Reklama

Reklama

Píše se rok 1626. Francii vládne Ludvík XIII. a kardinál Richelieu vydává edikt, zakazující souboje, které kosily výkvět francouzské šlechty. Každý, kdo edikt porušil, propadal trestu smrti. Ale mladí šlechtici, toužící po slávě si z kardinálova rozkazu pranic nedělali.
Příběh natočený podle románe Georges Sandové se odehrává na zámku markýze de Bois Doré, šlechtice známého nejen jeho ctí, neústupností a odvahou, ale především jeho láskou ke krásné Laurianě de Beuvre, preciósce, o třicet let mladší, než on. Lauriana jeho lásku opětovala, ale když ji oznámili, že markýz byl zabit, vdala se. Brzy po svatbě Laurianin manžel zemřel a ona nyní krátce před uplynutím svého smutku, chce markýze de Bois Doré navštívit. Markýz Laurianu nikdy nepřestal milovat a nyní znovu ožívá jeho naděje. Kdysi velmi oblíbený francouizský romantický seriál neztratil ani po letech nic na své svěžesti a napínavosti. Původní český dabing, kterému vévodí nezapomenutelný hlas Otakara Brouska, byl přenasazen na restaurovaný materiál. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (26)

lukano 

všechny recenze uživatele

Zřejmě nejlepší historicko- romantický film s markýzem, kde nechybí romantika v podobě vážnosti, humoru i boje o holý život. Georges Marchal zahrál svojí roli vítečně, jen škoda, že se u nás neobjevilo více filmů s tímto hercem. Dostupné jsou u nás na DVD pouze dva filmy s tímto hercem a to je asi tak v CZ všechno. ()

MJMilan 

všechny recenze uživatele

Takových seriálům jako byl tento se v dnešní době moc nedočkáme. Stejně jako v Paní z Monserau hrabě Bussy postavou se všemi ctnostmi, tak i tady je vykreslen Markýz de Bois Doré s vlastnostmi hodné šlechtice, hodné gentlemana. První tři díly perfektní, zvláště ty s Michelem Cretonem. Tento herec tu sice hrál roli zápornou, avšak dodával seriálu šmrnc. ()

Reklama

Hedka 

všechny recenze uživatele

Tento seriál na mňa v rannej mladosti hlboko zapôsobil. Určite to bolo nielen tým, že je historicko-romantický, ale aj tým, že Loriana (Yolanda Folliot) je neuveriteľne vernou podobou mojej milej tety, mamkinej sestry. Spomínam, ako sme vtedy všetci doma dychtivo očakávali každú novú časť. Po rokoch som si znovu pozrela aspoň prvý diel, a v duchu som sa usmievala nad zmenou môjho vkusu, životnými zmenami, prioritami....... Očarenie sa už nekonalo. Ostal len jemný nádych príjemnej nostalgie.... ()

honz 

všechny recenze uživatele

Kouzlo romantického vypravování nezapře jméno francouzského režiséra Bernarda Borderie, který natočil slavnou pentalogii z doby vlády Ludvíka XIV. o krásné markýze andělů. Děj Markýze de Bois- Doré je též jako Angelika zasazen do 17. století, ovšem v době, kdy ve Francii vládne král Ludvík XIII., otec zmiňovaného Ludvíka XIV. Avšak v zemi zmítané náboženským soupeřením katolíků s hugenoty více než král vladaří Šedá Eminence, kardinál Richelieu. Dobrodružný děj naplňují šarvátky,přepadení i souboje, nechybí úklady ani podlá zrada, aby zvítězilo dobro, odvaha a statečnost, ale také čest a láska. ()

Historik 

všechny recenze uživatele

Seriál je to vskutku hodně výpravný. První tři díly jsem si velmi užíval, byla to dobrá podívaná a já si říkal, že budu zvažovat nejvyšší hodnocení, ovšem pak přišel díl čtvrtý a nakonec díl pátý, kdy jsem si přál, aby to už rychle skončilo, a já mohl dát aspoň ty čtyři hvězdičky. I přesto, že tvůrci nevydrželi s dechem a v závěru se jim seriál trochu rozpadl, považuju tento televizní počin za velmi zdařilý. Ostatně také dost ojedinělý, takových seriálů moc není. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (2)

  • Kromě zámku Château de Tanlay (Yonne) se seriál natáčel na zámcích Château d'Ancy-le-Franc (Yonne) a Château de Bussy-Rabutin (Côte-d'Or) a v klášteře Abbaye de Fontenay (Côte-d'Or). Sál s erby v okenních špaletách se nachází v zámku Château d'Ancy-le-Franc. (Korsak)
  • Seriál vznikl mimo jiné v okolí zámku Château de Tanlay v Burgundsku, kde Borderie již předtím natáčel první díl ságy o Angelice. (argenson)

Reklama

Reklama