poster

Jak se tančí brumbambule (TV film)

Pohádka / Komedie / Hudební

Československo, 1985, 44 min

 • duklak2
  *

  Z totální nudy jsem zapnul telku a zrovna začala tato pohádka. Dal jsem ji tedy šanci, ale po zhlédnutí lituji. Ač jsem dospělý, tak některé pohádky mě baví, ale tato postrádala zábavnost. Nezlobte se na mě, ale správná pohádka by měla obsahovat špetku vtipu, aby i malá dítka u toho vydržely. Z herců stojí za pochvalu pouze Viktor. Dáša trochu přehrávala. Toho ptáka bych nejradši sejmul. Kazil dojem. Pamatujte si. Brumbambule se tančí pro potěšení. Pojďte si tedy zabrumbambulit:-)(27.6.2010)

 • golfista
  ***

  Televizní pohádka s nepříliš zajímavým námětem, ale s neodolatelným Viktorem Preissem v hlavní roli.(26.5.2003)

 • otík
  **

  Studiová pohádka dá se říct o ničem. Velmi prostý příběh o královstvíčku, princezničce, kuchařce a něco jako sluhovi. Děti pohádka moc nezaujme, dospělí si vychutnají maximálně Viktora Preisse a snad maličko Miloše Kopeckého. Na to, jaké obsazení pohádka má, je výsledek mírné zklamání. Spíše podprůměrná pohádka. Hudba: Vítězslav Hádl(3.6.2012)

 • manonfire
  ***

  Viktore, Viktore....je sice hezké, že máš mluvícího ptáka, ale to má vlastně občas každý z nás. A ten tvůj ti měl určitě pošeptat, že lepší Dášin rozkrok v srsti, než-li ten princeznin na střeše. Jinak nejlepší byl tentokrát Jan "The Afekt" Přeučil a jeho stoprocentně čtyřprocentní taneční mistr. Myslím, že se měl dát dohromady s panem Kopřivou, dalším tanečním maestrem z básníků, a společně vytvořit velice "plodné" duo. Alespoň choreograficky plodné. 60%(7.6.2012)

 • eraserhead666
  ****

  Po otřesném zážitku s Ulovit miliardáře jsem si něčím potřeboval spravit filmovou náladu. A tahle pohádka mi dneska ráno přišla náramně vhod. Příjemné, oddechové, mám tyhle interiérové televizní pohádky rád. Preiss je perfektní, Veškrnová příjemná, Kopecký humorný a Přeučil - to je prostě borec. Kdykoliv ho vidím někde, kde vystupuje sám za sebe, nejradši bych mu něco zarazil do hlavy, ale když hraje, tak je to parádní herec.(27.6.2010)

 • - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1987 v režii Jana Bergera i rozhlasová pohádka "Pírko ptáka Kropeňáka". (Miggi90)