poster

Nauka o snech

 • Francie

  La Science des rêves

 • anglický

  The Science of Sleep

 • Slovensko

  Náuka o snoch

Romantický / Komedie / Drama / Fantasy

Francie, 2006, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nunka
  ****

  Herecký výkon božského sexi mexičana G.Bernala + originálny scenár a nevšedná réžia vytvorili nezabudnuteľný vizuálny snímok. Miestami romantický, permanentne hravý a tvorivý, trošku spadnutý na hlavu, ale veľmi milý. Celý čas som si pásla očko, Bernal sa skrátka blýskal v tejto roli a prevedenie fikcie a snových zážitkov bolo nesmierne komické a vrcholne originálne...(24.3.2007)

 • -bad-mad-wolf-
  *****

  Mám skvělou sousedku... jsem citově křehký, divoký... a mám jedinečné výtvarné nadání... nikdo mě nechce... miluji... chci být milován... sním... Krásná barvitá hříčka, balancující na hraně reality a snu, hořkosti a extatického štěstí. Ztvárnění snových vizí je velmi osobité, velmi kouzelné, výtvarně nádherné... prolínání skutečnosti a snu probíhá prakticky permanentně, bez pevně daných prolínacích bodů, umocňujíc Stéphanovi vířící pocity... a Charlotte Gainsbourg je dokonalým středobodem všeho... Stéphanovi kolegové v nedobrovolně vykonávaném zaměstnání slouží dost často jako hlavní styčný bod, jistota v nejistotě...? Asi ne, ale jejich výstupy povětšinou doplňovali a podtrhovali dějovou linku... jelikož ač jsou jakkoliv výstřední a sami vystupují v momentech, kdy je hranice mezi realitou a snem tuplem neznámo kde, zůstávají něčím racionálním, směrodatným... stejně jako Stéphanovo snové studio je zase nejsrozumitelnějším zrcadlem jeho touhy... krása... a navíc mám skvělou sousedku... miluji...(6.1.2008)

 • Legas
  *****

  Příběhově strohý film plný snových výjevů (s občasnými animacemi alá Švankmajer). Místy připomene i obsahově sytější a promyšlenější Věčný svit neposkvrněné mysli, ovšem je pouze na vás, jestli se vám bude líbit více to či ono. Mě Nauka o snech vysloveně pohltila a považuji ji za snad nejlepší film, co jsem letos viděl v kině. Jestli se filmovým kritikům nelíbí romantické líbání v dešti, pak si závěr Nauky jistě vychutnají.(4.12.2006)

 • stilgar1
  ****

  Michel Gondry sice točí velmi zamotané filmy, avšak touto zamotaností dokáže vytvořit nezvykle kouzelnou atmosféru. Zároveň se pohybuje zvláštním způsobem na rozhraní dvou žánrů - komedie a dramatu, což způsobuje, že divák vlastně ani neví, na co se dívá. Dokáže tak vytvořit silně schizofrenní podívanou, která u sledujícího navodí stejný stav, jaký zažívá sama hlavní postava. Nauka o snech je sice o něco slabší než Gondryho Věčný svit, ovšem stále dokáže zaujmout...(7.1.2010)

 • MISSha
  ***

  I když fantasy žánr zbožňuju, tohle mi vůbec nesedlo. O uměleckém vizionářství neřeknu ani půl slova... ale o to horší mám výtky k šílenosti a potrhlosti postav,nelogičnosti, nudu žalující na díry ve vyprávění režiséra a naprosté ignoraci diváka sžít se alespoň s některou postavou snímku.Film bez ducha,čekala jsem hodně... škoda.(16.3.2011)

 • - The White Stripes se na soundtrack dostali díky tomu, že pro ně Gondry natáčí už dlouhou dobu videoklipy. (imro)

 • - Podle režiséra Gondryho je hlavním místem natáčení dům, ve kterém žil před patnácti lety. (imro)

 • - 6-milionový úlet distributora Warner Independent debutoval (22. – 24. 9. 2006) v amerických kinech na 25. příčce žebříčku návštěvnosti s obratem 347 925 dolarů ze čtrnácti kin. Celkový zámořský výdělek dosáhl 4,6 milionu. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace