Hodně štěstí, pane Veliký

• Velká Británie Good Luck to You, Leo Grande (více)
Trailer 1
Velká Británie, 2022, 97 min (Alternativní 93 min)

Nancy (Emma Thompson) za celý svůj život spala jen s vlastním mužem, který navíc v posteli nestál za nic. Když zůstane sama, uvědomí si, že vlastně vůbec netuší, co je dobrý sex. Namísto čtení ženských časopisů a studování odborné literatury se rozhodne pro podstatně rychlejší a jednodušší formu vzdělávání v tomto oboru a objedná si služby zkušeného profesionála. Jenže přesvědčit samu sebe je ta nejtěžší věc na světě, a proto první setkání s panem Velikým v hotelovém pokoji dopadne trochu jinak, než Nancy očekávala. Přesto je jasné, že chce tohoto neskutečně přitažlivého mladého muže vidět znovu, protože si u něj začíná věřit a přestává pochybovat o svých touhách a pocitech. (Forum Film CZ)

Trailer 1

Djoker

Respekt za odvahu jít doslova s kůží na trh. Osobně však nevidím nic špatného na tom, že do světa filmu divák občas uniká také s touhou vidět mnohdy až nereálná ženská i mužská těla, takže se k nadšenému aplausu ve stoje nepřipojím. Thompson chtěla ukázat realitu a připomenout existenci staršího zboží na trhu, ale co si budeme povídat, po menopauze už to zkrátka není ono. Navíc zrovna na Thompson nebyl moc pěkný pohled ani zamlada. ()

Goldbeater

Aniž bych si o filmu předem cokoliv zjišťoval, šel jsem do něj s očekáváním poměrně konvenčního britcomu, a tak mě překvapilo, o jak komorní, dialogově bohatou a herecky exponovanou konverzačku nakonec šlo. A k tomu vtipnou, podnětnou, vtahující a odvážnou, i když chvílemi možná trochu moc doslovnou (což tu až tak moc nevadí, naštěstí). Jen teda ten, kdo vymýšlel nesmyslný český distribuční titul „Hodně štěstí, pane Veliký“, asi trpí nějakými komplexy - kvůli tomu debilnímu názvu jsem to málem přeskočil v programu. [KVIFF 2022] ()

Sarkastic

„Možná tě překvapím.“ - „To se stává málokdy. Ráda věci důkladně plánuju, popravdě hlavně proto, aby mě nic nezaskočilo.“ - „Fajn, ale i tak věřím, že tě dokážu překvapit.“ A v tom se Leo nemýlil…Chytlo mě to hned. Ten kontrast sebevědomého, ve své profesi protřelého společníka a roztomile nervózní bývalé učitelky bez sebevědomí, bojující s otázkou etiky, studem, mindráky a paradoxně nedostatkem zkušeností. Líbilo se mi, jak se plynule střídaly vážné a vtipné momenty, aniž by v tom byla křeč. Postupné poznávání, svěřování se vedoucí ke konfliktu, nepochopení…Je pravda, že divákovy sympatie k postavám projdou zkouškou (Leovo vypadnutí z role, Nancy předvádějící to, co u žen bytostně nesnáším), ono „přiznání“ učitelky bylo malinko na hraně uvěřitelnosti, ale scénář spolu s výkony herců (především skvělé Emmy) to ustály. A najednou je tu poslední záběr…a vy se musíte zatvářit podobně jako hlavní hrdinka. Výborná konverzačka, kde se toho možná vyřeší až příliš, ale to jí neubírá na kvalitě ani vtipnosti, za mě silné 4*. ()

kolemjdouc

Thompson bylo v době natáčení 62 let  a McCormackovi  asi 31 let.Herečka měla opravdu odvahu do toho jít ,pokud šlo o nahotu.Poslední záběr před zrcadlem mohli nějak decentněji podat.Taky se mi zdá,jestli si Nancy v dávné minulosti neměla natáhnout podvazky a vzít do ruky bičík a toho původního moulu nějak povzbudit .Když teda svatba stála tolik peněz,jak říkali staří. ()

easaque

4* Od Karlovarského festivalu se o tomto filmu dost namluvilo a napsalo a tak mi nezbývalo než abych to posoudil sám. Jedná se o komorní a lidský snímek o hledání orgasmu. Takhle to možná zní hříšně, ale ve své podstatě jde hlavně o citlivé konverzační drama, kde se nebojí mluvit o určitých choulostivých věcech otevřeně. Chvilkami je to poučné, zábavné a někdy zas utahanější, ale ve výsledku jsem se dobře bavil. Tak nemá cenu dávat menší známku než čtverku, i když to občas působí jako přenesená divadelní hra na filmový pás. Proto za mě palec nahoru. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

• V postelové scéně, když Leo Grande (Daryl McCormack) sundává Nancy (Emma Thompson) bílé krajkové kalhotky, tak je vidět, že pod nimi má ještě tělové kalhotky. (MMXIII)
  • Natáčení začalo 8. března 2021 a skončilo 20. dubna 2021. Místa natáčení zahrnovala Londýn a Norwich. (Detektiv-2)
  • Nahé tělo ve filmu skutečně patří Emmě Thompson (Nancy), nejedná se o žádný CGI trick nebo dubléra. Emma otevřeně prohlásila, že se tím snaží zažehnout jiskru v boji proti nereálným představám o ženském těle ve filmovém průmyslu. (sh3riff)

Související novinky

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

14.12.2022

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 15. do 21. prosince tohoto roku BestFilmFest, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé… (více)