Red Rock West

• Česko Red Rock (více)
Trailer

Válečný veterán Michael marně hledá práci. S pěti dolary v kapse a prázdnou nádrží dorazí do chátrajícího Red Rocku, kde je majitelem baru považován za Lylea z Texasu, na něhož tu čeká práce. Michael využije příležitosti, ale příliš pozdě zjistí, že "práce" nemá nic společného s naléváním pití, ale s vraždou Wayneovy manželky Suzanne, za kterou dostane pět tisíc dolarů předem a dalších pět, až bude práce dokončena. Přesto peníze vezme a prozradí Suzanne záměry jejího manžela. Ta chladně zdvojnásobí nabídku. Michael opět vezme peníze, ale místo vraždy Wayna napíše dopis šerifovi, v němž odhalí vražedný plán. Když se poté pokusí opustit město, je kvůli autonehodě zadržen policií a zjistí, že šerifem je sám Wayne. Nabídne mu, že peníze vrátí, když ho nechá jít. Wayne se ho ale pokusí zabít. Michaelovi se podaří uprchnout, na útěku ho však porazí auto, které neřídí nikdo jiný než Lyle z Texasu. Michael se spojí se Suzanne a společně naplánují útěk, žena ale chce předtím vyloupit Wayneův trezor. Nebezpečná hra nabírá obrátky. (TV Nova)

Trailer

*Colorado

Říkal jsem si to od začátku – být tím slušným člověkem, jakým se na začátku Cage zdál být, vykašlal bych se na všechny a pálil si to zpátky. Boyleová vypadala od začátku na mrchu a mé podezření se jen potvrdilo. Dennis Hopper si přidal další malou a ne zrovna vydařenou roličku do své bohaté filmografie. Vyloženě televizní film na jedenáctou hodinu ve středu na Nově :) ()

Juto

Toto je dobrý moderný film noir...“dobrý“ v tom, že je zaujímavý, od začiatku do konca. Sú tu nejaké chyby a nejaké gýčové časti, pri ktorých neveriacky krútite hlavou.....ale stále je to dostatočne zábavné. Film má to správne množstvo akcie, napätia, dejových zvratov a zaujímavých postáv. Okrem toho ponúka dobrý gitarový soundtrack. 7/10 ()

misterz

Pohodový thriller so slušným a miestami aj zábavným scenárom. Všetko sa začína, keď sa hlavný hrdina ocitne v nesprávny čas na nesprávnom mieste, dostane prácičku, ktorú nečakal..... Keď už nič iné, snímok sa vyplatí už len kvôli Hopperovi a Cageovi, bolo vidno ako si svoje postavy užívajú, čo sa samozrejme prejavilo aj na výslednom dojme. Na oddych a pohodičku pri filme ako stvorené. 70/100 ()

castor

No jo, sice měl Nicolas Cage sotva na benzín, tehdy ale ještě dělal kliky na jedné ruce a před kamerou předváděl solidní herecké kreace. Když už mu zbývalo jen na kafe, usmálo se na něj štěstí. Omylem se přichomýtne k práci. Jenže ta má sakra co dělat s vraždou. Když se potká s budoucí obětí, ta si objedná vraždu číslo dvě. Navíc se ve městečku objevuje skutečný vrah s tváří démonického Dennise Hoppera. Tvůrci nám nabídnou několik slušných zvratů, předkládají klamnou maloměstskou idylu i udržují napětí, škoda jen, že půvabná brunetka Lara Flynn Boyle, které kdysi podlehl i proslulý proutník Jack Nicholson, neprodala víc ze svého sex-appealu. ()

Kingjiri

Poctivá devadesátková thrillerová jízda s Cagem na začátku kariéry, kdy ještě hrál a nepobíhal znuděně po place. Až mě dokonce mrzí, že jsem tenhle nenápadnej biják viděl až teď. Příběh byl sice občas trochu překombinovanej a spolíhal se na velký náhody, ale byl hodně zábavnej. Bavilo mě, jak se dobrák Mike proti svý vůli neustále vracel do Red Rocku a zabředával do čim dál větších průserů. Velkou radost mi taky udělal Hoperrův nahláškovanej záporák (ale ona každá ze čtyř ústředních postav měla něco do sebe), finále na hřbitově a samotnej závěr ve vlaku. Hudba v podobě brnkání na kytaru pak dotvářela tu správnou atmosféru americkýho vidlákova, čtyři jistý hvězdy. ()

• Dwight Yoakam (vodič nákladiaku) použil vo filme svoju vlastnú pištoľ. (m.a.t.o.)
  • Natáčanie prebiehalo okrem Arizony i v Montane, rodnom štáte Johna a Ricka Dahlovcov. (m.a.t.o.)
  • V úvodnej scéne je povedané, že Michael (Nicolas Cage) odjazdil 1,200 míľ. Eventuálne sa vo filme dozvedáme, že pochádza z Odessy v Texase. Vzdialenosť medzi Odessou a Red Rock vo Wyomingu je presne 1,212 míľ. (Real Tom Hardy)