Kdo přežije - Austrálie

(série)
  • USA The Australian Outback

Tentokrát se tvůrci americké reality-show SURVIVOR přenesli do australských pralesů, nabízejících svoje přirozené krásy, nebezpečí a jedinečné prostředí. Šestnáct lidí, kteří se navzájem neznají (a během letu do Austrálie ještě nevědí, co je čeká), je záhy rozděleno do týmů. Do dvou kmenů, pojmenovaných po domorodých slovech - Ogakor (klokani) a Kucha (krokodýli). Ty hájí své barvy, zelenou a modrou. Přes stále se měnící vztahy, intriky, nedostatky jídla a vody, nemoci a mnohé další nástrahy kolektivního života lidí, mnohdy zhýčkaných civilizací, v nedotčené přírodě, se oba kmeny pokaždé setkají v disciplíně, která prověří schopnosti všech. Poražený tým vždy odchází na kmenovou radu, kde jeden z nich musí ze hry ven. Vyřazováním a nešťastnou náhodou, při níž se zraní jeden z konkurenčního kmene a soutěž pro něj končí, se do výhody dostává Ogakor, to je právě ve chvíli spojení kmenů v jeden jediný - Barramundi, kam se dostane deset nejlepších. Tady už každý hraje jen za sebe.

Tato velmi úspěšná dobrodružná reality-show ukázala schopnosti lidí přežít v divočině, od týmové soudržnosti až po (leckdy dost laciné) intriky. Jistě si svého času připoutala do křesel nejen milovníky žánru. Vítězkou se stala Tina Wesson, z finále odešel poražen Colby Donaldson. (Nihlathak)

selfesteem

Zajímavá řada. Rozhodně. Ale ani ne tak osobnostmi jako tím, jak s trosečníky příroda řádně zamávala. A když jde příroda proti vám, těžko se vám vymýšlí nějaké kulišárny a podrazy. Proto je asi Austrálie vyjímkou v jakési soudržnosti mezi jednotlivými soutěžícími. S vítezem/vítězkou jsem moc spokojena nebyla, byli zde jiní, kteří si výhru zasloužili (a tvrdě na tom dřeli). Bonusem je zde pořádná ženská Jerri Manthey, která je hodně svá a nikdo na ní nezapomene. ()

O.Peta

K prvním řadám tohoto pořadu se vracím zpětně, takže už mám něco nakoukáno. Austrálie patří k těm lepším sériím, ale zajímavá ohledně hráčských taktik je spíš do sloučení, než po něm. Karty byly potom rychle rozdány a nikdo už ničím nezamíchal. Do té doby dobrá bitva mezi oběma kmeny včetně momentů jako pořádný úlovek nebo hodně ošklivý zranění. To ovšem neznamená, že by se už po sloučení nic nedělo a hra nebyla zajímavá, přiroda si s nima pěkně pohrála. Oblíbenců jsem si našel hned několik, konkrétně tři, škoda jen, že to jeden z nich nevyhrál. 95% ()

Vyrida

Survivor série kterou jsem viděl zaručeně nejvíce krát a zároveň patří i do dnešního dne k mým nejoblíbenějším. Nepřekonatelný casting a průběh hry, který vás zaručeně chytne za srdce. Zároveň i jediná série na kterou se vydrželi koukat i mí rodiče a to už musí být známka kvality! :) Škoda, že se tento čistě základní formát hry, bez všech těch ukrytých výhod už nikdy na obrazovky nevrátí i když by si to spousta diváků přála. ()

Želik

Ani na tretí krát to nenudí. V tejto rade som mala veľa obľúbencov a rovnako veľa ľudí čo ma štvali :) Dopadlo to ako dopadlo. Colby bude pre mňa vždy hrdina z Texasu. ()

Attta

Drhá série mě hodně překvapila. Nejen že změna prostředí byla hodně znát, ale sešla se i vcelku zajimavá banda, kterou postihlo mnoho nečekaných věcí, které si myslím že měly hodně vliv na průběh hry. Poslední dva finalisté byli opravdu chytří, ale oproti první sérii hráli zcela jinak a tak pro někoho může být tato série nudnější, protože se zde tolik neintrikuje a většina hráčů to nehrála s takovým nasazením oproti například R. Hatchovi. ()

KajusaK

Spoilery!! Opět za 5* :) .. Jedno z nejhezčích prostředí, kde se kdy Survivor natáčel - to na úvod :). Ted k soutěžícím, začnu Colbym :), rozhodně mě zaujala jeho fyzická zdatnost, ale to je asi vše - vítězství jsem mu opravdu nepřála, ale pamatovat si ho budu navždy.Maralyn, vtipná starší žena, která vypadla brzy a neférově. Jerri , tá mě štvala odzačátku do konce, modlila jsem se, ať už konečně vyletí, i když v posledním díle když mluvila tak se objevila lítost. Vítězka Tina se mi líbila odzačátku, takže jsem byla velmi spokojená, má opravdu můj obdiv jak se do konce propracovala.Michael byl podle mě velký blázen, což svědčilo o jeho činech co se týče jídla. Jeho zranění patří k nejdramatičtějším okamžikům všech Survivorů. Alicia byla podle mě velice silná žena (na úrovni Stephanie z Palau), škoda že odešla tak brzy (na její mávání prstem budu pamatovat taky ještě velmi dlouho :D). Další perfektní okamžik byl, když Rodger skočil z útesu a přitom neuměl moc plavat, perfektní a má taktéž můj obdiv. Nicka byla taktéž škoda, pár jeho okamžiků fakt nezapomenu. Nakonec vegetariánka Kimmi, co říct, snad jen že byla alespon sranda..Ostatní vyjmenovávat nebudu :). Perfektní řada, která měla co do sebe a jeden z nejlepších závěrečných dílů, jaký jsem kdy viděla.Oblíbenci: Tina, Alicia, Kimmi, Maralyn, Nick. Neoblíbení: Colby, Amber.. ()

Larushka

Austrálie byla dobrá. Líbí se mi kontrast s Afrikou - v Africe měli vody nedostatek. Tady se ukázalo, že je to silný živel, se kterým nejsou žádné žerty - byl to silnej zážitek, stejně jako popálení Michaela. S vítězem moc spokojená nejsem, mimojiné nejsem fanda silikonů. Alicia vypadala jako Michelle Rodriguez a byla stejně vostrá. :) Pobavilo mě chytání kobylek. Oblíbení hráči: Elisabeth sluníčková, Rodger. Neměla jsem ráda Keitha, Tinu. ()

Laerry

SPOILERS BEWARE.......... Jedna z nejvíce "survivor-mode" řad vůbec - neopakovatelné drsné přírodní podmínky: máme tu lesní požár i bleskovou povodeň, která smete tábor a vezme sebou všechny zásoby jídla.... a pak tu je nemehlo jménem Michael Skupin, který se vrátil k primálním kořenům, když si s šíleným leskem v očích ulovil svého divočáka - a pak si spadne do ohně (tehdy to bylo dozajista dramatické, ale v kontextu s 25. sérií se tahle událost jeví jen jako začátek úsměvné "Skupinovy řady nešťastných příhod."). Výjimečná přírodní scenérie australské buše nabízí úchvatnou kmenovou radu hned vedle vodopádu - to už se později nezopakovalo....a stejně tak jsou i zde jedinečné postavy hráčů, které se zapsaly do historie Survivora: kromě Skupina tu je "original black widow" Jerry, která se bezúspěšně snažila flirtovat s kovbojem Colbym - u kterého neměla sebemenší šanci. Je tu i Tina, u které se zapomíná na její houževnatost v soutěžích a taky to, že bez zaváhání pomohla získat uplavanou rýži z rozvodněné řeky.... no a ještě zmíním nenápadnou Amber, která se zviditelnila hlavně tím, že se stala přívěškem Bostona Roba a začala mu rodit děti... Jednoduše shrnuto, tahle řada je prostě nádherná svým old-school nádechem, který má své jedinečné kouzlo. ()

wafc

Ano, přesně jak řiká člověk, který má 1422 odběratelů - Wostrej seriál. Wostrej skoro jako ostrovtip další hnijící kreatury Djkomy. Tahle řada je slabej vodvar Bornea. ()

Mr.Ripley

Řada s jedním z nejlepších castingů vůbec. V které z pozdějších slabých řad se sejde manipulativní Cruella, sobecky chladný kovboj, tichá, leč vypočítavá mamina či Mad dog? Tady není třeba co dodávat. Pět hvězd a klobouk dolů před zaslouženým "vítězem". ()

LordSnape

Řekl bych, že umístit členy do australského pralesa či do africké pouště je opravdu náznak zoufalství, jak celou sérii oživit. Ostrovu s mořem se totiž nic nevyrovná, tudíž hodnotím o * méně. ()

LEGACY

Určitě jedna z těch lepších sérií. Moje je to v pořadí 10. zhlédnutá série a už jsem toho tedy se Survivorem zažil celkem dost. Tato série je úplně v pořádku. Skvělý hráči, dobré úkoly a připadalo mi, že trosečníci zatím nejvíce trpěli. Začátky byly pro mě krušné, ale jakmi-le vyhodily tu nánu (J) začalo mě to neskutečně bavit. Na konci zbyly také vcelku sympatičtí hráči takže spokojenot je na místě. S vítězem jsem ale rozhodně nepočítal. Oblíbenci: Elisabeth, Colby, Michael. Parchanti: pouze Jerry. Hodnotím 85% ()