Red Rock West

• Česko Red Rock (více)

Válečný veterán Michael marně hledá práci. S pěti dolary v kapse a prázdnou nádrží dorazí do chátrajícího Red Rocku, kde je majitelem baru považován za Lylea z Texasu, na něhož tu čeká práce. Michael využije příležitosti, ale příliš pozdě zjistí, že "práce" nemá nic společného s naléváním pití, ale s vraždou Wayneovy manželky Suzanne, za kterou dostane pět tisíc dolarů předem a dalších pět, až bude práce dokončena. Přesto peníze vezme a prozradí Suzanne záměry jejího manžela. Ta chladně zdvojnásobí nabídku. Michael opět vezme peníze, ale místo vraždy Wayna napíše dopis šerifovi, v němž odhalí vražedný plán. Když se poté pokusí opustit město, je kvůli autonehodě zadržen policií a zjistí, že šerifem je sám Wayne. Nabídne mu, že peníze vrátí, když ho nechá jít. Wayne se ho ale pokusí zabít. Michaelovi se podaří uprchnout, na útěku ho však porazí auto, které neřídí nikdo jiný než Lyle z Texasu. Michael se spojí se Suzanne a společně naplánují útěk, žena ale chce předtím vyloupit Wayneův trezor. Nebezpečná hra nabírá obrátky. (TV Nova)

Puol

V rámcu žánru naprostý priemer, ktorý neurazí , ale ani moc nepoteší. Zo začiatku zopár fajn nápadov no scénar je značne prekombinovaný a nevierohodný. Nicolas Cage je v pohode. Určitá podoba s U-turn by sa našla, ale radšej by som neporovnával. Predsa len Oliver Stone je iná liga. ()

*Colorado

Říkal jsem si to od začátku – být tím slušným člověkem, jakým se na začátku Cage zdál být, vykašlal bych se na všechny a pálil si to zpátky. Boyleová vypadala od začátku na mrchu a mé podezření se jen potvrdilo. Dennis Hopper si přidal další malou a ne zrovna vydařenou roličku do své bohaté filmografie. Vyloženě televizní film na jedenáctou hodinu ve středu na Nově :) ()

Hapretor

Dovolím si napsat, že tohle skoro filmu "U-turn" z oka vypadlo. Ten byl sice natočen později, ale já ho viděl dříve než toto. Když srovnám, toto je o něco slabší. Ale je to hodně dobrý thriller. Pana N. Cageho nemusim, ale zde hrál dobře. Dobrá atmosféra. Fandil jsem mu. Taková "one-man" show na plátně. ()

strikeman

Tak tento atmosférický thriller jsem už dlouho neviděl a úplně jsem zapomněl, že Cage kdysi hrál i v pár vydařených snímcích. Tento mezi ně patří a asi se dnes mrknu znova... ()

Lyžař

Welcome to Red Rock a You're leavin' Red Rock pořád dokola a dokola. Zajímavé shody náhod se dějí :-) Nicolas Cage je dostatečně charismatický, aby to odtáhl z velké části sám. Ač Red Rock West pro mě není bombou roku či tak něco, tak takových pohodovek uvidím rád víc. Herci: ***; Hudba: ****; Scénář: ****; Režie: *** ()

helloween93

S lepším scénářem z toho mohla být noir bomba, takhle to i přes zajímavé obsazení zapadlo. Na jedno zkouknutí určitě neurazí, ale vracet se k tomu určitě nehodlám. 3* ()

Kingjiri

Poctivá devadesátková thrillerová jízda s Cagem na začátku kariéry, kdy ještě hrál a nepobíhal znuděně po place. Až mě dokonce mrzí, že jsem tenhle nenápadnej biják viděl až teď. Příběh byl sice občas trochu překombinovanej a spolíhal se na velký náhody, ale byl hodně zábavnej. Bavilo mě, jak se dobrák Mike proti svý vůli neustále vracel do Red Rocku a zabředával do čim dál větších průserů. Velkou radost mi taky udělal Hoperrův nahláškovanej záporák (ale ona každá ze čtyř ústředních postav měla něco do sebe), finále na hřbitově a samotnej závěr ve vlaku. Hudba v podobě brnkání na kytaru pak dotvářela tu správnou atmosféru americkýho vidlákova, čtyři jistý hvězdy. ()

Biopler

Kompilát Blood Simple a Blue Velvet v príbehu o kovbojovi-outsiderovi, ktorý s trválkami po vojne vo Vietname pláva životom, aby nakoniec naskočil na vlak, ktorý ho odnesie opäť kto vie kam. Jednohubka, ktorá poteší i prekvapí zvratmi, hudobným podmazom hlavne v úvode naladí, avšak vcelku je nevýrazná postavami, taktiež ich náhlymi zmenami motivácií, a ústi do prázdna. ()

E lan

Vcelku ponurý a docela povedený příběh smolaře, nicméně je to jenom průměr, od začátku až do konce. ()

BDMarty007

Celkem příjemný thriller. Scénář začíná banální a stokrát ohranou zápletkou, která se následně rozvíjí zajímavě. Chvílemi si sice říkáte, že těch náhod už je trochu moc, ale ono na malém městě to zase tak nepravděpodobné není. Občas nastává nečekaný zvrat a tak jsem vydržel v příjemném napětí až do úplného konce. Výborná "noir" atmosféra. Všichni herci vynikající, z počátku chladná Lara Flynn Boyle to později pěkně rozpálí... a pro Nicolase Cage to byl typ role, v které mu tak nějak nejvíc věřím. Není to tedy nějaká úplná perla žánru, ale prostě slušnej thriller po všech stránkách a to není málo. Po druhém zhlédnutí dokonce zvyšuji hodnocení ze 70% na 80%. ()

BLabaKAn

Jeden z nejlepších filmů Cage, co jsem měl zatím tu možnost vidět. Cage si jede se starou károu, v hutným jeansovým stylu pěknou dálku, aby sehnal nějakou tu prácičku, co se mu snažil kámoš dohodit, jenže Cage je moc poctivej na to aby tu práci dostal. Tak odjíždí pryč, zastaví na benzínce, kde si natankuje do tý svý káry benzín za svých posledních pět doláčů a dostane typ ať se zkusí zeptat na práci v jednom baru v nedalekém městečku. Tak si to přivalí do toho baru, vstoupí dovnitř, jak ten nějvětší boss široko daleko, omrkne to, sedne si na barovou židli, objedná si kafe a barman mu zapálí žváro.Než by stačil něco říct barman ho osloví, že tu měl být už v pátek a na stůl mu vysolí pět litrů, jak se prý dohodli. Cage nemá ani páru o co jde, ale prachy potřeboval, zajde s barmanem do kanclu a ten chce nechat zabít svoji ženu, jenže... Cage zde prostě hraje pohodovýho týpka, který zachová chladnou hlavu a situaci si trochu očekuje...a právě v tu chvíli začíná pořadná propletená spanilá jízda, která nemá chybu až dokonce. Tento snímek doporuřuji rozhodně každému, kdo má rád nečekané zvraty a chladnýho Cage. ()

Klokani_koul

Skvělej neo noir. Dahl vezme docela jednoduchej příběh, ale (ještě s bráchou) to napíše a pak sám zrežíruje, tak zábavně a dobře, že to vůbec nevadí. Film má taky výbornou atmosféru, skvělej soundtrack, moc hezkou kameru a vizuál, Cage, kterej zase ukazuje, že umí hrát a Dennise Hoppera, ktereh je prostě boží. Dost dobrej thriller a mrzí mne, že se o něm víc nemluví. 90% ()

bearmeedek

Některé staré filmy si udrží úroveň i po letech, u některých zapracuje čas a prostě to není ono. Kdybych viděl film v době jeho uvedení, asi bych tleskal. Film vůbec není špatný a docela dobře se na něj dívá, ale přece jenom jsme v dnešní době zvyklí na něco jiného. A vadilo i to, že "kráska" Lara F.B. mohla míchat kartami v Red Rock v roce 1992, ale dnešním pohledem bych s ní neřešil ani peníze ani nic jiného. ()

rublik05

Dobře obsazený thriller, který je ve své podstatě velmi minimalisticky pojatý, a to nejen rozpočtem, ale i příběhem. Nicolas Cage svou roli zvládl solidně, ostatní herci rovněž neurazí. Osobně bych uvítal svižnější tempo a lepší atmosféru, příběh mohl být poutavější a možná i trochu propracovanější, zejména v závěru, ale žádná hrůza. Jako televizní jednohubka to ujde. 6/10. ()

shifter

Ako tu uz bolo spomenute, Red Rock West velmi pripomina U-Turn. Paradoxne som to videl v TV asi tyzden predtym ako som videl U-Turn v kine. Lara Flynn Boyle mi "sedi" rozhodne viac ako Jennifer Lopez :-) ()

pushover

Film který i díky Cageově mizernému herectví zůstal spravedlivě zapomenut ve stínu staršího Blood Simple nebo novějšího U Turn. ()