Dobrý časy

• Austrálie

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2017, 101 min

Jednou za čas se prostě objeví film, který člověku připomene proč tohle médium miluje. Good Time je film, který jsem si instantně zamiloval, celých 100 minut jsem v kině seděl přilepený k obrazu, naprosto zhypnotizovaný tím co se na plátně odehrávalo. Benny Safdie a Josh Safdie si zaslouží všechny ceny světa za režii, nebojím se říct, že se jedná o jeden z nejlepších filmů, které prozatím v 21. století spatřili světlo světa. Od začátku až do konce mesmerizující práce s obrazem a postavami, celý je to jako dokonale naolejovaný stroj, který uhání kupředu, pevně diváka chytne a pustí ho až na konci naprosto odvařeného. Robert Pattinson v životní roli hraje za hranicemi chápání, věřil jsem mu každý jeho pohyb i slovo, ten člověk se prostě na 100 minut stane Conniem Nikasem. Kamera se ho drží jako klíště a celou touhle špinavou jízdou nás provede s naprostým přehledem. Atmosféra nočního New Yorku z toho sálá až člověk zapomene, že sedí v kině, vychází z toho takový ten vzácný pocit kdy si člověk připadá jako by byl součástí celého filmu, je to prostě naprosto strhující. Tenhle film mě úplně rozstřelil, klidně bych se na něj dokázal dívat celý den pořád dokola a stejně bych neměl dost. I'm in love. 97%(22.9.2017)

Duch našej doby v pútavej filmovej postmoderne. Ak budú náhodou nejakí filmoví nadšečnci o 50 rokov pátrať po filme, ktorý by vystihoval našu dobu a niesol jej atmosféru, Good Time bude jednoznačne správna voľba. Takto si predstavujem kvalitný nezávislý film novej vlny. Rozporuplný, drsný, nekompromisný, no logický a citlivý zároveň. K tomu ešte kurevsky dobrý soundtrack, pomerne neokukaní herci a perfektná gradácia deja. Posledná 45 minútovka je takmer dokonalý filmový zážitok. Čumel som s ústami dokorán. 80 %!!(19.3.2018)

Chaotický až depresivní film, z kterého by jeden dostal migrénu. Špatný je, že mi zcela unikl směr filmu, ale to nemusí nutně znamenat mínus. Robert Pattinson totiž odhodlaného kariérního zločince zahrál skvěle, byl chytrý a jeho chování vysvětluje název filmu, totiž, že jakýkoliv čas strávený mimo mříže, je Good Time. Každopádně útržkovitost a divokost filmu mi dvakrát neseděla, naopak elektro podmazy byly super, což celkem hodí slabé čtyři.(10.11.2017)

Vskutku netradiční počin, jenž si nehraje na to, že by měl patřit do vyšší třídy. Robert Patizón dokazuje, že není jen upírem dychtícím po tělech neopálených Američanek, nýbrž i hercem, který má na to, aby i v levném filmu dokázal zahrát velké divadlo, a to společně se svým retardovaným bratrem, jehož ve filmu upřednostnil před černošskou patnáctkou, která si už od mala zvyká na to, že penis nemusí být nutně černý. 68%(16.1.2018)

Feťáci a dlužníci pozdního kapitalismu potácející se New Yorkem zachycení v příběhu přiměřeně chaotickém, poháněném hudbou Oneothrix Point Never a strachem z policie. Jeden z filmů odehrávajících se v dystopické atmosféře dnešních špatných městských čtvrtí, ze kterých zůstává hlavně nervozita - žádná záchranná síť neexistuje.(31.12.2017)

• - Role Connieho Nikase byla napsána speciálně pro Roberta Pattinsona, který kontaktoval režiséry a projevil zájem o spolupráci s nimi, po sledování jejich předchozího filmu Bůh ví, co (2014). (beran-ek)

• - Do scény v nákupním centru byli najati skuteční policisté a natáčení probíhalo za plného provozu, takže reakce nakupujících jsou bezprostřední. Ve scéně při pronásledování herců dokonce zkoušeli někteří zákazníci policisty zastavit. (vojacekr)

• - Název filmu Good Time je vězeňský slang. Odkazuje na snížení trestu vězně za dobré chování. (beran-ek)