• Česko

Scénografie:

Robert Pearson

Kostýmy:

Terry Dresbach

No jo, Cage je prostě můj oblíbenej herec. A tady dokazuje proč. Red Rock West zpracovává klasické téma zabít či nezabít, když mě to vytáhne z finančního průseru? Jenže tady se průseru nezbavíte, jen spadnete do ještě většího. A pak do většího a většího a... Mému hodnocení možná i trochu uškodilo, že jsem 2 týdny nazpět viděl U-Turn. A ten je prostě lepší.(17.9.2010)

Nicolas Cage a spol divákovi naservírují akční thriller po staru. Režisér John Dahl měl kdysi docela plodné období a tak z něho vytěžil několik zajímavých filmů. On sám to byl takový "dříč" na režijním poli a nikdy nepřišel s žádným mimořádným režijním pojetím a o tomhle filmu to platí rovněž, ale byl to také tvořivý řemeslník, který si uměl prosadit ve filmech akčnost, dynamiku a solidní herecké obsazení. Hra plná intrik se rozehraje naplno i v tomto nepředvídatelném thrilleru. Klady: slušné herecké obsazení, nepříliš předvídatelný scénář, poctivě odvedená řemeslná stránka, dynamický spád. Zápory: při bližším rozboru film spadá do lepšího průměru, "old school" režie, jednorozměrné charaktery postav, občasná inklinace k televiznímu pojetí, která se režisérovi hodila na pozdější dobu kdy přesedlal pouze na televizní tvorbu. Mé hodnocení: 60%(26.2.2013)

Pohodový thriller so slušným a miestami aj zábavným scenárom. Všetko sa začína, keď sa hlavný hrdina ocitne v nesprávny čas na nesprávnom mieste, dostane prácičku, ktorú nečakal..... Keď už nič iné, snímok sa vyplatí už len kvôli Hopperovi a Cageovi, bolo vidno ako si svoje postavy užívajú, čo sa samozrejme prejavilo aj na výslednom dojme. Na oddych a pohodičku pri filme ako stvorené. 70/100(7.7.2015)

Zaplatené vraždy, podvádzanie, balík peňazí, skorumpovaný šerif, nebezpečná femme fatale, psychopatický nájomný vrah... a mladý týpek, ktorý do toho všetkého spadol proti svojej vôli. Coenovský námet, veľmi dobre napísaný, zahraný i zrežírovaný Johnom Dahlom. Hoci iba ako čistá americká thrillerová žánrovka, bez dvojzmyslových "artových" náznakov, ktoré by doň vniesli "bratia". A Dennis Hopper ako magor-zabijak vždy dobre fungoval, ale predsa len je tak trochu za komického rednecka. Temnejší a nebezpečnejší vrahoun, z ktorého by naskakovala husia koža, by film posunul ešte o niečo vyššie.(4.10.2009)

Film na kterej se můžu podívat snad každej rok a nikdy mě nepřestane bavit, ale zase za úplnou špicu ho taky nepovažuju. Atmosfericky hodně podobný Zběsilosti v srdci a Modrýmu sametu od Lynche, samozřejmě díky Cageovi a Hopperovi střídající zde Willema Dafoe. I tady jsou zvraty a nečekaný momenty, ovšem navzdory předchozím snímkům mě tenhle bavil i o něco víc díky dynamičtějšímu příběhu a tempu odvíjení, který nesklouzává k nudě ani na okamžik, tady divák doslova dejchá s příběhem a nervový vypětí hlavní postavy, kdy jeho femme protějšek pořád otravuje s Mexikem, se s ním skrz obrazovkou přímo prolíná. I s jednoduchým příběhem a zápletkou o evidentně ne vlastní vinou potloukajícím se chlápkovi, kterýmu vanou ve šrajtofli pavučiny, kvůli čemuž využije náhodnýho omylu, se dá vytvořit solidní nadprůměr. 85%(17.7.2017)

• - Režisér John Dahl pomenoval postavu Dennisa Hoppera (Lyle) podľa svojej prvej gitary. (lepo)

• - Dwight Yoakam (vodič nákladiaku) použil vo filme svoju vlastnú pištoľ. (m.a.t.o.)

• - Natáčanie prebiehalo okrem Arizony i v Montane, rodnom štáte Johna a Ricka Dahlovcov. (m.a.t.o.)