Reklama

Reklama

Citlivý člověk

Trailer

Obsahy(1)

Po dlhej ceste Európou sa kočovný herec tatko Mour vracia domov so svojou ženou mamou a ich synmi, jedenásťročným Eliasom a len ročným Bratom. Chcú sa konečne usadiť a viesť normálny život. Doma ich však nič a nikto nečaká. Privíta ich len samozvaná domobrana, ktorá nahradila políciu. Sú poslaní na útek, ktorý sa zmení na putovanie magickou a krutou krajinou obývanou neškodnými čudákmi a nebezpečnými ľudskými tlupami. Ich cesta sa pretína s ľudskými osudmi, ktoré odhaľujú vzájomné vzťahy medzi členmi utekajúcej rodiny. Otec, inokedy neschopný zvládnuť vlastný život, musí začať bojovať za svoje deti a rodinu. A tiež dovoliť svojmu synovi Eliášovi, aby sa stal dospelým, možno zrelším, než je on sám. (CinemArt SK)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (34)

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Děti, to je požehnání, děti, že jo? To bude dobrej život.“ - „Řikám, nebude! Dyť nakonec je každej rozbitej, chcípá sám vo nemocech, dyť nic nevydrží, přátelství, láska, to přece vyvane. Nakonec je jen umírání a bolesti, a v těch bolestech si ani nepamatujete ty, jak se říká, dobré chvíle, a když jo, vo to vám je hůř. Přece nemá cenu to celý absolvovat, to sám víte!“ A divák se o tom přesvědčí také…Tušil jsem, že mě film mine. A to se také stalo. Citlivý člověk je film dosti podivný. Zmateným dějem i postavami, z nichž je jedna potrhlejší a zároveň odpudivější než druhá (mou maličkost ale nejvíc iritoval syn Eliáš, která ani nemusel mluvit, stačilo mi, jak se tvářil, a definitivně mě dorazil scénou s pistolí). To mělo za důsledek, že mi bylo srdečně jedno, co se s nimi stane. O něco zajímavější to bylo alespoň po obrazové a zvukové stránce, některé momentky mě přece jen zaujaly. Ale to je na celý film, který mně navíc utíkal dost pomalu, a ještě byl korunován prázdným, nic neřešícím koncem, poněkud málo. Dám tomuhle těžce uchopitelnému dílu 2*. ()

podsolnuska 

všechny recenze uživatele

Crazy anarchistická jízda, spoustu wtf momentů a člověk neví co si má myslet ale pomalu si spojuje jednotlivé části do celku a pomalu to začíná dávat smysl. Ale ne úplně, potřebovala bych ho vidět ještě jednou. Co si myslim že tenhle film dělá skvěle je, že naprosto využívá potenciál filmového média. Ne všechno musí být realistické, ne všechno musí být odraz reality. I postavy, které během (téměř) celého filmu nepromluví jsou skvěle napsány i zahrány. Je to film, nad kterým doteď přemýšlim a zasáhl mě. ()

Reklama

jirkaslava 

všechny recenze uživatele

Tak kvůli takovýhle krávovině nechají páni filmaři shořet naší chatičku na muří nožce, která nám to tu zdobila od roku 93! Jezdili se na ní lidi dívat z celý republiky. Prý se teda měla stejně zbourat kvůli nějaké cyklostezce, ale moc se mi tomu nechce věřit ( zatím se tam nic neděje, nic nestaví ). Takový hercí a taková BLBOST... a já se na ten film tak těšil... Ta jedna hvězda je za tu naši chaloupku. ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Nespoutaný rej nahodilých obrazů, jenž místy zaujme podmanivými a energickými momenty, většinu času jen neúspěšně hledá, co kromě undergroundového buřičství vlastně může nabídnout. Především se ale velmi špatně hodnotí, jelikož každý divák ve výsledku uvidí zcela odlišný film. Více zde. ()

mrHoracio 

všechny recenze uživatele

Vytvarne ojedinela adaptace romanu Jachyma Topola, ktera svym zpusobem bavi kvuli mozaice ruznych bizarnich a smysl mnoho nedavajicich scen. Z hlediska pribehu do ted nevim, co si o tom myslet - ale presto, ze by filmu sluselo jeste par minut ustrihat, tak to divaka dokaze pobavit. Za vyzdvihnuti stoji hlavne Labus a jeho automechanicky gang a motorkari jedouci mezi hroby se songem Ziletky od Filipa Topola. To, ze se neustale strida noc a den bez ohledu na navaznosti nemusite resit, protoze cela story je hodne alternativni a mnoho smyslu v tom nehledejte. LFŠ2023 ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

  • Ikonická dřevěná chata na pilíři mostu řeky Radbuzy připomínající chaloupku Baby Jagy (Georgiy Millyar) z Mrazíka (1964) skutečně shořela během natáčení filmu. Musela totiž ustoupit plánované lávce přes Radbuzu, a tak skutečnosti filmaři využili a chatu zapálili. (Leopard105)

Související novinky

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

Ceny české filmové kritiky 2023 - nominace

04.01.2024

Ve čtvrtek 4. ledna byly Sdružením české filmové kritiky oznámeny nominace pro 14. ročník výročního předávání Cen české filmové kritiky, které by tentokrát měly vyzdvihnout výrazná česká… (více)

Finále Plzeň začne 22. září

Finále Plzeň začne 22. září

08.09.2023

Film-iálový inter-kino-vizní festival. Jen na Finále uvidíte průřez kompletní českou audiovizuální tvorbou – filmy a seriály, které jsou v kině, v televizi nebo na internetu. Kromě projekcí je… (více)

Reklama

Reklama