Hodně štěstí, pane Veliký

• Velká Británie Good Luck to You, Leo Grande (více)
Velká Británie, 2022, 97 min (Alternativní 93 min)

Nancy (Emma Thompson) za celý svůj život spala jen s vlastním mužem, který navíc v posteli nestál za nic. Když zůstane sama, uvědomí si, že vlastně vůbec netuší, co je dobrý sex. Namísto čtení ženských časopisů a studování odborné literatury se rozhodne pro podstatně rychlejší a jednodušší formu vzdělávání v tomto oboru a objedná si služby zkušeného profesionála. Jenže přesvědčit samu sebe je ta nejtěžší věc na světě, a proto první setkání s panem Velikým v hotelovém pokoji dopadne trochu jinak, než Nancy očekávala. Přesto je jasné, že chce tohoto neskutečně přitažlivého mladého muže vidět znovu, protože si u něj začíná věřit a přestává pochybovat o svých touhách a pocitech. (Forum Film CZ)

dubinak

Jak krásné jsem měla zahájení festivalu, tak nádherné jsem měla zakončení. Tohle je opravdu milá, jemná komedie na zamyšlenou, kterou táhne výkon brilantní Emmy Thompson, která je fakt herečka s velkým H. Neumím si představit do její role nikoho lepšího. I Daryl McCormack hrál absolutně nenásilně, přirozeně a ač jsem se té látky trochu bála, byla uchycena nadmíru citlivě a úctyhodně. Tím, že je to britské, má to takový specifický podpis a umím si představit, že kdyby se toho zhostilo USA, nemuselo by to dopadnout vůbec takhle soudně. Trochu to ve mně evokovalo komorní Lásku nebeskou na postelový způsob, prostě krása. KVIFF 2022 ()

misterz

Ako haló...! Kde je sever? Už sme doma? V skutočnosti sme my diváci tí, ktorí potrebujeme šťastie, aby sme sa snažili pochopiť všetky zápletky a prekvapenia tohto filmu. Nazval by som to aj konverzačkou o h....e, kde z driemot vytrhne len posledných 5 minút. Áno, vsetko speje tam kde si holá E. Thompson chyta číču pred zrkadlom - inak klobúk dole, veľká odvaha. A bola to vlastne ona? V každom prípade úplne stačí, keď si pustíte týchto posledných 5 minút a získate tým čistú esenciu filmu, nič vám neujde. Na hranici odpadu. 30/100 ()

silentname

Takéto konverzačky mám rád. Je to ten typ filmov, kde sa pod povrchom nachádza zaujímavý príbeh, ktorý stojí za to vidieť. Dobre napísané dialógy a atmosféra sa počas jednotlivých stretnutí neustále mení a vyvíja. Ale s tým všetkým by som povedal, že predstava sledovať "Good Luck To You, Leo Grande" v kine by bolo asi zvláštne. Toto sú filmy, ktoré si človek asi lepšie pozrie sám alebo vo dvojici na gauči, než byť v sále plných ľudí a premýšľať čo sa asi odohráva v ich hlavách sledujúc tento film. Neviem... asi by som sa cítil zvláštne. Vo filme sú dobré myšlienky, obaja naši hrdinovia sú zaujímaví, obaja majú svoje problémy a dokážu sa nejakým spôsobom dopĺňať. A kým pre Nancy sa to všetko začne postupne stávať viac a viac osobným, Leo sa snaží neustále neprekračovať určité hranice, kde by sa to posunulo do osobnej roviny. Nikto nechce hovoriť o súkromí príliš veľa a sú určité veci, o ktorých sa nerozpráva jednoducho. Pretože si človek musí siahnuť na dno svojej duše. Tempo filmu je skvelé. Ani som sa nenazdal a ocitli sme sa na konci, humor funguje, no rovnako aj dramatické momentky sú silne spracované. A vo finále som mal úprimne pocit, že všetko do seba zapadlo. Toto je jeden z filmov, ktorý si asi nejaký čas v hlave nechám a možno aj v budúcnosti sa k nemu niekedy vrátim. Dobré konverzačky ma vždy potešia a toto nie je výnimkou. Občas sa nejaká scénka síce nepodarí úplne na 100% alebo začnú tvorcovia trošku moc tlačiť na niektoré scénky, ale nijakým spôsobom to pre mňa film nekazí. Za mňa skvelý film, ktorý odporúčam vidieť. Ale ideálne asi doma. Hodnotenie: A- ()

Eleanor05

Z tohohle nápadu a s tak skvělou herečkou v hlavní roli, se dalo vykřesat daleko víc. Něco zásadního. Něco strhujícího, ostrého, provokativního. Něco, co postavám úplně převrátí životy. Takhle je to "jen" poklidná konverzačka bez jakéhokoli sexuálního napětí. Emma Thompson je tu ale, jako vždycky, výborná. 2*. ()

EvilPhoEniX

Milé překvapení. Mám rád konverzačky odehrávající se na jednom místě se zajímavým nápadem, zajímavými úvahami i dialogy a s příjemnými herci. Film o sexu, rozkoši, sebepřijetí a lidského spojení. Emma Thompson má 55 let, je vdovou, za svůj život měla jen svého manžela a ten v posteli stál za hovno, tak se rozhodne si objednat pánský escort, aby zažila vzrůšo, které v mládí promrhala.  Emma hraje skvěle a bavilo mě sledovat i poslouchat její minulost i problémy, Daryl McCormack v roli pánského escortu sebevědomý, příjemný, velmi empatický, inteligentní a zábavný a opět se zajímavou minulostí. Dva netradiční páry v odlišném věku v nečekané situaci. Při správné náladě se dá do filmu příjemně zažrat. Film obsahuje i typický černosuchý Britský humor. 7.5/10. ()

• V postelové scéně, když Leo Grande (Daryl McCormack) sundává Nancy (Emma Thompson) bílé krajkové kalhotky, tak je vidět, že pod nimi má ještě tělové kalhotky. (MMXIII)
  • Emma Thompson (Nancy) a Daryl McCormack (Leo) nepotřebovali koordinátory intimity pro jejich postelové scény. Místo toho spolu po 4 týdny intenzivně trávili veškerý čas, aby se lépe poznali a zvykli si na sebe. Dokonce spolu chodili domů, kde společně jedli, povídali si a pak šli spát. (Detektiv-2)
  • Nahé tělo ve filmu skutečně patří Emmě Thompson (Nancy), nejedná se o žádný CGI trick nebo dubléra. Emma otevřeně prohlásila, že se tím snaží zažehnout jiskru v boji proti nereálným představám o ženském těle ve filmovém průmyslu. (sh3riff)

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů