Kdo přežije - Caramoan

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2013

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), Andrea Boehlke, Dawn Meehan

Americká reality show, kde soutěžící doslova svádí boje o imunitu, vodu a jídlo. Tentokrát jsou soutěžící vysazeni na poloostrově Caramoan, který je obklopen Tichým oceánem. Soutěžící budou rozděleni do dvou kmenů, v jednom kmeni budou favorité a ve druhém nováčci. Těšte se na 26. řadu Survivor: Caramoan - Fans vs. Favorites. (reich)

jajush

OBSAHUJE SPOILERY Nechápu proč má tahle řada tak nízké hodnocení. Já jsem od Caramoanu nic nečekala, protože většinu lidí (kromě těch z Redemption Island) jsem kolikrát neznala ani podle jména. A možná proto to bylo pro všechny ostatní takové zklamání. Ale pro mě byl každej díl BUM a druhej BEM. Ze začátku jsem si ani žádné oblíbence, či neoblíbence nevytvořila (až na Phillipa- to je prostě blázen, nemůžu ho vystát :D). Z fanoušků jsem ale opravdu fandila Reynoldovi, protože byl chytrý a taky vyhrával ve výzvách. Musím říct, že mi vyhovovala i nepochopená Sherri (btw vypadá jako Sandra Bullock!). Problém byl u favoritů, tam jsem si pořád říkala, jak lidi, co už to hráli si můžou nechat vymývat mozek Phillipovýma kecama?! Nakonec jsem si oblíbila Brendu, která byla mnohem příjemnější než v Nikarague a Malcolma, protože si hru opravdu užíval. Z finálové pětky bych fandila Eddimu, protože opravdu byl jedinej normální, ale bylo mi jasný, že imunitu nevyhraje- svaly ani mozek nic moc. Finálová trojka Nedala bych nikoho, kdybych musela, vyberu Sherri (byla nejmíň otravná). K vítězi- Cochran (kterého jsem viděla poprvé v životě) mi daleko milejší přišel jako nerd na začátku. Pak mu to stouplo do hlavy. Oblíbenci: Malcolm, Brenda, Reynold, Michael. Neoblíbení hráči: Phillip, Dawn, Cochran. ()

fixaman

Byla by to průměrná řada, které bych mohl dát takové tři hvězdičky. ALE to by se nesmělo jednat o Fans vs Favorites sérii. Mezi favority nebyli prakticky žádní dobří ani oblíbení hráči, pravděpodobně také proto, že posledních 8 řad se v Survivoru na casting z vysoka sere. Naberou se modelky, doplní slaboši a do toho plácnou dva tři slušnější hráči z minulosti, o nichž je pak všechno. No a z tohohle bahna kdysi skvělé show se potom vyberou all-stars, proti kterým hrajou ještě horší fandové. To zkrátka dobře dopadnout ani nemohlo. Pomalu ale jistě si říkám, že Survivor měl v nejlepším skončit. Tohle už je utrpení. Od Tocantines se nekonala ani jedna dobrá série, a to už jsou čtyři roky. Kam až to může klesnout? Vítěz byl rozhodně nejlepší z finálové trojky, jinak by si ale výhru zasloužil prakticky kdokoliv z poroty. ()

cyphercz odpad!

Pro mě nejhorší ze všech řad. Příšernej kmen Fans (znovu) a tragický "Favourites" z nichž by si tohle označení zasloužil akorát Malcolm a s trochu přivřenýma očima i Corinne a Brenda. To, co předváděl Brandon, Phillip či Dawn, je prostě k zblití, takhle Survivor rozhodně vypadat nemá a než se někdy dočkat podobný řady, tak soutěž radši zrušit ()

Yarwen

Houf těch, kteří ztroskotali už dříve, proti těm, kteří jsou trosečníky poprvé. Sice jsem zde nenašel své oblíbence, ale Caramoan přesto není špatný. Akorát do finále se dostali lidé, kteří by pro milión podrazili i svého nejbližšího, v závěrečné trojce se skutečně vybíralo jen to nejmenší zlo. Oblíbené postavy: Brenda, Malcolm Neoblíbené postavy: Dawn, Phillip ()

Pan_Dom

Na mé slova došlo, a procenta letí rapidně dolů. Tento koncept se od ostatních dílů opravdu značně vymyká, vzpomenul bych si asi na dvacet věcí, které mi vadily. Výhody do hry o imunitu vyhrané na aukci prakticky znamenají výhru imunity, před kamerou žvaní pořád jedni a ti samí hráči, dvě kmenové řady ve sloučení během jednoho dílu, hráč top 6 se prakticky půl řady nedostane před kameru, otřesní fanoušci, tvořící kompars našim "favoritům apod. Samotný název "favorité" beru z rezervou, přišli sem jako hráči s potenciálem, který minule dostatečně nevyužili. A tak jsem místo nudných a jednoduchých soutěží (takových, které pochopí i Eddie) o to víc sledoval vývoj soutěžících. Alespoň k něčemu tato sezóna byla :). I přes pár zvratů a blindsidů se však Caramoan protrápil až na finálovou kmenovou řadu, která byla naprosto zbytečná, protože o vítězi již bylo jasno. Vítěz, jakkoliv mu bylo ve hře nadržováno, je nakonec ucházející, přesto doufám, že kromě mých oblíbenců (Andrea, Malcolm, Brenda a popřípadě Reynold), ostatní hráče ve hře neuvidím... A Reunion show? Mimo to, že se týkala asi šesti hráčů, tak tu Boston Rob propaguje svou knihu, odpovídá se na twittery fanoušků a Jeff již zdaleka není tak pohotový a vtipný jako dřív. P.S. Bojím se nadcházející řady. ()

char_t

Zajímavý výběr "favoritů" (uvozovky jsou na místě), ze kterého se doufám producenti poučí do budoucna - cca půlka hráčů byla v sestavě jen jako "zajímavost" a herně byli naprosto na nule, zatímco jiní se ukázali jako hodně zajímaví a pro soutěž rozhodně hodnotní (Andrea, Cochran, podle očekávání Malcolm, ale i ten otravný Phillip...). Doufám, že finále půjde ještě nahoru, abych si tyhle 4 hvězdy líp obhájil :-) ()

moviechecker

Po zverejnení mien účastníkov som si myslel, že to bude ešte horšie, takže ma to milo prekvapilo, ale názor, že to bude Losers vs. Malcom zostal aj po skončení. Three Amigos skvelé Eddie a Reynold palec hore. Dúfam, ale naozaj v duchu verím, že Dawn už nikdy v živote a v Survivore neuvidím. ()

Carthorias

Jednotlivé řady survivora hodnotím podle dvou kritérií: Zaprvé, kolik je ve hře zajímavých hráčů nebo figurek a za druhé, kolik momentů si z řady pamatuji (například z Thajska si nepamatuji nic). Co se týče castu, na straně navrátilců to vyšlo tak půl na půl (Cochran, Andrea, Corinne, Phillip, v jistém smyslu i Hantz, i když to je kapitola sama o sobě), na straně "fanoušků" byl jediný použitelný Reynold. Tady Caramoan body nenažene. Na druhou stranu, celá sezóna je plná nezapomenutelných momentů (Francesca a její kámen, Phillip a Stealth r Us, ten strašidelný meltdown, Malcolmovy čachry na kmenové radě). Hlavní téma bych ale osobně popsal jako: "The Ultimate Survivor Underdog Story". To jak moc se vám líbí tenhle příběh ovlivní váš pohled na celou sezónu, mě tedy strhnul a proto dávám 5, ale chápu i ta nižší hodnocení. Co nechápu, je přirovnávání této řady k těm nejhorším řadám typu Fiji, Thajsko nebo One World. Možná že už nemám tak vysoké nároky na kvalitu a Survivor stagnuje, ale Caramoan mi přijde jako nejlepší řada od HvV. ()

gazogazo odpad!

Favorite tentokrát zklamali teda. Nechápu jak mohl O'grill na pochcat Natlamana . To se jako nedělá. Kdyby tam v druhý půlce po vyřazování z opičího klubu nevlitly ty guerila shipmope , tak bych to snad ani nehodnotil !! ()

Hashirama

SPOILERY!...Tákže. Začneme pěkně od podlahy a zhodnotíme to, na čem hra stojí - hráče. Už podruhé se konal souboj Fans vs. Favorites, ale narozdíl od nepopiratelně kvalitní řady v Mikronésii, se dá polemizovat nad tím, jestli Favorites jsou skutečně Favorites...pominu-li fakt, že většinu "favoritů" jsem si nepamatoval...Nejdřív tu máme cocota Cochrana. Jako ostatní "hráči" i on celou sezónu při zpovědi na kameru prohlašoval že čeká na moment, kdy převzít hru. Tohle říkali všichni do dne 39, ale nevšiml jsem si, že by se něco takovýho opravdu stalo. Dawn, duševní troska, která se i při ranním sraní musí rozbulet nad nedostatkem papíru. Brendon, duševní troska číslo dvě, se kterou renomovaný psycholog Jeff Probst sehrál náramný divadlo, ale já bych se bál jít vedle něj po chodníku. Phillip, největší piča z největších pičí, oproti který i takový paka jako Cochran nebo Russell jsou k zulíbání. Andrea, jedna z nejslibnějších hráček byla kvůli Phillipově pičo-cloně téměř neviditelná a stejně tak i Brenda, která jako hráč stojí za hovno (takže se do téhle řady vlastně skvěle hodila), ale aspoň je celkem pěkná. Ovšem v neviditelnosti suverénně vyhrál Erik, u něhož pochybuju, že vůbec strávil před kamerou víc jak hodinu. Corrine mi dělala radost už jen tím, že chtěla vyhodit Phillipa. A Malcolma jsem měl z favoritů nejradši. Sice jsem Filipíny neviděl, ale moje sympatie si získal už jen přátelskou povahou. Co se Francescy týče, dát do favoritů člověka, kterej vypadl jako první, to může napadnout fakt jenom Probsta. Fanoušci - Matt coby největší bizarnost na ostrově od dob chlupáče Ralpha z RI. Sherri, která si po třech dnech hry řekla, že je přece zadarmo na tropickým ostrově, tak co by se zatěžovala nějakou hrou. Shamar, profesionální armádní polštář. Reynold a Eddie, Dos de tres amigos, kterým jsem skutečně fandil (ale víc Reynoldvi, přece jen on z těch dvou něco dělal)...Všichni dosud nezmiňovaní nestojí za řeč. K samotné hře...no, žádná nebyla. Hráči, který miloval snad jen Probst (Cochran, Phillip) trávili 90 % dne před kamerou, kde odhalovali své geniální plány, jak převzít otěže. Nejpamětihodnějším momentem bylo bezesporu vyloučení Phillipa. Jinak se za celou sezónu nic nestalo (čemuž Probst oponoval svým: "V této jedné z nejnepředvídatelnějších řad došlo k vyloučení") a Probstovo vměšování se do průběhu a zaujatost zde dosáhly svého pomyslného vrcholu. Na jednu sezónu jsem čuměl pomale půl roku (a poslední tři díly přeskočil), jen abych se dočkal přinejmenším úsměvné finálové trojky ve složení: duševně slaboduchá mormonka, pako, náhodný obyvatel ostrova. Taky jsem se povinně koukl na Reunion show a stačí k tomu dodat, že špatná řada nepřekvapí špatným finále. Brenda jako porotce chyběla (pokud ji vůbec pozvali) a skuteční hráči dostali co možná nejmíň prostoru ku prospěchu sraček jako Cochran a Dawn ...Vítěz: Jeden z nejhorších, to už bych to dal radši Brandonovi (ať si koupí polstrovanou celu). Favoriti (opravdoví): Reynold, Malcolm, Andrea ()

Trixinka

SPOILERY........ Celkově mě série bavila. Casting - favoriti nejsou tak úplně ti nej favoriti, fanoušci nejsou tak úplně ti nej fanoušci.....Výrazné momenty/prvky - utopená zubní protéza, šílený Brandon, Phillip a jeho Stealth tým, voják Shamar, kmenová rada a tři imunity.... Finálová trojice - Sherii - nenápadně až do finále, nepředvedla nic, závěrečná rada jí jako milionářce byla úplně fuk; Dawn - ubrečená hysterka; Cochran - zpočátku nenápadný, poté vcelku dobrá a výkonná hra, ve finálové radě nejlepší, zasloužený vítěz. Oblíbenci - Brenda, Phillip, Malcolm, Cochran. ()

vinc_vega

Po predchádzajúcom "prúseru" to tentokrát vyzerá ako návrat ku koreňom. Hoci má fakt debilný výber "favorites", ale všetko ostatné sedí! Zatiaľ (5 častí). ()

WolfIssen

Vcelku šokující řada plná zvratů a nečekaných situací a to doslova do posledního dílu. Mariňák Shamar zklamal, povaleč a lenoch, nic jiného neukázal... Škoda sympaťáka Erika, takový konec si určitě nezasloužil. Namachrovaný spratek Brandon si naopak takový konec zasloužil :-) Phillip stále podivín, ale líbí se mi jeho rozhled a hlášky (Stealth team) :-D Sympaťák č. 2 určitě vousatý Matt. Cochran hodně překvapil, když se z blba a nemehla stal kvalitním hráčem, kterému člověk to vítězství i rád přeje. Oblíbenci: Malcolm, Reynold, Eddie a bezesporu nejkrásnější Asiatka na světě Brenda :-* :-* :-* ()

ostravak30

Přiznávám, že jsem ani zdaleka neviděl všechny série a toto je moje první, kde soutěží fanoušci a favorité. Nápad jako takový se mi líbil a ne že ne. Je to zase trochu oživení. Nicméně celý průběh byli od počátku jistí dva až tři lidé, kteří mají šanci, ti ostatní, a to ať se na mě producenti nezlobí - a oni se zlobit nebudou ani náhodou, jim to bude úplně u pr...e, byli spíše plačky a permanentní stěžovatelé, kteří buď hru a boj v ní úplně vzdali, anebo měli neustálé hysteráky, které se projevovaly různými způsoby. Tentokrát zde pobýval zvýšený počet magorů a rozpolcených existencí. Níže někdo uvedl, že někteří soutěžící dostali před kamerami plno prostoru, jiní téměř žádný. Vypůjčím si to a musím s tím souhlasit. Například Malcolm se mnohdy nedostal ke slovu vůbec. Někteří seděli před kamerou prakticky pořád. Dawn pořád jen brečela a brečela a brečela. Celkově musím říci, že jsem viděl série, kde jsem měl více sympatických osobností a více mě to bavilo, z těch posledních například Jeden svět, tihle lidé, až na výjimky, mi k srdci nepřirostli a série byla spíše plná blábolení a méně skutečného drama a napětí. ()

jeandepatch

Rozhodně slabší než první FvF... Jinak tam bylo několik mých oblíbených hráčů z bývalých sezon (Andrea, Corinne), ale dost z nich tam nemělo co dělat (Brandon, Dawn, FrancesQa (!)). Jediné co to zachraňovalo, byla videa z Ponderosy, kde se vytvořila dobrá parta, kdežto všichni ti kteří mě štvali, skončili ve finálové trojce... Mimo jiné první série, kterou jsem nezvládl až do konce. Ústřední postava: Phillip Oblíbenci: Andrea, Malcolm, Reynold Neoblíbenci: Dawn, Sherri ()