• slovenský

Scénografie:

Robert Pearson

Kostýmy:

Terry Dresbach

Na prvý pohľad nenápadný film, ktorý sa ani nedostal do našich kín a v komerčných televíziách o ňom asi nikdy nechyrovali. Počas prvej polovice som narátal niekoľko prekvapivých zvratov, ktoré by vystačili na viacero filmov. Akýsi neo noir, príbuzný slávnejšiemu Stoneovmu U- turn. Veľmi kvalitná žánrovka s kultovým potenciálom a kvalitnými, skvele obsadenými hercami. Chcelo by to vidieť znova niekde v tv. Počujete ma na Markíze alebo v JOJ?(25.6.2012)

Nádherně svižná jednohubka. On John Dahl očividně špatné filmy nedělá. A taky má stejnou úchylku jak já, miluje městskou světlou tmu s osamocenými světly aut nebo neony barů a pump. Red Rock West je i jako celek vizuálně úžasně vyšperkovaný film, snad každý frame by mohl být vystřihnut a používán jako propagační materiál. O příběhu se dá říct, že ze začátku jsem dost vnitřně handrkoval na Stona, U-Turn má totiž fakt stejný začátek. Pak se naštěstí cesty filmů dosti rozdělí a tak oba zůstaly soběstačné. A i když působí díky velké kadence zvratů konec každé desetiminutovky jako konec epizody seriálu 24, stejně film letí bez škobrnutí jak blesk. A Dennis Hopper zde má úplně nejlepší oblečení, chci taky. Bylo by to možná i na 5*, kdyby ke konci ty zvraty nebyly už příliš zbytečné, předpovídatelné a občas úsměvné. Jinak ale opravdu dobrý stepní thriller.(8.8.2007)

No jo, Cage je prostě můj oblíbenej herec. A tady dokazuje proč. Red Rock West zpracovává klasické téma zabít či nezabít, když mě to vytáhne z finančního průseru? Jenže tady se průseru nezbavíte, jen spadnete do ještě většího. A pak do většího a většího a... Mému hodnocení možná i trochu uškodilo, že jsem 2 týdny nazpět viděl U-Turn. A ten je prostě lepší.(17.9.2010)

Opět výtečný Cage! Film, který běžel tenkrát v bedně v noci, já brzy ráno vstával do práce, zdržovaly to překrásně dlouhé reklamy a stejně mi očka ne a ne uhnout z obrazovky? Proč? Důvod je jasný! Red Rock West! Parádně zamotaný filmek, kde se navíc objevují hned dva skvělý záporáci v podání Hoppera a Walshe. Navíc bestie Boyle se taky ukáže jako velice důležitá součást filmu. A závěrečné vyvrcholení, to už je jen ta konečná žvíkačka pod celým lízátkem s názvem Red Rock West! 90%(8.11.2013)

Hmmmm, jako u mě fakt dobrý! Nic jsem nečekal a film překvapil. Ano je to taková příprava na U-Turn. Zajímavý děj a zápletka, divák se ani chvilku nenudí. Jak moc nemusím Cage tak tady mi sedl a jako zkrachovalec, tragéd s jednou kapsou prázdnou a druhou vysypanou, který se omylem dostane k jedné "fušce" za spoustu peněz se mi vyloženě líbil. Red Rock West je nadprůměrná kvalitní akční zábava. Doporučuji(1.6.2009)

• - Nicolas Cage (Michael Williams) do značnej miery dostal úlohu vďaka odporúčaniu svojho strýka Francisa Forda Coppolu, ktorý je veľkým fanúšikom prvého filmu Johna Dahla, Zabi ma znovu (1989). (lepo)

• - Dwight Yoakam (vodič nákladiaku) použil vo filme svoju vlastnú pištoľ. (m.a.t.o.)

• - Režisér John Dahl pomenoval postavu Dennisa Hoppera (Lyle) podľa svojej prvej gitary. (lepo)