Rozhodnutí nebo život

• Velká Británie Choose or Die

Dva kamarádi mají políčeno na výhru, o kterou se nikdo nepřihlásil, a tak oživí tajemnou videohru z 80. let. Ocitnou se ale v neskutečném světě plném nečekaných hrůz. (Netflix)

Modular

Rozhodnutí nebo zemřeš je podle mého skromného názoru jeden z těch nejslabších filmů, co jsem měl za svůj život tu smůlu vidět. To ale neznamená, že je příšerný. Je jen silně průměrný, možná lehce podprůměrný, což je dosti smutné, vzhledem k hezkém zpracování hry a zajímavému konceptu. Jen herci s celkovým příběhem byli dost špatní. I přes to se jedná o zajímavý kousek, který možná zabaví, ale znovu už si ho pustit rozvodně nechcete. ()

exe.

Dej - Prekliata kazeta z 80´s zabíja ľudí. Pýtate sa prečo? Lebo je prekliata. Koniec. Ako kto toto mohol myslieť vážne? Ako sa vlastne zrodila myšlienka takej tupej absurdnosti? A ako bonus nudní a nezaujímaví herci, bolelo sa ma pozerať na tento film. Opäť sa potvrdilo pravidlo, že keď sa Netflix púšťa do točenia hororovky, dopadá to katastrofálne a tento počin je jedným z nich. Už pred prvým zhliadnutím som očakával skôr nezáživný film ako nejakú atmosféu, na očakávaní ale pridalo to, že jednu z hlavných hviezd bude hrať Asa Butterfield, ktorý zahviezdil a podal fenomenálny výkon v jeho najkultovejšom a najlepších vojnových filmov za posledné roky - Chlapec v pruhovanom pyžame. Tu sa to ale všetko vynulovalo a Choose or Die je len ďalším nudným brakom, ktorý nestojí za pozornosť a zbytočne som pri ňom zabil cez dve hodiny života (pozreté 16. 4. 2022 a dnes, keď píšem recenziu). Celý film je chabý a nudný, neprichádza s ničím novým, čo by dokázalo zaujať a nemá to skoro nič, čo stojí za pozornosť, herecké výkony slabé a nezáživné a čaro z mladučkého Bruna sa vytratilo ako peniaze z eurofondov. Postavy nemajú akúkoľvek líniu, príbeh o ničom, nudný, nezaujímavý, skôr by so pochopil, že sa jedná o Večerníček, a nie, že sa Netflix pokúša natočiť seriózny horor, pretože tam to všetko upadá čím ďalej, tým viac nadol a finálny stret s "bossom" bol smiešny a toto fakt nemohli myslieť vážne. Otázka teda nie je, či rozhodnutie alebo život, ale dopozerať (s krvácajúcimi očami) alebo vypnúť. ()

DvoRSTA

Tak tohle byla hovadina největšího kalibru. Scénář je absolutně hrozný. Obsazení bylo přinejmenším amatérské. Kazeta s prokletou hrou z osmdesátek, kterou, aby hráč dohrál musí zabít všechny známé je k smíchu. Hudba je nepříjemná jako by tam vůbec nepatřila. Nechápu proč to Netflix sponzoruje. ()

Lilith03

Jsem opravdu překvapená, jak byl tento film dobrý. Iolu jsem neznala, ale předvedla velmi dobrý výkon. Překvapením pro mě byl i Asa, který předvedl zde asi nejlepší výkon. A ještě více mě překvapil jeho dabér, který neřekl ani jednou slovo "peckoš", já už se tomu vždycky s přítelem směju, ten kluk to říká vždycky když někoho dabuje a zase zde bylo i stejné kombo dabérů jako v sex education a dalších. Ale zpět k filmu. Recenze zde mě už ani nepřekvapují, tolik tupců na čsfd dá automaticky odpad na všechny horory od Netflixu... Přitom hodně z nich jsou opravdu dobré, minimálně ty které jsem zatím viděla a stejně tak tento. Příběh mě bavil, po dlouhé době jsem se i bála, sice jen na začátku, překvapilo mě totiž, jak se to rychlo rozeběhlo, pak už jsem se nebála, ale aspoň chvíli, což se mi dlouho nestalo. Rozjezd tedy super, po nějaké době už to trochu vázlo, ale rychle se to napravilo a konec v topu. Žádné lekačky, ale pečlivě vybudovaná atmosféra, což u mě tedy značí kvalitní horror, lekačka za lekačkou už je dávno pasé. Nečekala jsem to, bylo to dobré, překvapivé, napínavé. Jen jedno mi vadí, je to jeden z hororů, který vás bude bavit jen na poprvé, protože je vzrušující čekat, co se bude dít. Proto doporučuji si k filmu dát něco dobrého, udělat atmosféru, nic u toho nedělat a koukat. Pro nudný večer fajn volba, jen pokud tedy nejste jeden z kritiků na čsfd, který kritizuje každý dobrý horor a pak tu je neodpovídají hodnocení. Proto dávám i pět hvězd, dala bych čtyři, ale chci to alespoň trochu vylepšit. ()

Machaut

Jednu hvězdičku za prvních pár minut. Ten film měl velký potenciál, ale poslední třetina byla čistokrevný odpad. ()

nevergiveup

Tak to byla síla. Jedna hvězda za myšlenku, která není špatná, a kdyby byla dobře uchopená, tak by to mohlo mít slušný výsledek, ale tohle byla vážně bída. Scenáristicky úplně mimo, tak tupý, absurdní dialogy, které jsou prázdnou vyplní času jsou dlouho neviděl. Jednotlivé levely na sebe absolutně nenavazují, jsou to jenom vytažené ohrané myšlenky z jiných hororů, čímž vzniká úplně nesourodej nesmysl. Přitom by stačilo, aby to bylo scénářem aspoň průměrné a vzhledem k originalitě by byl to solidní film. Stačilo se třeba inspirovat z her, kde je těch levelů, které by sem pasovaly stovky. A Iola Evans? Upřímně jeden z nejhorších hereckých výkonů, co jsem za poslední dobu viděl. 30% ()

yoryk odpad!

Toto čo bolo za neskutočnu ptákovinu?  S hororom to teda ozaj nemalo nič spoločné, dejovo úplne o ničom, Iola Evans absolutne nepresvedčila a bolo to skutočne 84 minút utrpenia sa na to pozerať. Viacej som pozeral do mobilu ako na film. Za mňa odpad. ()

flyer.nick

Puberťáci ze Sexuální výchovy si odskočili udělat horor a výsledek není žádná sláva. Není to asi ani úplně nejhorší, teda na to, že je to z Británie, ale znovu to asi vidět nemusím. Snaha tvůrců o to být co nejbrutálnější se moc s úspěchem nepotkává a sníst si ruku za kdoví co převratného nepovažuju. Příběh je pak docela nuda. I když pár lepších momentů by se asi našlo, jako celek to moc smysl nedává. ()

Accuphose

Je to takový poetický béčko. Jsou tam zajímavý nápady, přesto si myslím, že to šlo udělat lépe a konzistentněji. Nemůžu si teď vzpomenout na název filmu, ve kterém musí soutěžící plnit úkoly a získává za ně čím dál větší výhru... První úkol myslím spočívá v tom, že soutěžící musí zabít nebo sníst mouchu :-D Ale zpátky k filmu. Určitě je to na 3 hvězdy, ale jednu extra přidám za hudbu a titulky, to se fakt povedlo :-) EDIT: tak jsem to našel, jmenuje se to "13. hra smrti" ()

Holly_Molly

Zase jednou zářnej příklad potenciálu zašlapanýho formou podání a scénářem, díky kterýmu se postavy chovaj jak vymaštěný kreténi a to ani ne vinou herců, ti jsou všichni v pohodě a hrajou víceméně oukej...díky tomu tady pak máme nejen nulovou chemii mezi postavama co mají být velký kámoši jak hrom, ale taky scény, který asi měli působit záchvaty děsu, ale způsobí tak maximálně záchvat smíchu ("final boss" je vyloženě topus kekus) a jedinou fakt (subjektivně) nepříjemnou scénu v kavárně. Kolem a kolem to ale neni zas až taková tragédie a na tu hodinku dvacet s vypnutym mozkem a nulovym očekáváním je to celkem zábavný. :-) ()

Little_Sawy odpad!

Dlho som ničomu nedal odpad ale tu sa to podarilo na plnej čiare. Film sleduje oba dve hlavné postavy (matka sa tam moc nevyskytuje), začalo to byť dosť podobné Saw, čo ma najprv nadchlo ale môj záujem sa žacal rýchlo vytrácať. Curly girl ktorej sa utopil brat, ktorý vyzeral jak z planéty opíc, začne vyskakovať hra choose for Die. Sledujeme dve hlavné postavy, kde ju chalan skúša baliť, ona oňho nejaký absolútne záujem, nájdu spoločnú reč po tom čo ho skontaktuje aby jej pomohol. Ďalej je tam typek a matka fetka, ktorý si to tiež ku koncu celkom zlízne. O atmosfére sa tu hovoriť nedá, krvavé scény tu boli iba max 3, toto pozerať rozhodne náradím. Zbytočná stráta času. ()

doom.cz

Boha to byla pčíovina. Nápad dobrý, ale realizace tristní. Lekačka všehovšudy jedna, evidentně kvůli ratingu, násilíčko nulové, děj chaotický. ()

jirikzaboj

Samotný nápad je dost v pohodě a ve správném provedení by možná i ustál na vysoké úrovni. Člověk nemůže ale od typu tohoto filmu čekat příliš. I když například netflix COUNTDOWN byl docela kvalitní , byla to stejně jen shitstorm podívaná. Největším problémem těchto filmů pak právě bývá to, že si najmou herce totální dřeváky. Nebýt tady Butterfield, tak se mi ani hlavní ženská role nevybarví alespoň trochu. Svůj účel to asi teda splnilo. Navíc momenty s pojídáním skla a nebo smrt filmovou páskou, to je sakra originální a je jen Škoda, že z toho příběhu se nevytěžilo víc. Potenciál tam je, ale hit z toho rozhodně nebude. ()

DyingAngel

Toto tohtoročné sadomasochistické týranie nadšenca hororového (sub)žánru už skutočne nepozná hraníc. Okolo umenia herectva tento pračudesný snímok ani len neprešiel. Spájanie reality a technológií pôsobilo v tomto prípade absolútne nemožne, suchopárne a mdlo. ()

Milo_harwey

Koukal jsem na to v srpnu v noci na dovolený, kde se mi cca po 10-15 min bud chtělo moc spát, nebo se sekl Netflix, teď nevím. Ale těchto prvních pár minut mě zaujalo... A musím říct, že film upoutá do bodu v restauraci (kam jsem to před tím neviděl), kde dojde k levelu 1. Druhý den se hlavní protagonistka probudí pouze v tričku, kde ji jsou vidět bradavky a má zvláštní prsa, přišlo mi to hodně sexy a vzrusujici. :D no a tohle všechno až po kozy je to nejlepší z filmu, pak to začne hodně padat dolů, degradovat až na sracku a fakt směřovat k hodnocení, které dostává... Koukal jsem na dabovanou verzi a ten kluk, co daboval ajzaka dost přehrával, což jsem netušil, že někdy řeknu o dabingu. - když na něj ta holka hází špagety nebo co to bylo, tak on se úplně směje a raduje, zatímco ten herec v projevu je vylozene mdlej. Bylo to divný. Ani jsme nečetl moc komentu, ale ývl fýnyks to píše pěkně. Chtěl jsem dát dvě hvězdy a nakonec je dám, dokoukat se to dá a ten úvod je prostě dobrej. ()

Murlock77 odpad!

Už po deseti minutách filmu jsem přijal fakt, že to bude totální bullshit. Ale protože člověk potřebuje občas mentální oraz, řekl jsem si, že to dokoukám. Doslova se tam celou dobu nic nedělo a já doufal, že se ta nepříjemná žena nerozhodne a umře. Titulky, děkujeme za pozornost a příště zkusíme natočit trpasličí porno, protože to by mohlo přijít dobrý větší skupině lidí.  Nic, prostě nulová atmosféra, žádný prasárny, jedna "lekačka", při který víš celou dobu, že přijde, takže poněkud ztrácí svůj účel. Na konci mě trošku potěšil vykulenej blbeček s jehlama v hlavě, ale na hvězdu to není. ()

Thane

Spravne divny spravne zly. Ja sice beru ze to neni zadne Kubrick ale ty hodnoceni tady vlastne nechapu. Ne ze bych hodnotil jinak spis me to jen utvrdilo. Mozna jsme mel jen stesti ze mi to sedlo. Jasne neco z toho jsem videl treba v Zrcadlech kde to bylo jeste o kus nechutnejsi drsnejsi a lepsi ale stejne jsem si to uzil. Chapu ze finale nemusi byt uplne uspokojivy ale bylo v pohode, Skoro me mrzi ze se do toho neponorili trochu vic protoze si mohli provadet fantasticky veci a mohla to byt mnohem vetsi zabava ale porad to neni nic z ceho bych byl spatnej. Uplnej konec me klasicky moc nepotesil protoze byl proste divnej a vlastne i nedotazenej ale nic to nemeni na tom ze jsem opravdu spokojenej (v ramci moznosti a zanru). ()