Kdo přežije - Austrálie

(série)
  • USA The Australian Outback

Tentokrát se tvůrci americké reality-show SURVIVOR přenesli do australských pralesů, nabízejících svoje přirozené krásy, nebezpečí a jedinečné prostředí. Šestnáct lidí, kteří se navzájem neznají (a během letu do Austrálie ještě nevědí, co je čeká), je záhy rozděleno do týmů. Do dvou kmenů, pojmenovaných po domorodých slovech - Ogakor (klokani) a Kucha (krokodýli). Ty hájí své barvy, zelenou a modrou. Přes stále se měnící vztahy, intriky, nedostatky jídla a vody, nemoci a mnohé další nástrahy kolektivního života lidí, mnohdy zhýčkaných civilizací, v nedotčené přírodě, se oba kmeny pokaždé setkají v disciplíně, která prověří schopnosti všech. Poražený tým vždy odchází na kmenovou radu, kde jeden z nich musí ze hry ven. Vyřazováním a nešťastnou náhodou, při níž se zraní jeden z konkurenčního kmene a soutěž pro něj končí, se do výhody dostává Ogakor, to je právě ve chvíli spojení kmenů v jeden jediný - Barramundi, kam se dostane deset nejlepších. Tady už každý hraje jen za sebe.

Tato velmi úspěšná dobrodružná reality-show ukázala schopnosti lidí přežít v divočině, od týmové soudržnosti až po (leckdy dost laciné) intriky. Jistě si svého času připoutala do křesel nejen milovníky žánru. Vítězkou se stala Tina Wesson, z finále odešel poražen Colby Donaldson. (Nihlathak)

chelsea17

Nemám to ještě uplně dokoukaný, právě odešla Amber. Ale i tak zřejmě navýším hodnocení ze 4* na 5*. Myslím si, že se dost podobá 1.sezoně, hry o bonusy či o odměnu, imunitu jsou zajímavé a vztahy uvnitř kmenů napjaté. Pro diváka to ani lepší být nemůže, tedy mě aspon nic nenapadá, jak by se to dalo vylepšit. Osobně fandím Elizabeth, snad zvítězí, pokud ne, tak doufám v Rodgera. Hlavně at to není Colby, to by mě fakt naštvalo. :-) Tak po shlédnutí posledního dílu bych možná i přehodnotil názor na Colbyho. Jak sám říkal, hrál naplno, šel tam vyhrát a víceméně se mu to i podařilo. Špatný člověk to není, jen se to možná mohlo na první pohled zdát. Že vyhrála Tina? Svým způsobem si to zaslouží, i když je dost překvapivý, že se dostala do finále bez jediné imunity. Klobouk dolů a těším se na další řadu. ()

cyphercz

I když mě vítězka zrovna moc nebere, tak i tak skvělej příběh plnej zvratů a silných momentů - Mike Skupin a pád do ohně, Colby s Jerri, Elisabeth a Rodger, požáry a povodně, hladovění... true Survivor. ()

Blondy.

Nezapomenutelná série s úžasnými soutěžícími a přijemnou krajinou. Každej díl jsem si užíval co to jen šlo a našel jsem si zde oproti jiným seriím opravdu dost oblíbenců, nebo lidí kterým bych ty peníze prál. Jednoznačne jsem to však prál Colbymu, který dokázal hlavně v záveru, že se pro tuto soutěž opravdu hodí. Další velice pozitivní věcí bylo spoustu zpestření například požár který se blížíl, záplava táboru když už si soutěžící sahali na dno a také nešťastný úraz Miachela, který ovšm hrou velmi zamíchal a i díky tomu to bylo tak zajímavé. ()

moviechecker

Legendárna séria, ktorá má k tejto reality show naveky pripútala. Teším sa, že sa v novej sérii dostane ma Michaela Skupina, ktorý musel odstúpiť aj keď s ohľadom na jeho vek už nebude to čo spôsobil svojou účasťou v tejto. ()

towstit

Charaktery , charaktery. Myslim ze tato seria prekonala predchdocu vo vsetkom. Drsnejsie, sutaze skvele, prostredie krasne a vitaz totalne necakany. Na zaciatku sa mi zdali sutaziaci nesympaticky ba priam ma iritovali. Zaujimave ze stacilo par casti a ja som si prave tie nenavidene postavy totalne zamiloval. Colby, Jerri, Elisabeth, Tina. P.S. Prve dve casti su oproti tomu co nasladuje absolutny odpad. Treba vydrzat. ()

longercz

KLA-SI-KA !!! První brutální zkoušení lidí přírodou, první pořádná mezikmenová rivalita, první pořádné podrazy a výborný casting. Austrálie je úžasná od začátku až do konce. ()

Vabr

Jsem rád, že si to udrželo stejně dobrou úroveň jako první série. Vůbec jsem se nemohl rozhodnout, jaká je lepší, ale nakonec jsem si vybral tu první. Ty podmínky extrémní zimy a tepla musely být hrozný. Víc jsem fandil týmu Kucha, ale Ogakor byl taky dobrej (hlavně kvůl Jerri). V soutěži se stane i jedno vážné poranění a máme tu vegetariána. Vítěz si to podle mě nezasloužil. Vítěz je docela opakem Richarda. Vyřazení hlasovali vítěze podle opačné logiky než v Borneu, což je dost na hlavu a vadilo mi to. Na druhým místě skončil ten hlupák. Vážně totální hlupák. Amber do poloviny série vůbec neznáte, ani její jméno. Tak nevýrazný člověk, až mě s*alo. Opravdu hodně. Vždycky, když mluvila, tak jsem řekl drž hu*u Amber :D. Jerri jsem fandil, možná kdybych tam byl, tak by mi asi taky vadila, ale aby jim vadila až takhle, tak to nevím. Až tak neférově jí nenáviděli. Ten díl v tom studiu jsem přeskočil. Je strašně falešnej! Pak se ani nedivím, že Češi říkají, že jsou Američani falešní :D. Oproti první sérii sem přidali díl, kde zmíní jejich život po soutěži, který je opravdu zajímavý a měly by ho absolutně nahradit za ten díl ve studiu. Doufám, že se ty díly ve studiu zlepší. Afrika má ještě nižší hodnocení, tak doufám, že to nějaký špatný nebude. Jeff je tak toxickej a závistivej člověk. Čekat na vyhlášení ve studiu, by se mi fakt nechtělo. Takovou dobu! KOMU JSEM FANDIL NEJVÍCE: 1. Kimmi 2. Jerri 3. Rodger VYHODNOCENÍ: KDO SI SCHVÁLNĚ VYHLEDAL, JESTLI JERRI V NĚJAKÝCH FILMECH HRÁLA? ()

Dienzenhofer

Kimmy- šílená vegetariánka, ikdyž má velký kozy, tak svoji agresivitou a radikálností všechny otrávý, ale je nutné říci, že oproti jiným řadám je to ještě klidný člověk. Michael, mešuge už byl tehdy a upřímně nepřekvapuje mě, že je pedofil, když byl ještě reverend. Jeff, zábavný, charismatický, byl to taky zdatný manipulátor a měl hru pod palcem, však měl smůlu, naštěstí tenhle koncept hlasů co Jeffa vyřadil, se změnil. Alicia horká hlava, však tělesně zdatná a poměrně silná osobnost, což právě komplikovalo vždy její strategii, taky jsem nemohl uvěřit, že jí bylo 32. Jerri, taky horká hlava, co jí zlomilo vaz byla její osobnost a tvrdohlavost, však oproti jiným záporákům je jako Matka Tereza. Nick, realně pamatuje si tohohle týpka někdo? Já vím že byl pěkně líný a nevírazný. Amber absolutně nevýrazná a nijak zapamatovatelná, však v All Stars ukázala, že dokáže být velmi silná a dominantní, ale její účast jsem teda nechápal. Rodger hodný starý rybář Santiago, měl asi největší smysl pro přežití společně s Colbym. Elizabeth roztomilá mladá dáma, však co se týče přežití, moc to nezvládala, ale ve výzvách byla platná, škoda že se nikdy nevrátila, ale má miliony, dobře pro ní, jí jsem ten milion přál nejvíc. Keith, neumí uvařit rýži, ale hlavně že je pan kuchař, asi jeden z nejhorších hráčů v TOP 3, strategie sama o sobě dementní, takže vlastně žádná. Colby, fyzicky dominantní, strategicky příšerný, ale sympaťák, měl dobré srdce a zasloužil si to víc vyhrát než druhý finalista. Tina, méně mě blízká strategie, Rich byl agresivnější a ráznější, vítězka proklouzla, ale vlastně díky ní vznikl nový styl taktiky a udala směr v příštích řadách. Oblíbenci: Elisabeth, Rodger, Colby, Alicia, Jeff- Antagonisté: Jerri, Mitchell TOP150: Jerri, Colby, Tina, Elisabeth, Amber, Alicia, Jeff V., Kimmy, Skupin ()

Sammy.Boy

Ve chvílích, kdy to na Borneu vypadalo jako fajn dovolená, v australském vnitrozemí si soutěžící sahají opravdu na samé dno. V tomto případě už všichni zúčastnění tak nějak dopředu vědi, jak by se tato hra měla hrát, takže postupně vznikají různá spojenectví a aliance. To ale neznamená, že jim to vždycky vychází podle představ. Soutěže začínají být náročnější, příděl jídla menší a odměny čím dál zajímavější. S finálovou dvojicí jsem tentokrát spokojený. A posléze i s Posledním přeživším. Závěrečná Kmenová rada je doslova pompézní! ()

Crazynka

Může obsahovat SPOILERY. Vydařená série, sice ne tak dobrá jako první, ale i tak stojí za podívání. Krajina Austrálie pěkná, podmínky drsné, soutěžící vesměs sympaťáci. První "Černá vdova" Jerry a její čokoládové sexy řeči, mladičká nenápadná Amber, miláček Elizabeth, železná žena Alicia... a jednoduchý kovboj Colby... co dodat, až na konečného vítěze spokojenost./proto hvězda dolů/. ()

Fry

Jedna z nejlepších sérií, ať už co se týká trosečníků, tak nevyzpytatelností počasí a prostředí. Škoda, že Jerri nevyhrála, byla nejlepší :) (ještě, že je v dalších seriích) ()

PlysovyMacko

Viac sa kladie doraz na prezivanie ( nehoda s popalenim, nedostatok ryze, znicenie tabora rozburenou riekou ) nez na taktiku a podrazy. Vo vyzvach dominoval superman Colby, ktoremu som vyhru najviac zelala. ()

TerezkaV

Tahle série asi navždy bude patřit mezi mých TOP 5. Nejsou zde žádné twisty, ale spousta skvělých a nezapomenutelných momentů. I když jsem sérii viděla už před dvěma lety, dodnes si pamatuju ten vztah mezi Colbym a Jerri nebo třeba tu potopu, která jim odnesla rýži a trosečníci se ji snažili získat zpět. Sérii hodnotím tak vysoko taky proto, že je zde spousta úžasných lidí s osobností - jako Colby, Jerri, Elisabeth, Amber, Alicia. ()

Gtados

Asi jsem se zamiloval do Elizabeth... tak krásná, chytrá, citlivá a hodná holka... to v žádné jiné sérii neuvidíte. Celkově nejlepší casting! Vadila mi jen Jerri. Jedná z nejlepších sérií, která je hlavně o přežití. ()