Mechanik

• Španělsko El maquinista (více)

Hrdina existenciálního hororu Trevor Reznik je osamělý, uzavřený a tichý mladý muž. Až na to, že vypadá trochu přepadle, vyhlíží jako tisíce obyčejných mladíků, kteří navečer přijdou z práce, často poklábosí se servírkou z kavárny a občas své jednoznačnější touhy uspokojují prostřednictvím profesionálky - a pak jdou spát. Trevor ovšem spát nejde - už rok totiž trpí nespavostí, která však nemá nic společného s banální insomnií, nutící vás uvařit si první kávu za rozbřesku. Fyzicky i psychicky vyčerpaný mladík, pracující v zatuchlé dílně u soustruhu, už celé měsíce bojuje s noční můrou, z níž se nelze probudit. Svou roli v ní hraje děsivá nehoda, již Trevor zavinil (nebo snad ne?), kolegové z práce, Trevorova oblíbená call girl Stevie, tajemný plešoun Ivan a sympatická číšnice Marie. Kdo z nich je však skutečný a nic nepředstírá? Je Trevor obětí nějaké podivné hry, nebo je on sám bezcitným manipulátorem? (oficiální text distributora)

karaul

fucking psycho... hezky zabalený, ale ve výsledku to působí, jako kdyby lidi kolem Mechanika viděli Fight Club a rozhodli se udělat něco podobnýho znova. Bejt v kůži Chucka Palahniuka, asi mě to nasere víc. ()

fasko

Tento filmík je pre mňa kultový. Má slušný scénar, dobré herecké obsadenie, v prípade Christiana Balea ide o extrém filmového herectva. Ale tým čím sa tento film stal pre mňa nezabudnuteľným je jeho temná a melancholická atmosféra zároveň. A rolička Michaela Ironsida potešila. P.S: Ten chlap príde o ruku takmer v každom filme. ()

Boban_23

Solidně zfilmované dílko s lehce odhadnutelným vyústěním. Bale je v roli Trevora Reznika neskutečný, a tím nemyslím jen jeho herecký výkon. Co dokázal pro tuto roli se svou postavou podstoupit je neskutečné. Tipuju to tak na 50 kilo :D. ()

Pattrick

Pěkné, ale celý problém je v tom, že když se blíží konec, tak začínáte víc a víc přemýšlet, jak to vlastně bude a pak vám to docela docvakne a ten hlavní moment překvapení je rázem fuč, čili místo toho aby jste byli silně šokováni, tak jste jenom šokováni. Bale podal výborný výkon, výkon, který jsem mu hltal. 70%, škoda toho konce, ale jinak je to jedno z povedených děl, co jsem měl tu čest vidět ()

papinak

Christian Bale dal této roli opravdu hodně a to nemyslím jen jeho vzhled. Je vidět, že je to opravdu všestranný herec. Díky němu dávám o hvězdu více, než jsem původně plánoval. Celkově mě film mile překvapil, protože bez problémů dokáže udržet nastolenou ponurou atmosféru až do konce, který vám ale dech nevyrazí. Samozřejmě víte, že bude nějaké odhalení, ale doufáte, že nebude takové, k jakému vás celková vizuální stylizace po celou dobu vede. ()

RonnieR

Nikdy by som si ani nepomyslel, že Christian Bale sa na takéto niečo dá, a nehorázne prekvapil. Stanislavského metódou sa prevtelil do "Trevora Reznika" a tým vlastne celý film stojí a padá na jeho výkone. Jeho herecký výkon je brilantný. Scény z kúpelne, pri vážení, kde ukazuje telo ako z koncentráku mi utkvnú dlho v pamäti. Inak príbeh tohto psychothrilleru graduje veľmi dobre, scény z lunaparku, letiskovej kaviarne, či z bytu callgirl fungujú super, ani predvídateľný záver tak nevadí. Plných 5 hviezdičiek, tá piata je za výkon Balea. ()

Dejvík182

Skoda toho scenare, od 20 minuty tusite jak to cely skončí... Ale 3* si Bale zaslouzi, ten celej film nese svojí dokonalou proměnou... Ale Mechanik naprosto nutí ke srovnání s Klubem rváčů... Je to takovej jeho chudší brácha. Vidět to po Fight Clubu tak dám čtyři. Ale ten film stojí za to shlédnout. Už jen kvůli neuvěřitelnému Baleovi. To je prostě neskutečný, co on je za herce... ()

qwxyz

Nejlepší jsou ty filmy, od kterých člověk nic nečeká a prakticky neví o čem jsou. Přesně to byl můj případ u Mechanika a dočkal jsem se opravdu pozitiva. Osoba Trevora Reznika je dobře podaná, braná z dobrého úhlu. Člověk opravdu neví, co se komu může právě prohánět hlavou. Možná film šlo ještě trochu vyšperkovat, ale to na jeho kvalitě moc nemění. 80% ()

babuca

Moje pocity z filmu....odporné, hnusné, nudné....a to vobec nejde o to , že Bale vyzerá ako z Terezína / mimochodom bol som šokovaný ako vyzeral :-O /, ja proste neznášam mysteriozne psychotrillery s hororoidným pozadím. Ďakujem neprosím, mne sa to nepáčilo ani dejovo ani atmosférou... ()

matkoslav1

Jednoznačně nejtemnější film jaký jsem za poslední léta viděl. Ch. Bale vyhublý na kost, hrůzu nahánějící tóny, pocit neuvěřitelné samoty ve svém každodenním světě... Se Trevorovi vůbec nedivím, že se jeho každodenními průvodci stala paranoia, úzkost a schizofrenie. Ve srovnání s Klubem rváčů mnohem temnější a propracovanější! ()

zebu_cz

Výtečný psychothriller o vině, trestu, nespavosti. Skvělý Christian Bale, který musel zhubnout tak dvacet kilo. Skvělé je, že absolutně netušíte, jak tohle skončí a děsíte se, co všechno se na vás ještě z plátna vyvalí. ()

Fujin

Prijde mi to jako hodiny dlouhe servirovani 4 dny stareho chleba v restauraci. Suche, tvrde a bez chuti. Pritom predem tusim jaky bude? Proc ho tedy jist? Ikdyz cisnik Christian Bale, co mi tento pokrm prinasi je dnes velmi profesionalni. Stejne je to jako zvykat slamu. Nutno dodat, ze se tim da zahnat hlad. ()

LittlePrince

Nemusím tento žánr, přesto jsem si tento film vyhodnotil jako svůj osobní film roku 2004!Nemusim Christiana Balea presto je jeho herecky vykon tím nejlepším co jsem kdy viděl. Nemusím určitý styl, kterým je film v důležitých pasážích veden, přesto jsem si nedovolil ani na vteriřnku podívat jinam než na obrazovku. Geniální a znovu zdůraznuji, zejména Christian, neboť to byla opravdu herecká galashow. Osobně jsem rád (i když řada fanoušku se bude divit) za opravdu jasný a logický závěr, který vše vysvětlil. Ponuré, ale nenásilné. PODOBNÉ FILMY: ()

Astu.

Mechanik je silný film, o tom žádná. Ponurá atmosféra Reznikovy reality, psychického i fyzického vyčerpání, prostě fenomenálního výkonu Balea vás pohltí. Říkáte si fajn, fajn, tohle je pecka. Ale po čase zjistíte, že scénáristicky je to dost všední a ne úplně zvládnutý film. Je to kvalitní řemeslná práce, ta snaha o vyjádření spojení mezi nemocnou realitou a nemocným stavem mysli tam vidět je, ale ve výsledku dostanete něco obyčejnějšího, než jste čekali.Je to působivé, mám chuť přihodit tu čtvrtou hvězdičku, ale nemůžu. Bez Balea by tenhle film dopadl o dost hůř. 7/10 ()

burg

Divím se, že Christian Bale natáčení ustál a vůbec přežil. Podává neuvěřitelný výkon. Z filmu se vyklubalo slušné, depresivní psycho, akorát škoda toho závěru. I když si dokážu představit, že přesně takhle by to mohlo někde a u někoho fungovat. ()

billcarson

To co Bale dokáže je naprosto neuvěřitelné. Jen málo herců se dokáže naprosto ztotožnit se svou svou rolí nejenom psychicky, ale i fyzicky. Nechápu, jsem udiven jak zde člověk - kostlivec - papírový drak, může příští rok točit Batmana. Bale je jeden z největších velikánů své doby. ()

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy