Strašidelný dům

• USA The Haunted Mansion (více)

Jim Evers je mimořádně úspěšný realitní agent. Mnohem méně už se mu však daří jako otci a manželovi. Kvůli obchodu zmešká rodinnou oslavu, což se snaží napravit slibem, že si celá rodina někam vyrazí na víkend. Jenže i výlet nakonec získá punc pracovní cesty. Tajemný hlas totiž telefonicky požádá Jimovu manželku Sáru, aby se ujala prodeje kdysi honosného domu aristokrata Eduarda Graceye. V domě je uvítá komorník Ramsley. Kvůli rozbouřené řece zde musí všichni strávit noc. Zatímco zvědavý Jim objeví tajnou chodbu, jeho děti zavede podivná dýmová koule k obrazu krásné Elizabeth, která kdysi v domě zemřela. Věštkyně, jejíž obraz se zjeví ve skleněné kouli, nabádá Jima, aby zachránil rodinu. Varuje ho, že všichni v domě jsou ve skutečnosti duchové. (TV Nova)

LencaN

Tohle mě trochu mrzí. Chybí tomu větší grády. Rodina dvou realiťáků se dostává k jednomu svéráznému zákazníkovi na jeho sídlo. Ale vlastně tam nejsou pozváni až tak kvůli prodeji nemovitosti, ale kvůli staré kletbě. Základ příběhu je dobrý, ale konečné provedení je trochu jednodušší. Vtípky málokdy povedené. Takže nejvíc mne zaujalo, jak to celé vypadalo. Mám ve filmech ráda atmosféru starých hradů, které jsou napěchované tajemnými předměty, tajnými chodbami a duchy. Tak se mi líbilo, jak byl vymyšlený celý ten dům, okázale, všude na stěnách precizní obložení, obrovský krb, strašidelná chodba s obrazy nebo brněními. A taky musím pochválit ty mrtvoly v mauzoleu, byly pěkně nechutné a vypadaly opravdově, až mi to sem skoro nesedělo. I ostatní triky vypadaly slušně - měnící se obrazy, zpívající sochy, kostnatý koník, atd. Ale to je všechno. Na oko super, ale jinak nevýrazné. Murphy hrál zapáleného prodejce, ale byl natolik otravný, že mi lezl na nervy, jakmile otevřel pusu. Čekala jsem nějaký posun jeho postavy, ale skoro do samého konce se choval jako pitomec a strašně se pitvořil, aniž by to bylo vtipné. ()

tynusxxx_

Triky a masky celkem povedené, to je ale asi tak vše. Zápletka byla poměrně ubohá. Murphy mi přišel v tomto snímku velmi nesympatický a jeho vtípky tak nějak nefungovaly. Když jsem se pousmála, bylo to hlavně díky jeho filmovým dětem, Murphy zklamal na celé čáře. Jako komedie to nefunguje, strašidelná atmosféra také není tak úplně strašidelná... hvězdička za děti a další za triky. ()

Bohulib

Film nabízí přesně to, co vyjadřuje pipis "duchařská komedie s Eddie Murphym". Je tu ovšem bonus v podobě zpívajících hlav, kvůli kterým přidávám jednu hvězdičku navíc. Fakt by mě zajímalo, o čem zpívaly v originále. ()

Tomulka odpad!

Já si myslím, že by měla existovat komise, která by v určitém stádiu zakázala některým hercům hrát. Já bych rozhodně zakázal Ediemu Murphy hrát komedi. Jeho komediální kouzlo vyprchalo a zůstal jen jeho šklebivý obličej, který je spíše k zoufalému pláči. nedoporučuji na tento film koukat. Je to stráta času. ()

Ladas6

Kdybych hodnotil tento film po prvním zhlédnutí, dal bych hvězdičky 3 a to z prostého důvodu: díval jsem se na něj jen tak napůl, když jsem u toho dělal spoutu jiných věcí. Takže jediné, co jsem si z toho filmu pamatoval, byly docela dobré efekty (zdaleka ne všechny). Včera jsem se dostal k filmu podruhé (díky TV NOVA) a nestačil jsem se divit. Film fakt stojí za prd. Nemůžu se zbavit dojmu, že z toho, jaký měl film rozpočet, se dalo určitě vytřískat mnohem víc! Takhle je opravdu občas sice vidět nějaký um v oboru zvláštních efektů, ale scénář je fakt neskutečně špatnej! Taky by mě zajímalo, na co si vlastně film hraje. Nevím totiž, jestli bych tento film pustil dětem do 10 let - oběšenec, oživlé mrtvoly, duchové sekající si navzájem hlavy atd. Horor to také v žádném případě není. Takže závěr je něco mezi tím a to je opravdu tak velké slátanina, že se na to ani nedá dívat. Dvě hvězdy dávám opravdu jen za efekty. ()

raskovnik odpad!

Retardovaná černošská komédia s dverami, ktoré vyzerajú ako p*ča s kultovými hláškami ako "Tati, vidím mrtví lidi."? Nie, ďakujem. ()

Pythonator

Jednoznačně nejhorší film Eddieho Murphyho. Tam kde dřív býval fakt zábavný, je dnes už jen trapný a opravdu netuším, zda za to může stáří nebo mizerná režie či celkově stupidní film. Možná se to dá použít pro děcka a to jen pro ty přihloupější. Tohle jako výmluvu neberu, protože Dr. Doolitle byl taky pro děcka, ale dalo se na něho dívat. ()

Emanuela

Celkom príjemná komédia. Dobré obsadenie a prostredie. Vtipné scény a niektoré strašidelné, pre deti veľmi ideálne. Námet čerpali z strašidelných zámkov ako nápad veľmi dobré. Sice to není žiadne veľké dielo, ale bavila som sa u toho ,chvíľkami bála a spievajúcu sochy a tie mŕtvoly ma pobavili. ()

mitush

Až také zlé to nebolo. V prvom rade je to rodinný film, takže duchariny tam nemôže byť veľa a humor musí byť zrozumiteľný aj deťom. Tento film je točený výhradne pre Američanov, ktorí takéto dielka zbožňujú. A Eddie Murphy? Úprimne, viete si tam predstaviť niekoho iného? ()

Vandislav

Nepraávem opomíjený skvost světové kinematografie. Dechberoucí herecké výkony (nevím jak vypadaly herecké kreace v angličtině, nadabované však byly velice procítěně), silný příběh, propracované dialogy ("Hm, zavřeno, přelezeme ten plot zezadu a ty saré lidi překvapíme." "Já nevím, jsou už staří, mohli by dostat infarkt.") Nevím, jestli mám více vychválit legrační část tohoto veledíla ("To je ale krb." "Tam by se dala rožnit pořádně velká klobása."), nebo existencionálně filozofickou ("V těchto zdech žije příliš mnoho vzpomínek, bohužel některé bolestivé."; "Zkusil - prohrál, zkusil - prohrál. Skutečná prohra znamená přestat zkoušet."). Takový film se jentak nevidí. ()

Pattrick

Něco je dobré, něco zase špatné a něco fakt trapné. Trapný je scénář, komedie or horor? Ani jedno, pitomoučké. Jedna hvězda za zpívající hlavy ()

poncius

čakal som že to bude slabé, tak ma to nezaskočilo. Na to že to mala byť hrôzostrašná duchárska komédia tak som mal cely film pocit že sa režisér nevedel rozhodnúť ktorým smerom sa má film uberať ()

Del Toro a Cameron zešíleli

Del Toro a Cameron zešíleli

30.07.2010

A studio Universal s nimi. Horor s přístupností R (hodně krve a hnusných monster) a rozpočtem kolem 130 miliónů dolarů? Ale ano. Pokud režíruje Guillermo del Toro a produkuje James Cameron, nemusely… (více)

Del Torovi straší... v baráku

Del Torovi straší... v baráku

23.07.2010

Právě probíhající Comic Con v San Diegu chrlí exkluzivní informace o nových projektech. Některé jsou docela překvapivé. Třeba Guillermo del Toro konečně oznámil, na co se vrhne po svém smutném… (více)