hrdiny Michaela. Jinak koukám, že U-Turn od Olivera Stonea se tímhle tak moc inspiroval, že je to skoro úplně stejný (pouštní městečko kdesi ve Státech, problém s autem, objednávka vraždy manželky, zapletení se s obětí, sviňskej šerif, peníze, nevěra, nedůvěra a zrada). Normálně na hudbu moc nejsu, ale tady jsem zaznamenal podkres, kterej vytvářel parádní atmosféru. Skvěle jsem se u toho bavil a Cageovi prostě nešlo nedržet palce.(15.6.2018)

No jo, sice měl Nicolas Cage sotva na benzín, tehdy ale ještě dělal kliky na jedné ruce a před kamerou předváděl solidní herecké kreace. Když už mu zbývalo jen na kafe, usmálo se na něj štěstí. Omylem se přichomýtne k práci. Jenže ta má sakra co dělat s vraždou. Když se potká s budoucí obětí, ta si objedná vraždu číslo dvě. Navíc se ve městečku objevuje skutečný vrah s tváří démonického Dennise Hoppera. Tvůrci nám nabídnou několik slušných zvratů, předkládají klamnou maloměstskou idylu i udržují napětí, škoda jen, že půvabná brunetka Lara Flynn Boyle, které kdysi podlehl i proslulý proutník Jack Nicholson, neprodala víc ze svého sex-appealu.(17.8.2016)

• - Dwight Yoakam (vodič nákladiaku) použil vo filme svoju vlastnú pištoľ. (m.a.t.o.)

• - Režisér John Dahl pomenoval postavu Dennisa Hoppera (Lyle) podľa svojej prvej gitary. (lepo)

• - Nicolas Cage (Michael Williams) do značnej miery dostal úlohu vďaka odporúčaniu svojho strýka Francisa Forda Coppolu, ktorý je veľkým fanúšikom prvého filmu Johna Dahla, Zabi ma znovu (1989). (lepo)