• slovenský

Scénografie:

Robert Pearson

Kostýmy:

Terry Dresbach

Welcome to Red Rock a You're leavin' Red Rock pořád dokola a dokola. Zajímavé shody náhod se dějí :-) Nicolas Cage je dostatečně charismatický, aby to odtáhl z velké části sám. Ač Red Rock West pro mě není bombou roku či tak něco, tak takových pohodovek uvidím rád víc. Herci: ***; Hudba: ****; Scénář: ****; Režie: ***(4.1.2014)

Mám dost těžké rozhodování, kolik dát. První půlka filmu je totiž úžasná. Okamžitě pohlcující atmosféra prázdných amerických silnic, benzinek a barů a mladý Nicolas Cage nebezpečně rychle se dostávající z pozice slušného člověka na šikmou plochu. Pozoruhodně také působí neustálé nedobrovolné vracení se do prokletého Red Rocku připomínající bloudění v kruhu. Bohužel někde od chvíle, kdy místo aby Nicolas s Wayneovou ženou zmizli co nejdál, zastavují se v motýlku. Příběh se sice komplikuje, ale ve stylu mnoha thrillerů tohoto typu a v tom duchu se odvíjí i dál a vrcholí finálem na tak provařeném místě jako je hřbitov. Naštěstí máme aspoň pěknou definitivní tečku ve vlaku, která symbolicky vrací hlavního hrdinu tam, kde byl, když mu bylo nejlíp - s pěti tácy v kapse. Bezprostředně po konci jsem uvažoval o třech hvězdách, ale nakonec to přeci jen zvednu s vědomím, že tři jsem dával o dost slabším thrillerům. Navíc výkony celé hlavní čtveřice jsou skvělé, Dennis Hopper se blýsknul dalším stylovým záporákem, i když zloduch z Nebezpečné rychlosti zůstává nepřekonán.(26.12.2008)

Slusny thriller, ktory ma prvky noiru. Scenar o tom, ako mlady typek spadne do prostredia, kde sa pohybuju skorumpovany policajt, femme fatale a psychoticky vrah sa mi dost pacila. Reziser John Dahl asi cerpal od znameho surodeneckeho dua, ale proti tomu nemam nic, lebo rezia je fakt na urovni. A k tomu klasicky zaporak a la Dennis Hopper. 78 %(12.5.2013)

Prečo tu Cage nie je trápny? Pretože to boli ešte jeho zlaté časy, keď čítal scenáre. Red Rock West silne pripomína Fargo či Zbytočnú krutosť od bratov Cohenových. Príbeh je celkovo typicky Cohenovsky zamotaný a nepredvídateľný, so silnými postavami na obidvoch stranách. J.T. Walsh bol dobrá voľba, celkovo je trocha nedoceneným hercom a skvele sa hodí do záporných rolí. V tých jeho očiach to proste je. Cage s finančnou odmenou od obidvoch objednávateľov vraždy jemne pripomenie C. Eastwooda vo westerne Za hrsť dolárov naviac a Za hrsť dolárov naviac. Takmer si tie veľké peniaze užil, ale náhoda je kurva. A tých je tu až-až...80%.(26.6.2013)

Říkal jsem si to od začátku – být tím slušným člověkem, jakým se na začátku Cage zdál být, vykašlal bych se na všechny a pálil si to zpátky. Boyleová vypadala od začátku na mrchu a mé podezření se jen potvrdilo. Dennis Hopper si přidal další malou a ne zrovna vydařenou roličku do své bohaté filmografie. Vyloženě televizní film na jedenáctou hodinu ve středu na Nově :)(10.1.2009)

• - Natáčanie prebiehalo okrem Arizony i v Montane, rodnom štáte Johna a Ricka Dahlovcov. (m.a.t.o.)

• - Pôvodne chcel režisér John Dahl odsadiť Dennisa Hoppera do role Wayna Browna (J.T. Walsh), ale ten trval na tom, že chce hrať Lylea z Dallasu. Hopper nakoniec presvedčil producentov, ktorí boli s konečným výsledkom nadšení. (lepo)

• - Režisér John Dahl pomenoval postavu Dennisa Hoppera (Lyle) podľa svojej prvej gitary. (lepo)