Red Rock West

• Česko Red Rock (více)

Válečný veterán Michael marně hledá práci. S pěti dolary v kapse a prázdnou nádrží dorazí do chátrajícího Red Rocku, kde je majitelem baru považován za Lylea z Texasu, na něhož tu čeká práce. Michael využije příležitosti, ale příliš pozdě zjistí, že "práce" nemá nic společného s naléváním pití, ale s vraždou Wayneovy manželky Suzanne, za kterou dostane pět tisíc dolarů předem a dalších pět, až bude práce dokončena. Přesto peníze vezme a prozradí Suzanne záměry jejího manžela. Ta chladně zdvojnásobí nabídku. Michael opět vezme peníze, ale místo vraždy Wayna napíše dopis šerifovi, v němž odhalí vražedný plán. Když se poté pokusí opustit město, je kvůli autonehodě zadržen policií a zjistí, že šerifem je sám Wayne. Nabídne mu, že peníze vrátí, když ho nechá jít. Wayne se ho ale pokusí zabít. Michaelovi se podaří uprchnout, na útěku ho však porazí auto, které neřídí nikdo jiný než Lyle z Texasu. Michael se spojí se Suzanne a společně naplánují útěk, žena ale chce předtím vyloupit Wayneův trezor. Nebezpečná hra nabírá obrátky. (TV Nova)

Amonasr

Svižně natočená kovbojka plná nepřekvapivých zvratů, kdy padouši zůstávají padouchy až do posledního dechu a požírají se navzájem. Samozřejmě až na hlavního hrdinu. ()

RAFT

Válečný veterán hladá práci a potom se vše zvrtne. Tady alespon Cage hrál a kde ještě na ty jeho začátky stojí za vidění o proti dnešním a několik let zpátky kde už moc nehraje jenom sebere prachy a má natočený film udělá pár štěků a je hotovo. Film nenudí, má dobrou akci, napětí a zvraty. Za mě 70% ()

HanSolo

Velmi zajímavý snímek, jehož slabinou je příliš pomalé tempo a průměrný výkon Lary Flynn Boyle, ale se jedná o hodně silný nadprůměr. ()

DJ Kritik

Začiatok filmu ma nadchol, ale postupom času sa stráca dynamickosť príbehu. Inak film štylisticky zapadá do 90 rokov, kedy bol natočený a ničím zvláštnym nevybočuje. Celý film je postavený na postave, ktorú stvárňuje N.Cage a musím dodať, že ju zahral výborne. ()

Jaromír

Zajímavý příběh s tolika dějovými zvraty, až se tomu někdy člověk zasměje :). Je opravdu zvláštní, co se všechno tomu smolaři, který se snaží dělat všechno správně, může stát :). ()

subic

Hledal práci, měl staré auto a v kapse v peněžence 5 dolarů. Na konci už byl bez auta, jel kamsi nákladním vlakem, byl dost zvalchovaný a v kapce měl balíček 100dolarovek, asi těch 5 tisíc. Mezitím narazil na jednoho nájemného zabijáka, jednoho pofiderního šerifa na malém městě a jeho zvláštní paničku, se kterou prý kdysi obrali firmu o 2 milionky. Ale o ty prachy je trochu víc zájemců. Je škoda, že jsem to viděl až teď po 26 letech od natočení, v záplavě novějších filmů už mi to přišlo takové vlažnější. S čím to porovnat? Třeba takový o něco novější Fargo (1996) od Coenů, kterému jsem dal 4 frčky, mi přijde zajímavější. ()

VanBradley89

U-Turn nebyl první. Film z doby, kdy Hopper nebyl mrtvý, Lara Flynn nebyla plastikama poznamenaná kreatura a Cage nebyl všem pro smích. Do nějaké poloviny je to paráda. Smůla se lepí na paty a Cage se nedokáže dostat z města. Uprostřed to trochu zpomalí a konec to zase trochu vytáhne. Ve srovnání ze Stoneovým kouskem tu postavy nebyli tak moc pošahaný ( i když Hopper trochu cáklý byl ) Ale hodnocení stejný. ()

zzzzzjjjjj

Film přesně mého vkusu se slušnou zápletkou a přestřelkami v Red Rocku. Určitě se pro spoustu lidí nejedná o snímek se světoborným scénářem a dějem, ale tento typ "jednoduššího" Road Krimi Thrilleru je přesně něco pro mě. Účinkuje tu ještě mladý charismatický Nikolas Cage, který mi do hlavní role skvěle pasoval. Dnes se nestydím dát 84%. ()

gstudio

Charakterově nelogické (Cage zásadově přizná poraněnou nohu, avšak hned v další scéně bez hnutí brvy lže, aby získal mnohem méně jistou práci), dějově silně přitažené za vlasy (zločinec, který nemá s užíváním zbraně žádný problém a ve svém městě si koupí post nejvyššího strážce pořádku, si objedná nájemného vraha na svoji manželku - proč vlastně? Celou akci mohl s daleko menším rizikem klidně provést sám - pravda, nebylo by o čem hrát). Z tohoto pohledu film do konce ještě graduje (chování všech zúčastněných je stále stupidnější a stále nelogičtější). Jistým kladem je, že je dílko docela svižné a pokud člověk vypne mozek a jen relaxuje, dokonce i celkem zábavné. Celkově však: slabší průměr. Není divu, že John Dahl skončil svoji filmařskou kariéru u nekonečných televizních seriálů. ()

PTuranyi

Nicolas Cage je dobrý herec pre rolu zúfalca, ktorý sa ocitne v nesprávny čas na nesprávnom mieste. V tomto výbornom filme ho osud zavedie do spoločnosti dvoch hľadaných zlodejov a nájomného vraha. Jeden zlodej je náhodou miestny šerif a druhý je krásna žena. Sprvu ide len o pár tisícok, ale nakoniec sa hrá o viac ako milión. A to už preverí nejeden charakter. Tu ich máme rovno štyri. Dej je napínavý a produkcia výborná, ale ako sa hovorí: Kde sa dvaja bijú ... ale je to o hubu. Michael sa z toho nakoniec dostane živý, ale nečakajte žiadny sladký šťastný koniec. ()

Peenugirl

Byť na zlom mieste v zlom čase so zlými ľuďmi ako správny chlap so zásadami... ťažko sa z toho vyjde bez ujmy. Do toho ešte kus krásnej ženy, ktorá je tak trochu tiež zlá a chce ťa na svoju stranu. Kadiaľ, kam, s kým a za koľko? Najlepšie ak poslúchneš toho, čo na teba mieri najmä ak je to jemný psychopat a nájomný vrah. Chamtivý nájomný vrah. V pätách rozklepaný malomestský poliš... chamtivosť je zlá vlastnosť! Z mojej strany spokojnosť.75%. ()

Mark1983

Je to starší film,ale překvapil mě.Ze začátku to vyznívalo na docela obyčejný průměr,ale pak se to docela rozjelo a film mě bavil až do konce. ()