poster

Dobrý časy

 • USA

  Good Time

 • Slovensko

  Good Time

Krimi / Drama

USA, 2017, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • silentname
  *****

  Nevedel som, čo môžem od "Good Time" očakávať, no ide o film tak iný, tak výborne napísaný, tak excelentne zahraný a tak silný, že nemôžem inč iné povedať, než že tu máme skutočný zážitok. Možno to bude viac film pre náročnejších divákov a nemyslím si, že to ocení úplne ktokoľvek, no podľa mňa ide o vynikajúci film. Robert Pattinson sa absolútne úžasne zhostil tejto role a myslím si, že nikto si už nespojí s nemenovanou sériou odpadkov, ktorá odštartovala jeho kariéru. Je skutočne skvelý a dokonca som ho v prvom momente absolútne nespoznal. Tak iná charizma vychádzala z toho človeka. A to musím skutočne oceniť maximálne. Celková atmosféra filmu je vynikajúca. Ani raz som sa nenudil, ani raz som nemal pocit, že by sme mohli trošku pridať, alebo, že by sme sa išli venovať niečomu inému. Možno občas som mal pocit, že by sa to dalo povedať trošku kratšie, ale film tak veľmi dobre určuje, čo sa bude diať, že sa z toho stáva absolútna jazda. Úvod je možno trošku menej zaujímavý, no stále si myslím, že dobre ukazuje vzťah oboch bratov - Connieho a Nicka. A celá Connieho cesta, aby svojmu bratovi pomohol mu vlastne len ukazuje fakt, že všetko je to absolútne zbytočné a ich životy skutočne nemajú už žiadnu budúcnosť. No čo je tu absolútne najlepšie je podľa mňa hudba. Soundtrack k filmu si budem musieť zohnať a budem ho ešte dlho počúvať. Podobne ako to bolo pri filmoch ako "The Neon Demon" alebo "Nocturnal Animals" hudba významne obohacuje scénky o všetko potrebné. Ak máte radi ľahké filmy, tak toto vás skutočne nenadchne, no podľa mňa tu máme silné, kvalitne natočené a vynikajúco spracované filmové dielo, ktoré ostane v pamäti ešte dlho. Vynikajúci film. Hodnotenie: A(5.11.2017)

 • Matty
  ****

  Podstatně ušmudlanější a upocenější neo(n)-noir než Drive. Jak stylem, tak digresivním vyprávěním. Namísto přímočaré jízdy z bodu A do bodu B samé zbytečně okliky a slepé uličky. Čisté žánrovce se Good Time blíží pouze během úvodní bankovní loupeže, po které jde ovšem všechno z kopce způsobem, na jaký vás jiné heist movies nepřipraví. Connie nemá žádný plán. Improvizuje podle toho, kdo/co se mu připlete do cesty. Jedno nedomyšlené (a svou imbecilitou občas i velmi vtipné) rozhodnutí střídá další. Film rovněž vzbuzuje dojem, že vznikal „za běhu“, ale přitom drží pohromadě díky dobré rytmizaci (střídání klidných scén bez hudby a dynamických pasáží) a navracejícím se motivům (Connie je přesvědčen, že byl v minulém životě psem, což vysvětluje, proč si s jedním čtyřnohým přítelem později tak dobře rozumí). Protagonistovy snahy zachránit bratra před vězením je navíc systematicky využíváno k portrétování života newyorské spodiny a tento portrét lidí bez peněz, ambicí a naděje na lepší budoucnost, jejichž popíjení alkoholu a braní drog občas zpestří policejní brutalita, je ve výsledku stejně důležitý jako melodramatický příběh sebedestruktivní bratrské lásky (čímž film připomíná raného Scorseseho). Společně s nervním, vysoce viscerálním thrillerem (snímání téměř výhradně v detailech bez ustavujících záběrů) tak v jednom překvapivě kompaktním balení dostáváme i sociální drama v neonových barvách a s elektronickou hudbou (která mi kromě arkádových videoher asociovala i prvního Terminátora). Jisté je, že podobně nevyzpytatelný a srovnatelně intenzivní film v kině hned tak nezažijete. 85%(17.7.2017)

 • campix
  ***

  [MFFKV - 2017] Velké oživení stojatých festivalových vod a opravdu frenetická adrenalinová jízda, která se ani na okamžik nezastaví, a jedna absurdní akce střídá další ve spojení s nabušeným a skvěle padnoucím soundtrackem. Pattison si vybírá nové projekty poměrně pečlivě a objevuje se v opravdu zajímavých filmech. Dobrý časy nejsou výjimkou a je nutno podotknout, že Pattinson jako hlavní nosný pilíř celého snímku nezklamal a táhne ho slušně dopředu. Zbytek už je jen na Vás, jak přistoupíte na hru bratrů Safdiů. Všem rozhodně nesedne absurdita dění, která výrazně eskaluje, a přeafektované herecké výkony. Rozhoně se ale nebudete nudit.(13.7.2017)

 • Pilda17
  ***

  Žádná šablona, smysl a ani nic jiného v Good Time nenajdete. Film si pluje svou cestou, stejně jako Robert Pattinson, kterého jen zřídka v této roli poznáte. Nejdřív udělá to, potom něco jiného a vlastně to celé, nedává žádný smysl. Zajímavý vizuál, divná hudba a střelený děj. To vše nabízí tento snímek a logiku v něm nemá cenu hledat. V samém závěru je to dobrý film a dobrý je za tři. 6/10 = 65%(28.2.2018)

 • Cedr
  ****

  Další z početné plejády filmů ve stylu "všechno se během jedné noci zesere". Nic nového pod sluncem, ale Good Time je ale přesto unikát, protože jde v syrovosti ještě o krok dál než konkurence. Místy působí skoro až dokumentárně a díky této hutné porci realismu nabídne pořádnou dávku nefalšovaného napětí. Závěr je poněkud rozporuplný, ale jako celek je to pořád solidní (a v dobrém slova smyslu) pěkně hnusná jízda.(3.12.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace