Tato komedie je především známá jako film, v němž debutoval Jim Carrey, fenomém komediálního žánru počátku devadesátých let. K žánrovému zařazení komedie je ovšem nutné dodat přívlastek hororová - krvežíznivá upírka ze současného Los Angeles se zde totiž pokouší najít tři panice, jako ostatně každý rok, aby zůstala naživu a zachovala si mladistvý vzhled. Pokud se jí to nepodaří do Halloweenu, čeká ji jistá smrt. Hraběnku však trápí jeden problém: je už jí 400 let, a pokud chce stále vypadat jako mladice, musí mít do Halloweenu tři panice - zbývá již však jen týden. Posílá svého sluhu Sebastiana a další tři níže postavené upíry, aby ji kýženého panice našli. To však není v Los Angeles žádná hračka. I Marka souží menší trápení. Strašlivě touží po sexu s Robin, ta si ale dává na čas. Markovi potrhlí kamarádi Jamie a Russ jej přesvědčí, aby odjel do Hollywoodu a někoho tam sbalil, a tak se Mark seznamuje s hraběnkou, která je zde rovněž na lovu. Robin se bude divit… (oficiální text distributora)

aLPaC

Průměrná komedie s začínajícím Jimem Carreym, který hraje normálního kluka, ale párkrát již dá vzpomenout na grymasy, kterými se později proslaví. Dále můžete čekat typické 80s atmosféru, skvělou titulní píseň, dost hezkou Carreyho přítelkyni a pár skutečně úsměvných scének (sprcha, tanec na hallowenské párty). Celou dobu jsem to měl na 3,5 ale kvůli dost trapného závěru nakonec dávám tři. Na debut v hlavní roli ale určitě nadprůměr což dokázují i poměrně vysoké tržby. ()

KOZEL84

Dřív vysávaly upírky krev z mladých paniců a dneska vysávají upíři prachy z mladých pan.Zajímavý posun.Jim to tady ještě nerozjel a horor je to asi jako ti dnešní fa(n)gs. ()

Zalost

Upírka, která se může živit jen krví paniců a těch je v dnešní době pekelně málo? Zajímavá premisa pro film. Jim Carrey jako v upíra se měnící mladík? Ještě zajímavější. Nejvíc by mě ale zajímalo, kam se poděl humor. Tím nechci říct, že film je to špatný, to zdaleka ne, ale lidé, co čekají další "carreyovinu", budou rozhodně zklamáni. Lidé, co čekají výbornou komedii, koneckonců taky. Divák, který se spokojí se solidní komedií, ten má vystaráno - film se mu bude líbit, ale do měsíce na něj s klidem zapomene. ()

MickeyStuma

Hororová, tak říct teenagerovská, upíří komedie, která má všechno, jen ne humor. Byl tu vůbec někdy nějaký? Jim Carrey si tu odbyl svou první významnější roli, ale kdo by očekával něco podobného, co později předvedl v mnoha svých v pozdějších snímcích, bude zklamaný. Vizuálně 80. léta jak vyšitá v sexuální komedii bez sexu. Snímek je v celém spektru hodně uvolněný a nic nenasvědčuje tomu, že by se to nějak mělo brát vážně. Ale jo, několik zábavných linek tu je, ale prostě mají problém jakýmkoliv způsobem diváka pobavit. Atmosféra je tak nevýrazná, až to vypadá, že se jedná o ryze televizní snímek. Námětu se mohlo vyždímat víc, na druhou stránku záleží, co na to rozpočet. Každopádně vznikl pozapomenutý film, na který se lze z nostalgického hlediska podívat pouze okem shovívavým. ()

Lasombra

Troufám si říct, že snad nejlepší parodie na upíry! A Jim Carrey se vůbec nesnažil za každou cenu dělat šaška, takže mu to v té "masce" upíra opravdu slušelo. ()

Cortesz

Na tento snímek jsem se podíval jen proto, že jde o jeden z prvotních filmů ve kterém se objevil Jim Carrey, dnes již tolik známý a uznávaný komik. No a nakonec jsem se na to vydržel koukat jen kvůli němu. O horor rozhodně nejde a o komedii jen ojediněle. Takže po většinu stopáže jsem se nudil a občas jsem se pousmál některému gagu, na které jsem samozřejmě vzápětí zapoměl. Takže tento film je zajímavý jen tím, že jde o jeden z prvních ve kterém je k vidění Carrey, jinak ničím nezaujmul. ()

ethel91

na to, že fantasy nemám ráda (a tohle svým způsobem fantasy je), mě film příjemně překvapil. není to kdovíjak hluboký, ale mě to pobavilo. ale co cenim - možná že mladý Carrey ve třiadvaceti letech nevěděl, co v něm skutečně je, a tak se neprojevoval tak, jak ho známe z 95 % filmů, každopádně jeho vážná poloha se mi fakt líbila! sem tam hodil svou typickou carreyovskou grimasu, ale většinu filmu hrál vážně. nemám ráda jeho přehnané "hraní si na idiota". kór když to cpe do většiny filmů. jo, Carrey se mi tu opravdu líbil. ()

JesterKruger

Ze všech Carreyho komedií, kterým jsem udělil 4*, tak je toto asi ta nejslabší. Ale udělovat jí 3*? To by podle mě tento film urazilo. Toto není Jimův debut. Jeho debut byl film Gumová tvář (Introducing... Janet) a přiznám se, ta se mi o trošičku líbila více. Film Pro jedno kousnutí je takový debut jako kinofilm, a ne TV film. I přesto, že se nejedná o mistrovský kousek, tak nepostrádá nic, co by komedie měla mít. A to: dobrý humor, skvělé herce, příjemný děj, a fajn konec. Určitě bych si tento film pustil znovu. Sice bych asi dal přednost jiným Jimovým filmům, ale i k tomuto se s radostí vrátím. Slabší 4*. ()