UFO Švédsko

Trailer 1

Příběh o dospívající rebelce umístěné do pěstounské péče, která má podezření, že její otec není mrtvý, ale uneslo jej UFO. Za pomocí sdružení UFO Švédsko je odhodlaná vypátrat pravdu. Příběh se odehrává v 90. letech 20. století v malém švédském městě. Produkční společnost Crazy Pictures se inspirovala sdružením „UFO Sweden“, které ve Švédsku spravuje největší UFO archiv na světě — Archiv pro nevysvětlitelné jevy. Film vizuálně připomíná slavný snímek E.T. (1982) a tématicky je blízký filmům Interstellar (2014) či Kontakt (1997). (Film Europe)

Trailer 1

BOURQUE

Veľmi slušne poskladaný sci-fi mysteriózny film (v centre pozornosti s mladým dievčaťom, hľadajúca svojho strateného otca)  zo Švédska, ktorý s radosťou využíva mnoho nostalgických prvkov. Tvorcovia sa snažia nájsť kompromis medzi UFO („IFO“) a faktami položenými vedeckými dôkazmi. Diváka držia v sladkej „neistote“ takmer počas celého filmu. Ani druhý filmový projekt Victora Danella nedopadol zle. K nadpriemernosti nechýba veľa. P.S.: Bolo dobré vidieť Windows 95 a DOS ;). Plus jedna z úvodných scén (otvorenie elektricky zabezpečenej brány) mi pripomína jednu scénu z druhého TerminátoruOsobné hodnotenie: 78% (***) ()

Mackoun

Trochu kulhám mezi 3 a 4, tak to zaobalím na 3,5 a zaokrouhlím nahoru. Vlastně to bylo docela fajn… pro fanoušky Stranger Things a podobných synth pop retro klukovin je tohle určitě skandinávská laskomina. Já, ač mám retro rád a vrací mě to do komfortní zóny dospívání, kovaná cílovka vyloženě nejsem. Tématiku kolem UFO mám ovšem rád a zpracování to mělo ucházející, tak není třeba hledat zbytečnou kritiku. ()

drackula

Banka UFO pošukov dostane nový impulz pre svoje pátranie príchodom mladej rebelantky. Páčilo sa mi, že hlavné postavy tam neboli len preto, aby im človek fandil. Robili totiž aj veci, ktoré sa dali považovať za zvláštne, alebo za vyslovene nebezpečné. Divákovi sa tak neustále natískala otázka, či by ich fakt nemali radšej všetkých zavrieť. Krásne to osciluje medzi drámou a absurdnou komédiou. V závere príbeh dosť riskoval, ale podarilo sa mu z toho vykľučkovať so cťou. 80% Edison online ()

Arsenal83

Fox Mulder sa nekonal. Mladé dievča si myslí, že jej otca uniesli mimozemšťania  atak sa rozhodne po ňom pátrať namiesto toho, aby sa tešila z toho, že ju žiadny foter neotravuje. A tak sa dostávame do dobrodružného sci-fi s príbehom, ktorý za tak dlhú stopáž vôbec nestál. A keďže má ísť o dielo aj vtipné, tak už vôbec nie. Brzdou sú tiež dialógy a slabší herci. ()

Anderton

Je chvályhodné, že sa vo Švédsku rozhodli natočiť niečo atypické. UFO Švédsko je o niečom inom, ako sa na prvý pohľad zdá. Len je škoda, že to najzaujímavejšie príde až v samotnom finále, kde sa už hráme na Interstellar, a to sa týka aj na film priamo odkazujúcej hudby. Vyzerá to dobre, avšak či to dáva aj zmysel, je otázne. Určite ale zmysel nedávajú niektoré scény, ktoré v takejto podobe na seba nadväzujú veľmi problematicky. Denis sa pozerá von z okna a zisťuje, že skočiť z takejto výšky by mohlo mať následky a tak v ďalšom zábere pre istotu sledujeme už iba odjazd na motorke. Podobne je to aj pri autonehode, ktorá nemá okrem zopár monoklov žiadne následky, nehovoriac o tom, že sa udalosťou nikto nezaoberá. ()

• Film sa natáčal v Norrköpingu (Švédsko). (Arsenal83)
  • Scéna na začátku filmu ukazuje krávu, která pije vodu z louže. Ze záběru je jasně vidět číslo její ušní značky – 2342. Později ve filmu je v Lilla Älgsjön objeveno pohřešované letadlo s registračním číslem DK-2342, které odpovídá ušnímu štítku krávy v úvodní scéně. Což ovšem neodpovídá realitě. Dánská letadla mají kód země OY, nikoli DK, následovaný 3 písmeny, nikoli 4 číslicemi. (Jardismo)