Kdo přežije - Caramoan

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2013

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), Andrea Boehlke, Dawn Meehan

Americká reality show, kde soutěžící doslova svádí boje o imunitu, vodu a jídlo. Tentokrát jsou soutěžící vysazeni na poloostrově Caramoan, který je obklopen Tichým oceánem. Soutěžící budou rozděleni do dvou kmenů, v jednom kmeni budou favorité a ve druhém nováčci. Těšte se na 26. řadu Survivor: Caramoan - Fans vs. Favorites. (reich)

cyphercz odpad!

Pro mě nejhorší ze všech řad. Příšernej kmen Fans (znovu) a tragický "Favourites" z nichž by si tohle označení zasloužil akorát Malcolm a s trochu přivřenýma očima i Corinne a Brenda. To, co předváděl Brandon, Phillip či Dawn, je prostě k zblití, takhle Survivor rozhodně vypadat nemá a než se někdy dočkat podobný řady, tak soutěž radši zrušit ()

Yarwen

Houf těch, kteří ztroskotali už dříve, proti těm, kteří jsou trosečníky poprvé. Sice jsem zde nenašel své oblíbence, ale Caramoan přesto není špatný. Akorát do finále se dostali lidé, kteří by pro milión podrazili i svého nejbližšího, v závěrečné trojce se skutečně vybíralo jen to nejmenší zlo. Oblíbené postavy: Brenda, Malcolm Neoblíbené postavy: Dawn, Phillip ()

Pan_Dom

Na mé slova došlo, a procenta letí rapidně dolů. Tento koncept se od ostatních dílů opravdu značně vymyká, vzpomenul bych si asi na dvacet věcí, které mi vadily. Výhody do hry o imunitu vyhrané na aukci prakticky znamenají výhru imunity, před kamerou žvaní pořád jedni a ti samí hráči, dvě kmenové řady ve sloučení během jednoho dílu, hráč top 6 se prakticky půl řady nedostane před kameru, otřesní fanoušci, tvořící kompars našim "favoritům apod. Samotný název "favorité" beru z rezervou, přišli sem jako hráči s potenciálem, který minule dostatečně nevyužili. A tak jsem místo nudných a jednoduchých soutěží (takových, které pochopí i Eddie) o to víc sledoval vývoj soutěžících. Alespoň k něčemu tato sezóna byla :). I přes pár zvratů a blindsidů se však Caramoan protrápil až na finálovou kmenovou řadu, která byla naprosto zbytečná, protože o vítězi již bylo jasno. Vítěz, jakkoliv mu bylo ve hře nadržováno, je nakonec ucházející, přesto doufám, že kromě mých oblíbenců (Andrea, Malcolm, Brenda a popřípadě Reynold), ostatní hráče ve hře neuvidím... A Reunion show? Mimo to, že se týkala asi šesti hráčů, tak tu Boston Rob propaguje svou knihu, odpovídá se na twittery fanoušků a Jeff již zdaleka není tak pohotový a vtipný jako dřív. P.S. Bojím se nadcházející řady. ()

char_t

Zajímavý výběr "favoritů" (uvozovky jsou na místě), ze kterého se doufám producenti poučí do budoucna - cca půlka hráčů byla v sestavě jen jako "zajímavost" a herně byli naprosto na nule, zatímco jiní se ukázali jako hodně zajímaví a pro soutěž rozhodně hodnotní (Andrea, Cochran, podle očekávání Malcolm, ale i ten otravný Phillip...). Doufám, že finále půjde ještě nahoru, abych si tyhle 4 hvězdy líp obhájil :-) ()

fixaman

Byla by to průměrná řada, které bych mohl dát takové tři hvězdičky. ALE to by se nesmělo jednat o Fans vs Favorites sérii. Mezi favority nebyli prakticky žádní dobří ani oblíbení hráči, pravděpodobně také proto, že posledních 8 řad se v Survivoru na casting z vysoka sere. Naberou se modelky, doplní slaboši a do toho plácnou dva tři slušnější hráči z minulosti, o nichž je pak všechno. No a z tohohle bahna kdysi skvělé show se potom vyberou all-stars, proti kterým hrajou ještě horší fandové. To zkrátka dobře dopadnout ani nemohlo. Pomalu ale jistě si říkám, že Survivor měl v nejlepším skončit. Tohle už je utrpení. Od Tocantines se nekonala ani jedna dobrá série, a to už jsou čtyři roky. Kam až to může klesnout? Vítěz byl rozhodně nejlepší z finálové trojky, jinak by si ale výhru zasloužil prakticky kdokoliv z poroty. ()

longercz

O castingu toho bylo řečeno už hodně ještě před tím, než hra vůbec začala a i já nechápu návrat některých oblíbenců. Jeff si to může vysvětlovat, jak chce, mě ale připadá, že zajímavější lidi se mu do pořadu vracet už asi jednoduše nechtějí. Tak jako tak tohle ale byla pro mě jedinečná série, protože, i když Survivor sleduju už x let, dalo by se možná říct, že tohle je úplně první řada, kterou jsem VÁŽNĚ sledoval. To co nabídne televize, není nikdy tak úplně všechno co se ve hře děje. U Caramoanu jsem pochopitelně znal vracející se hráče, tentokrát jsem si ale docela pečlivě nastudoval vše, co šlo o nově příchozích hráčích, shlédl jsem každé video o nich, přečetl každý článek. Následují malé spoilery. Už od začátku to tedy byla trochu jiná zkušenost a daleko víc jsem vnímal, když odcházeli první hráči, protože i když ve hře byli Allie a Hope jenom pár dní a v podstatě nic nepředvedli, tak jsem je znal, pamatoval jsem si jejich jména a věděl jsem, s čím do hry šli. Díky tomu byla pro mě hra hned ze začátku asi o něco lepší. Různé další informace jsem ale sledoval i dál jak vycházeli jednotlivé díly. Sledoval jsem RHAP (Rob has a podcast) na youtubu, kde Rob Cesternino a Stephen Fishbach probírají v Survivor Know It Alls uplynulou epizidu, sledoval jsem vystřižené a tajné scény, sledoval jsem Survivor: After show moderovanou Parvati shallow (která tedy nebyla úplně špatná, ale myslím, že je pořád lepší hráčka než moderátorka), kde se mimo jiné třeba mluví s posledními vyřazenými a sledoval jsem také videa s Ponderosy (místo kde spolu přebývají a užívají si bohaté pohostinnosti vyřazení hráči, kteří se dostali do poroty a kde se člověk dozví taky kupu informací, jednoduše proto, že už nikdo nic nehraje a hodně se toho objasní). Tohle všechno přidalo Survivoru zase trochu jiný, nejspíš větší a lepší rozměr, myslím, že jsem toho jednoduše víc vnímal a ještě o to víc jsem si to užil. Tuhle “změnu“ ve sledování Surviviru hodnotím tedy kladně, a každému kdo u Survivoru přemýšlí, to můžu jen vřele doporučit. Navíc díky hrozbě opravdu tučné pokuty si hráči hlídají, aby nic neprozradili, a tak riziko možného spoileru prakticky neexistuje. K samotné hře (a teď už tedy přecházím vážně ke spoilerům…). První epizoda: výýborná. Myslím, že nějak takhle by mělo Fans vs. Favourites vypadat. Navrátilci se okamžitě přetahují o hlasy a nadšení, nabuzení, žíznící a hádající se fanoušci mají co dělat, aby vůbec fungovali. Nakonec každý víme, kdo odešel jako první a ať je to jak chce, byl to určitě velký a silný okamžik. Po druhém dílu ale bohužel přišel trochu jiný Survivor. Fanoušci začali prohrávat výzvy a v tom kdo odcházel moc překvapení ani chytrosti nebylo. Shamar se choval jako naprosto nemožný IDIOT, kterým, ať si kdo chce, co chce, říká, musí být i v normálním životě. Není možné, abych jakkoliv uznal někoho, kdo se takto chová a pak z toho má ještě radost a říká (tohle beru z rozhovoru po vyřazení): „Tohle je Shamar, určitě mě doma každý pozná. Hrál jsem dobře, akorát jsem to měl horší než ostatní, protože jsem větší.“ Rozhodně bych ho respektoval mnohem víc, pokud by jednoduše řekl: “Sorry lidi, podmínky mě dostali, nedal jsem to.“ Takhle se ale akorát řadí mezi další neschopné idioty, typu Abbi (25), Naonka (21), Judd (11) nebo třeba Shane (12), i když u Shana nutno dodat, že přestat kouřit ze dne na den po 15 letech nebo kolik, není asi úplně jednoduché. Každopádně u mě Shamar zanechal ten nejhorší dojem ze všech hráčů téhle řady a je i docela vysoko na pomyslném žebříčku těch nejhorších vůbec. Pro mě tady tito rádoby hráči jednoduše ukazují jak Survivor nehrát a pokud nejste schopní udržet své emoce alespoň do jisté míry na uzdě, ve hře vám pomůže tak leda zázrak -> Fabio (21). Po Shamarově VELICE trapném odchodu se do popředí dostala na jeden díl aférka s magorem Brendanem, který se do Survivoru prostě nehodí a jeho “důmyslná“ taktika “být sám sebou“ si nezasloužila ani návrat do pořadu, natož pak těch 5 dílů. Dokud si nedá vlastní život dohromady, měl by možná radši chodit kanálama, něco jako já po páteční akci… :). První pořádná epizoda tedy přišla až se sloučením, a že to tedy byla epizoda :). Já jsem obrovský fanoušek soutěží o jezení nechutností a podle mě kdo tímto neprošel, není stoprocentní Survivor. Tuhle epizodu odešla Corrine, u které se mi právě vyplatilo ono sledování věcí okolo Survivoru, kde vysvětlila, že její vztah s Dawn byl mnohem sinější, než jak to vypadalo v televizi, a proto udělala, co udělala. Dále odešel Michael, což si myslím, že byl inteligentní člověk, moc se ale do kormidla nedostal. Odchodem těchto dvou lidí se do opravdu špatné pozice dostal Malcolm. Mě osobně dávala perfektní smysl Malcolmova snaha dát dohromady mladé fyzicky zdatné hráče, protože jak všichni víme stereotypu vyhazování atletických hráčů hned po sloučení se už asi Survivor nikdy nezbaví (nutno ale dodat, že to většinou dává smysl). Každý jeho plán, ale nakonec nevyšel, a i když je zodpovědný za některé úžasné momenty, udělal pár chyb (hlavně asi to, že hned po sloučení byl přesvědčen, že má Erikův hlas, na což opravdu nevím, jak přišel). Jinak ale souhlasím s Robem Cesterninen, že Malcolm je “trojitá hrozba“. Je zdatný jak společensky, tak fyzicky a i strategicky. Navíc snadno nachází skryté imunity, což pro něj mělo v téhle hře velký význam. Tak si to zrekapitulujme. Nejdřív najde dvě skryté imunity bez nápovědy a tím pošle domů Phillipa no a potom nenajde imunitu, když je mu řečeno, kde má hledat. To je docela pech. Pravda je, že mu Andrea hledání velmi chytře hodně ztížila. Velkou částí hry se nám prolíná již zmíněný další vyřazený Phllip Sheppard a jeho Stealth RS, nebo jak se to píše. Věřím tomu, že Jeff Probst je opravdu Phillipovým největším fanouškem, protože extravagantní postava přitahuje diváky a i mě dokázal “šílenec“ s pérem na hlavě zabavit v těch nudnějších částech. Já si pořád sice myslím, že Phillip by rozhodně neměl být uznán, za to, jak hrál v sérii 22. To, že jeho otravnost byla od začátku zamýšlená a že měl v plánu, aby ho Boston Rob dotáhl do konce je vyloženě blbost (o tomhle v podstatě se Phillip snažil ostatní ve 22 přesvědčit na finálové kmenové radě), úplně mimo ale asi není a tak je možné, že mu došlo možná už v průběhu dvaadvacítky, že to co dělá, funguje, no a pak si dal dohromady dva a dva a v téhle řadě dělal v podstatě to samé. Fungovalo to docela dlouho, k výhře ho to ale nikdy nepřivede, už jen pro to, že ho prostě nikdo nebere vážně. Ve výstupním videu povídal o sobě a svém životě, no a musím uznat, že pokud je to pravda (jakože asi je) tak v osobním životě je to docela působivý člověk, hře ale nerozumí. Dále taky nesouhlasím, že nemohl nijak zabránit svému vyloučení. Myslím, že by stačilo říct ostatním, ať hlasují proti někomu méně populárnímu z “vlastních“, jako třeba Sherri, i když je pravda, že to se mi lehce řekne… Tak jako tak je ale Phillip všechno, jenom ne nudná postava a kmenovka, kdy šel domů, byla výborná. Na druhou stranu si ale myslím, že pro Malcolma by asi bylo lepší to udělat přece jenom trochu jinak, protože takhle nikoho nerozdělil, nikoho nezískal na svou stranu, akorát se zbavil Phillipa. Pro mě jako pro diváka, to ale bylo naprosto výborné řešení. Bohužel, ale to tedy nemělo dlouhé trvání a Malcolm odešel hned na další kmenové radě. V dalším díle odešli dva lidé, Reynold a Andrea. Reynold se neukázal jako strategický génius, na druhou stranu byl ale extrémně sympatický a nebyla nuda ho sledovat. Andrea odešla po prvním pravém blindsidu a, i když hrála všeobecně dobře, přece jenom už nějakou dobu strategicky tlačila na pilu trošku víc, než by asi bylo zdrávo a sama ze sebe udělala obří terč. Poté odešla Brenda, která jak už bylo řečeno asi stokrát, hrála úúplně jinak než v Nicaragui, a i když tentokrát došla dál, tahle hra nenápadné šedé myšky, která si užívá odměny a přátelství ve hře, kde si lidé vráží kudly do zad, se mi moc nelíbila. Stejně tak je podle mě blbost, že tím že Dawn vylovila zuby z vody, by si měla zasloužit její nehynoucí vděk a když na Reunionu řekla, že se chce obklopovat jenom pozitivními lidmi, a proto že Dawn neodpovídá na zprávy, to je zase blbost, protože obecně vzato, Dawn je až otravně pozitivní člověk. Proto nechápu, jak si málem vysloužila sto litrů za nejoblíbenějšího hráče, když pro mě byla v tomhle pořadí až někde u dna. Holt Američani… Erik zápasil s elementy kupodivu tentokrát hůře než minule a ve hře se projevil dle mého názoru opravdu jedině jako hlas pro ostatní. Hlavně doufám, že už ho v pořadu znovu neuvidíme. Já bych si nikdy nemyslel, že Eddie může vyhrát, ale jak to vypadá, asi jsem se mýlil a Cochran se rozhodl správně, když ho vyloučil. Sherri vypadala ve zpovědích skoro celou hru, že ví, co dělá, problémem ale u ní bylo to, že si své myšlenky držela tak poctivě pro sebe a pro kameru, až to vypadala, že se ve hře vůbec neprojevuje. Dawn byla pro Cochrana nepostradatelná, jak už jsem ale řekl mnohokrát v Survivoru musíte umět ovládat své emoce, a i když se snažila tak jí to nešlo a nakonec jí to uškodilo. Když to zjednoduším, opravdu nejde tvářit se jako světice a hrát jako Fairplay. No a vítěz. Tím se stal mocný šprt COCHRAN!!! Ono s tím šprtem to bylo televizí dost nafouklé, někde jsem četl, že třeba tu typickou vestičku, byl donucen obléct až při nástupu do South Pacificu, je ale pravda že, ve spoustě dalších věcí definici šprta odpovídá víc než dobře. Proměnou prošel, ale musím říct, že nafoukanost, ke které přišel ke konci hry, se mi nelíbila a byl trochu mimo i s tím, že je z něho supermonstrum na výzvy. Vyhrál ale 4, a to je dost. Celkově je ale jeho největší předností, to jak neuvěřitelně umí mluvit. Když ho slyšíte, jak dává dohromady dokonalé plynulé věty, je těžké mu nefandit, i když zrovna třeba nemá pravdu. Já se ve hře snažím fandit lidem, kteří potřebovali nejméně štěstí, k tomu aby se dostali nakonec, ti ale jsou často taky pořádně nenáviděni. Cochranovi se podařilo dostat se do otěží hry ve správný moment, dokázal po celou hru strategicky uvažovat o tom, co musí udělat, nejenom v tom daném momentu, ale i do budoucna, dokázal zůstat oblíbený a neznechutil si porotu a nakonec si všechno dokázal obhájit na finálové kmenové radě. Cochran má spoustu chyb, vítěz ale je to v dané společnosti zasloužilý. Co si ale nezaslouží pochvalu, je třeba způsob, jakým byl pořad sestříhán. O některých hráčích jste skoro nevěděli, že existují, jiní byli na obrazovce neustále. Zrovna Cochran byl na obrazovce skoro pořád a vzpomínám si, že to jak ho ke konci začali zobrazovat jako geniální postavu, která to všechno řídí, bylo uměle až do očí bijící. Potom je taky obecně známo, že producenti se nebojí hru trochu pozměnit, aby dali více šancí divácky zajímavému účastníkovi, třeba jako Russellovi v Samoe, tady měl zase Malcolm fanoušky očividně nejenom mezi diváky. Producenti upravují pořad pro své americké publikum a ne pro nás do ČR a není radno podcenit obrovskou skupinu svátečních diváků, kteří si těchto změn a umělosti asi jednoduše nevšimnou a možná ji i uvítají. Nám nezbývá než doufat, že se Probst vzpamatuje. Přesto, přese všechno hodnotím Caramoan jak hodnotím, protože se má laťka už asi hodně snížila a taky díky tomu, že jsem sledoval všechno to kolem pořadu, a tak mě to jednoduše bavilo. Od drsného vyhození Francescy, přes všechno to co představuje Philip, přes KONEČNĚ zase zařazenou soutěž v jezení, přes inteligenci Malcolma a řečnické schopnosti Cochrana, přes Eddiho nápad za peníze z výhry postavit bar pro psy a jejich pány nebo přes sexy baby. Tahle řada nebyla geniální, nebyla ničím převratná (možná tedy až na to, že nálepka „Hvězdný hráč“, už opravdu nic neznamená) a rozhodně se nedá srovnávat s ostatními hvězdnými řadami, v celkovém srovnání pořadu, si ale u mě 4* zaslouží, a opravdu mi vadí jenom to, co už jsem popisoval u mnoha dalších sezon, a to odklon od původních řad ve smyslu toho, že je to přece jenom Survivor a lidi by se měli opravdu snažit přežít a ne jenom sedět na židli a čekat a odměnu. No a asi poslední zmíním Reunion, který by se dal jedním slovem bohužel nazvat jednoduše SHIT. To co se z normálně velmi zábavné a doteď naprosto nezbytné části pořadu stalo tady, mě až skoro nutí snížit hodnocení celé série a bohužel díky tomu vyvstává docela jasně najevo jedna myšlenka nade všechny, a to, že člověk, bez kterého by Survivor asi nikdy nebyl tím čím je, se ho teď velice horlivě a bohužel i docela úspěšně snaží zničit k obrazu svému. Bez Probsta jsem si nikdy tenhle pořad nedovedl představit, teď už to dokážu… () (méně) (více)

moviechecker

Po zverejnení mien účastníkov som si myslel, že to bude ešte horšie, takže ma to milo prekvapilo, ale názor, že to bude Losers vs. Malcom zostal aj po skončení. Three Amigos skvelé Eddie a Reynold palec hore. Dúfam, ale naozaj v duchu verím, že Dawn už nikdy v živote a v Survivore neuvidím. ()

Carthorias

Jednotlivé řady survivora hodnotím podle dvou kritérií: Zaprvé, kolik je ve hře zajímavých hráčů nebo figurek a za druhé, kolik momentů si z řady pamatuji (například z Thajska si nepamatuji nic). Co se týče castu, na straně navrátilců to vyšlo tak půl na půl (Cochran, Andrea, Corinne, Phillip, v jistém smyslu i Hantz, i když to je kapitola sama o sobě), na straně "fanoušků" byl jediný použitelný Reynold. Tady Caramoan body nenažene. Na druhou stranu, celá sezóna je plná nezapomenutelných momentů (Francesca a její kámen, Phillip a Stealth r Us, ten strašidelný meltdown, Malcolmovy čachry na kmenové radě). Hlavní téma bych ale osobně popsal jako: "The Ultimate Survivor Underdog Story". To jak moc se vám líbí tenhle příběh ovlivní váš pohled na celou sezónu, mě tedy strhnul a proto dávám 5, ale chápu i ta nižší hodnocení. Co nechápu, je přirovnávání této řady k těm nejhorším řadám typu Fiji, Thajsko nebo One World. Možná že už nemám tak vysoké nároky na kvalitu a Survivor stagnuje, ale Caramoan mi přijde jako nejlepší řada od HvV. ()

gazogazo odpad!

Favorite tentokrát zklamali teda. Nechápu jak mohl O'grill na pochcat Natlamana . To se jako nedělá. Kdyby tam v druhý půlce po vyřazování z opičího klubu nevlitly ty guerila shipmope , tak bych to snad ani nehodnotil !! ()

Hashirama

SPOILERY!...Tákže. Začneme pěkně od podlahy a zhodnotíme to, na čem hra stojí - hráče. Už podruhé se konal souboj Fans vs. Favorites, ale narozdíl od nepopiratelně kvalitní řady v Mikronésii, se dá polemizovat nad tím, jestli Favorites jsou skutečně Favorites...pominu-li fakt, že většinu "favoritů" jsem si nepamatoval...Nejdřív tu máme cocota Cochrana. Jako ostatní "hráči" i on celou sezónu při zpovědi na kameru prohlašoval že čeká na moment, kdy převzít hru. Tohle říkali všichni do dne 39, ale nevšiml jsem si, že by se něco takovýho opravdu stalo. Dawn, duševní troska, která se i při ranním sraní musí rozbulet nad nedostatkem papíru. Brendon, duševní troska číslo dvě, se kterou renomovaný psycholog Jeff Probst sehrál náramný divadlo, ale já bych se bál jít vedle něj po chodníku. Phillip, největší piča z největších pičí, oproti který i takový paka jako Cochran nebo Russell jsou k zulíbání. Andrea, jedna z nejslibnějších hráček byla kvůli Phillipově pičo-cloně téměř neviditelná a stejně tak i Brenda, která jako hráč stojí za hovno (takže se do téhle řady vlastně skvěle hodila), ale aspoň je celkem pěkná. Ovšem v neviditelnosti suverénně vyhrál Erik, u něhož pochybuju, že vůbec strávil před kamerou víc jak hodinu. Corrine mi dělala radost už jen tím, že chtěla vyhodit Phillipa. A Malcolma jsem měl z favoritů nejradši. Sice jsem Filipíny neviděl, ale moje sympatie si získal už jen přátelskou povahou. Co se Francescy týče, dát do favoritů člověka, kterej vypadl jako první, to může napadnout fakt jenom Probsta. Fanoušci - Matt coby největší bizarnost na ostrově od dob chlupáče Ralpha z RI. Sherri, která si po třech dnech hry řekla, že je přece zadarmo na tropickým ostrově, tak co by se zatěžovala nějakou hrou. Shamar, profesionální armádní polštář. Reynold a Eddie, Dos de tres amigos, kterým jsem skutečně fandil (ale víc Reynoldvi, přece jen on z těch dvou něco dělal)...Všichni dosud nezmiňovaní nestojí za řeč. K samotné hře...no, žádná nebyla. Hráči, který miloval snad jen Probst (Cochran, Phillip) trávili 90 % dne před kamerou, kde odhalovali své geniální plány, jak převzít otěže. Nejpamětihodnějším momentem bylo bezesporu vyloučení Phillipa. Jinak se za celou sezónu nic nestalo (čemuž Probst oponoval svým: "V této jedné z nejnepředvídatelnějších řad došlo k vyloučení") a Probstovo vměšování se do průběhu a zaujatost zde dosáhly svého pomyslného vrcholu. Na jednu sezónu jsem čuměl pomale půl roku (a poslední tři díly přeskočil), jen abych se dočkal přinejmenším úsměvné finálové trojky ve složení: duševně slaboduchá mormonka, pako, náhodný obyvatel ostrova. Taky jsem se povinně koukl na Reunion show a stačí k tomu dodat, že špatná řada nepřekvapí špatným finále. Brenda jako porotce chyběla (pokud ji vůbec pozvali) a skuteční hráči dostali co možná nejmíň prostoru ku prospěchu sraček jako Cochran a Dawn ...Vítěz: Jeden z nejhorších, to už bych to dal radši Brandonovi (ať si koupí polstrovanou celu). Favoriti (opravdoví): Reynold, Malcolm, Andrea ()

Trixinka

SPOILERY........ Celkově mě série bavila. Casting - favoriti nejsou tak úplně ti nej favoriti, fanoušci nejsou tak úplně ti nej fanoušci.....Výrazné momenty/prvky - utopená zubní protéza, šílený Brandon, Phillip a jeho Stealth tým, voják Shamar, kmenová rada a tři imunity.... Finálová trojice - Sherii - nenápadně až do finále, nepředvedla nic, závěrečná rada jí jako milionářce byla úplně fuk; Dawn - ubrečená hysterka; Cochran - zpočátku nenápadný, poté vcelku dobrá a výkonná hra, ve finálové radě nejlepší, zasloužený vítěz. Oblíbenci - Brenda, Phillip, Malcolm, Cochran. ()

vinc_vega

Po predchádzajúcom "prúseru" to tentokrát vyzerá ako návrat ku koreňom. Hoci má fakt debilný výber "favorites", ale všetko ostatné sedí! Zatiaľ (5 častí). ()

WolfIssen

Vcelku šokující řada plná zvratů a nečekaných situací a to doslova do posledního dílu. Mariňák Shamar zklamal, povaleč a lenoch, nic jiného neukázal... Škoda sympaťáka Erika, takový konec si určitě nezasloužil. Namachrovaný spratek Brandon si naopak takový konec zasloužil :-) Phillip stále podivín, ale líbí se mi jeho rozhled a hlášky (Stealth team) :-D Sympaťák č. 2 určitě vousatý Matt. Cochran hodně překvapil, když se z blba a nemehla stal kvalitním hráčem, kterému člověk to vítězství i rád přeje. Oblíbenci: Malcolm, Reynold, Eddie a bezesporu nejkrásnější Asiatka na světě Brenda :-* :-* :-* ()

ostravak30

Přiznávám, že jsem ani zdaleka neviděl všechny série a toto je moje první, kde soutěží fanoušci a favorité. Nápad jako takový se mi líbil a ne že ne. Je to zase trochu oživení. Nicméně celý průběh byli od počátku jistí dva až tři lidé, kteří mají šanci, ti ostatní, a to ať se na mě producenti nezlobí - a oni se zlobit nebudou ani náhodou, jim to bude úplně u pr...e, byli spíše plačky a permanentní stěžovatelé, kteří buď hru a boj v ní úplně vzdali, anebo měli neustálé hysteráky, které se projevovaly různými způsoby. Tentokrát zde pobýval zvýšený počet magorů a rozpolcených existencí. Níže někdo uvedl, že někteří soutěžící dostali před kamerami plno prostoru, jiní téměř žádný. Vypůjčím si to a musím s tím souhlasit. Například Malcolm se mnohdy nedostal ke slovu vůbec. Někteří seděli před kamerou prakticky pořád. Dawn pořád jen brečela a brečela a brečela. Celkově musím říci, že jsem viděl série, kde jsem měl více sympatických osobností a více mě to bavilo, z těch posledních například Jeden svět, tihle lidé, až na výjimky, mi k srdci nepřirostli a série byla spíše plná blábolení a méně skutečného drama a napětí. ()

jeandepatch

Rozhodně slabší než první FvF... Jinak tam bylo několik mých oblíbených hráčů z bývalých sezon (Andrea, Corinne), ale dost z nich tam nemělo co dělat (Brandon, Dawn, FrancesQa (!)). Jediné co to zachraňovalo, byla videa z Ponderosy, kde se vytvořila dobrá parta, kdežto všichni ti kteří mě štvali, skončili ve finálové trojce... Mimo jiné první série, kterou jsem nezvládl až do konce. Ústřední postava: Phillip Oblíbenci: Andrea, Malcolm, Reynold Neoblíbenci: Dawn, Sherri ()