Sportovní lezci Olaf Henke a Florian Klöckner se na své horské túře stanou náhodnými svědky vraždy. Gangster Wieland si jich však v posledním okamžiku všimne a rozhodne se vypořádat i s nimi. Floriana shodí z mostu, ale Olafovi se naštěstí podaří utéci. Semir a André se nejdříve domnívají, že se jedná o nešťastnou nehodu, ale druhý z lezců se je pokusí vyvést z omylu. Naneštěstí mu ani jeden z policistů nevěří a dokonce jej považují za pachatele. Je jim podezřelé, že nešel celou událost okamžitě ohlásit na policii a navíc vědí, že se oba mladíci zajímali o stejnou dívku jménem Carla. Olaf se ocitá v kleštích. Policie jej má za podezřelého číslo jedna, zároveň mu po krku jde banda zabijáků, kteří se jej chtějí zbavit jako nepohodlného svědka. (TV Nova)

Colonist

Jeden z těch slabších dílů třetí série. Nedá se říci, že by byl vyloženě špatný, ale je to prostě taková tuctová kriminálka s mizerným záporákem (tento typ padouchů je pak častý v pozdějších sériích) a docela otravným Olafem, který je nejen veliký smolař, ale také pořádný idiot. Horší 4 hvězdičky. P. S. Přísahal bych, že jsem měl tento díl už od dětství zažitý pod názvem "Olaf a Florian". Mandela effect? ()

• V čase 29:21, ve scéně kdy Semir (Erdogan Atalay) leze po noze mostu za Olafem, můžeme vidět nějaké nohy. O pár vteřin později můžeme vidět, že na mostu nikdo není. Nejspíš to tedy jsou nohy někoho z natáčecího štábu. (TomPlaysCZ)