Nesmrtelné zlo (TV film)

Nesmrteľné zlo

Thriller / Krimi / Akční / Horor

USA, 2003, 85 min

• Ravi

Na odpad to ode mě není, ale ke koukání bych to stejně nedoporučoval. Film je po všech stránkách vyvážený ... na velmi nízké úrovni. Nulové napětí, nelogické situace, prazvláštní dialogy a mohl bych pokračovat, ale proč? Zlo je tu všudypřítomné, ne však záměrně. A ten konec? I lecjaký podobný díl seriálu AktaX je mnohem lepší, než tohle. 15% = 1/5(16.1.2011)

• Pitryx

Bezefektní ptákovina o stěhování duší, lze li to tak nazvat. Zde je duše „zobrazena“ zlem, jako takovým. Děj se neúnosně vleče, je v něm spousty hluchých míst a snímek vůbec působí rozvleklým dojmem. Sledoval jsem jej sice až do konce, ale silně jsem se při tom nudil. Podprůměrný „horor“, který by snad uspěl jako detektivka a to ještě stěží. Odpad. Prima1001108334/8431(26.11.2010)

• Tiiso

Televizní film, který svým podáním, nedosahuje ani kvalit dobrého filmu kategorie B. Velmi špatné ztvárnění, nenápaditá kamera, absence jakékoliv inovace. Výběr herců je ze zásob nekonečného televizního průměru. Stejně tak to vypadá i s výběrem samotného příběhu. Ačkoliv musím podoknout, že příběh je nejsilnější položka z tohoto čistě komerčního počinu. Nejsilnější v uvozovkách a v porovnání se zbytkem ostatních ingrediencí. Děj neumí vytvořit jakoukoliv atmosféru, jakoukoliv smysluplnou zápletku a jýkoliv okamžik, který by člověka jen trochu vmáčkl do křesla. Nesmrtelné zlo je jen dalším filmem v nekonečné řadě jemu podobných, který má za úkol dát práci pár televizním zaměstnancům a vyplnit následně její program.(18.1.2010)

• SOLOM.

Zápletka sice nevypadala zrovna moc originálně, ale chtěl jsem tomu dát šanci. Bohužel se ukázalo, že televizní zpracování bylo opravdu chabé a nízké ohodnocení zcela oprávněné. Uli Edel přitom není mezi režiséry žádný nováček, jenže pokud se nedá opřít o záživný a hlavně propracovaný scénář, ani starý mazák s tím nedokáže udělat zázraky. Zvláště když tempo příběhu bylo místy doslova uspávající a atmosféra nám rovněž nenabídla žádné dech beroucí momenty. Spíše jsem si připadal jako při sledování tuctové detektivky, kterou se snaží tvůrci na poslední chvíli „dochutit“ mysteriózním nádechem. První vlna pochybností k divákovi dorazí již ve chvíli, kdy sleduje popravu dalšího vraha, který slibuje pomstu. Kolikrát že jsme už tohle měli šanci vidět/slyšet? Už to opravdu ani nespočítám. Je nám tu slibováno ZLO, které se prostě nevypaří jen tím, že je usmrcena jeho lidská schránka a tak s napětím očekáváme, jakýmže směrem se příběh dále posune. Jenomže to by musela scénáristu políbit múza, která si ovšem tentokrát vzala volno. Místo toho sledujeme nudné dění na univerzitě, kupu nesmyslných dialogů a blouznícího hlavního hrdinu. Naštěstí se tu a tam přece jenom objeví nějaká ta vražda, honička, přestřelka. 30%(13.4.2015)

• LiVentura

To je tedy pí...ovina.!!(17.1.2010)