Temná strana (S19E01) (epizoda)

• Německo

Die dunkle Seite

Akční / Krimi / Drama

Německo, 2014, 1 h 30 min

|90%| Máme tu další pilotní film. Tentokrát startující 19.sérii. Celkově druhý pilot a 8 epizoda se Semirovým partákem Alexem Brandtem. Na něho už jsem si zvykl a o to mě zde bavil víc a víc. Celkově je to takový akční thriller s pozvolným tempem. Jen pravý fanoušek dokáže ocenit kvalitu tohoto nekonečného seriálu. Nejde jen o akci. Jde i o sledování postav, postupně vyvíjející jednoduchý děj zkorumpovaných lidí atd. Akce tu samozřejmě také je. Už ale od předchozího pilotu Revoluce se celá Kobra 11 s příchodem tohoto partáka poněkud změnila. Samozřejmě ne k horšímu. Za doby Bena Jägera bylo dost humoru a dost akce (někdy přehnaně moc), ale líbilo se mi to. Zde je akce furt, jen už není přehnaná a celé ty epizody jsou brány dost vážně. Takže ještě temnější než epizody s partákem Chrisem Ritterem (11 a 12 série). No tento pilot má skvělou akci na začátku. Sice dost klepající se kamera, ale vše podstatné bylo vidět a to je hlavní. Nejlepší bylo, že jsem zažil nejlepší akční scénu s tímto partákem – respektive, toto byla jeho zatím 8 epizoda a opravdu jsem nechápal ten skvělý nápad, kdy vyskočil z kamionu (nejdříve si prostřelil sklo auta, do kterého skočil, aby se zachránil před padajícím se kamionem) a už nemluvím o několikanásobné převrácení auta, kde byl Semir. No prostě paráda. Prostřední část pilotu je poněkud pozvolnější, máme tu pár akčních scén, které jsou tak nějak normální. Ale furt je tu o co stát. I zajímavé sledovat, že Semir pochybuje o svém partákovi a v jedné scéně mu vážně nevěří. Finále je dost akční a dost nápadité. Scéna s autobusem se opravdu povedla a je promakaná do úplných detailů. Co se týče hudby, jsem totálně nadšen. Dvojice skladatelů Jaro Messersmichdt a Nick Reich jsou velmi schopní, ale jen občas přidají mojí oblíbenou kobří znělku do epizod. A tentokrát jí nad mojím velkým překvapením do tohoto pilotu dali – a to dokonce dvakrát (na začátku a na konci). Herecké obsazení je na tom přímo výborně. Erdogan Atalay jako nesmrtelný Semir, který zde má vážnější roli, zajímavý a zde tajemný Vinzenz Kiefer jako Alex Brandt. K tomu dobré záporné role. Menším zklamáním je menší účast šéfové, Jenny, Bonratha a Hartmuta. Mohlo být svižnější tempo a nějaký ten nápad navíc, ale to vůbec nevadí. Co se má taky už v té kobře točit, že jo ? Furt je to dokonalost, která mě nenudila a kterou si pustím ještě hodněkrát, stejně jako celý seriál, který si průběžně pouštím furt a furt do kola do nekonečného zblbnutí – ano, jsem totál šílenec do toho. Jsem rád, že se v této nové éře Kobry 11 nejedná o atomovky a světové zločince jako kdysi (nebylo to špatné, ale už moc přehnané. Zde to má opravdu dobrý scénař, jednoduchý příběh, uvěřitelné zloduchy a celkově větší reálnost. Mohl bych pokračovat asi donekonečna. Prostě velká spokojenost. Druhá polovina 19.sérii nebude obsahovat pilot, ale přesto se na to těším (dílů má být 8 v druhé poloviny 19.série). A na podzim 2015 má být pilotní film Vendeta k 20.sérii ! No, myslím, že se ještě mám na co těšit. Takže tot vše.(2.1.2015)

Další parádní jízda. Pár náhod, nad rámec uvěřitelnosti prominu, jelikož to bylo nervy drásající a napínavé. Akce klasicky parádní, zejména finální chaos v autobusu. Nemám co víc bych k pilotu dodal, jen že hudba byla famózní.(28.4.2015)

https://youtu.be/wOSnA9DLFk4?list=PLetc_wMccTHbNXVVsYe7gby_zekb4iCHL /90%(19.12.2017)

Po dlouhé době jsem si dal kobru 11, slyšel jsem že i v kobře nastoupila móda "dark and gritty" a je to jiné než ten cirkus s Benem.Nemůžu říct že jsem zklamaný, ale ani že bych byl nadšený.Nadšený jsem v tom že i scénaristé nekonečné demolice dokázali vrátit aspoň na chvilku lesk tomuto seriálu, proč na chvilku?Protože se prý tohle moc neosvědčilo(No jo příslovečné házení perel sviním) a nové série po odchodu Kiefera jsou zase jako s Benem...A nejsem nadšený že je to až moc dark, na televizní produkci a seriálu na vypnutí určitě.Chybí mi v kobře ta neutralita sérií s Andrém a občas i s Tomem, to se bohužel už asi opakovat nebude a kobra ještě bude létat jako káča z jednoho proudu do druhého než zjistí že už je to vyčerpané na dřeň.(17.2.2018)

Pilotní film rozdělený na 2 části... 1.díl: "říkal si, že mezi právem a spravedlností je rozdíl..." super díl, který ukazuje to jak si někteří vysvětlují demokracii a právo... Díl končí přestřelkou v dole plným mrtvol.... 2.díl : honičky, střílečky a konečně rozuzlení nejen Alex si oddychne... Jinak ta scéna na mostě i zatčení padoucha bylo fajn(21.2.2021)