Most osudu

• Velká Británie The Bridge of San Luis Rey (více)

Třetí filmová adaptace románu Thortona Wildera se odehrává v 18.století v peruánské Limě. Tragická nehoda, při níž se do propasti zřítí lanový most svatého Ludvíka krále, si vyžádá 5 lidských životů. Kněz Juniper (Gabriel Byrne) se vydává na místo neštěstí – chce se dozvědět více o (zdánlivě spolu nesouvisejících) životech obětí a na základě zjištěných informací posoudit, jestli se jednalo o boží záměr nebo opravdu pouze o nešťastnou náhodu… (oficiální text distributora)

TO

Příliš suchý, utahaný a těžký historický film. Příběh nebyl pro mě moc zajímavý. Špatný asi není, ale na konci jsem byl rád, že se mi ho podařilo dokoukat a už se na něj nejspíš nikdy nepodívám. Takové mdlé a 2hodiny byly až až. ()

Yoss

Nuda, nuda, nuda. Uz predchadzajuce komentare naznacuju, ze hviezdne obsadenie sa vobec nepretavilo do nezabudnutelneho filmoveho zazitku. Kniznu predlohu som necital a neviem, ci ma potencial byt zakladom pre kvalitny snimok. Most osudu je vsak jednym z najslabsich historickych filmov, ake som kedy videl a aj ked je pozeratelny, jedenkrat za zivot to uplne staci a mozno aj to je privela.. ()

conery1

Peru 18-te storočie. Vládne tu španielsky miestokráľ( démonický F.M.Abraham) a teda katolícka cirkev v zastúpení arcibiskupa(R.de Niro, úloha pod jeho úroveň). Most na pútnickej ceste sa zrúti a zahynie 5 pútnikov. Juniper, františkánsky mních(G.Birne) sa snaží zistiť spojitosť medzi obeťami a dokázať, alebo vyvrátiť náhodu. Šesť rokov zbieral podrobnosti zo života obetí a zistil, že všetkých spájala nenaplnená túžba po láske.Záver hľadania : nie náhoda, ale Boží zámer ich vykúpil s tohoto sveta a pozostalým zostala pokora pred láskou samou. Samozrejme, cirkev ho dala upáliť ako kacíra, za to, že sa odvážil hladať pravdu, pretože hľadanie múdrosti je kacírstvo- viď Meno ruže. Môj názor: niet ani náhod, ani osudu. Sú iba udalosti, Ktoré sa odvíjajú od našich terajších myšlienok a následne skutkov. A čo sa týka lásky? Naučme sa ju dávať sebe a nestane sa nám, že nebude opetovaná. ()

sestrad

Téma mě zaujalo, zpracování nikoliv, naopak, naštval mě ten promrhaný potenciál. České titulky (o dabingu nemluvě, další vyhozené peníze) vůbec netuší, která bije, teolog si rve vlasy hrůzou. Film je sám o sobě překombinovaný, chápu, co chtěl T. Wilder v románu asi říct, ale film mně připadá vedle jak ta jedle - tolik anachronismů, že se na to prostě nedá dívat, nemluvě o celé jeho struktuře, dost nudné. Chápu, že je fascinovaly tehdejší oděvy, ale třeba parta františkánů, která má pro větší romantiku prakticky pořád hlavu zahalenou kapucí, třeba když si čte cosi v knihovně á la 20. století (viz sklo) nebo koketní chůze jeptišek, no to je prostě na mně příliš. ()

aLPaC odpad!

Totální NUDA a π(PÍ)ČOVINA. Nejhorší film, co jsem letos viděl. Ostatně ten rozdíl mezi rozpočtem a tržbami hovoří za vše. Nechápu to hvězdné obsazení (De Niro, Keitel, Bates, Byrne - a to ještě o to víc, vzhledem k filmografii paní režisérky, která stojí za hodně starou bačkoru). Vlastně možná bych měl dát spíš plný počet než odpad, jelikož jsem se u toho stihl najíst, ostříhat nehty, přečíst článek do školy, zahrát pár her milionáře na mobilu a zkouknout kurzy na fotbal. Takže žádné promarněné dvě hodiny. Ne, to samozřejmě bylo myšleno ironicky, ale to asi všem, co si tento komentář čtou došlo. Mimochodem ze slova NUDA se dají složit slova jako duna, dna, dan a ze slova PÍČOVINA slova jako pí, op, opi, pin, čop, čip, čin, oči, nop, nov, nip, niv, ovan, nova, vina, vína, píča, niva. Všechna tato slova lze vyhledat ve slovníku českých slov. ()

farfalino

Tolika hereckých hvězd a tak slabý film. Čekal jsem historickou dramu o nenáplňené lásce a dostal jsem něco co nelze nazvat ani historickým filmem ani dramou ani komedii. Prostě slabý odvar ze všeho a celkova chuť žádná. Přitom stačilo jenom málo změnit scénář, zkrátit délku filmu a změnit hudbu a bylo by to fajn.Nezžil jsem se se žádnou postavou a proto čekání na konec pro mě bylo utpením. Robert de Niro pusobil komicky. V tom hábitě mi připadal jako v noční košili. Myslím, že tahle role mu nesedla. Konečné rozhodnutí inkvizice mě zaskočilo. Proč si to ten kněz zasloužil to mi není jasné do teďka.Že by jim byla zima a potřebovali další polínko do ohně? ()

Primavera

Aký dôležitý je scénar, vidieť na tomto filme s hviezdnym obsadením. Tento film by mohli predpisovať ako alternatívnu medicínu pri problémoch so zaspávaním. ()

alpeew

Výpravný snímek z období inkvizice v peruánské Limě 18. století je důkazem, že ani hvězdné obsazení nedokáže mizerně zrežírovaný a suchopárný scénář bez pořádného příběhu či myšlenky postavit na nohy a že hodně chtít neznamená také hodně získat. Že by košatý děj předlohy,(kniha oceněna Pulitzerovou cenou), nebylo možno vměstnat do dvou hodin filmu aniž by neutrpěla vykreslenost postav.? Těžko říci, ale koukat se na to nedá...Kněz Juniper se může snažit jak chce, na jeho otázky, kterým nikdo nerozumí a na které se nikdo nedozví odpověď, činí z filmu zmatený a banalitami prošpikovaným propletenec bez smyslu. ()

Gortyna odpad!

V panoptikálních kostýmech se promenují slavní herci a snaží se dostát chabému scénáři a neumětelské režii. Nesmyslné reálie v celém opusu - například jen to písmo na plakátech s dnešními fonty! Hrůza. Určitě nejslabší film, v jakém kdy Harvey Keitel hrál. ()

FISSSH

Nějak jsem od toho - hlavně poté, co jsem četla knížku - čekala mnohem víc. Taky mě to trochu zklamalo... Ale H. Keitel se mi hodně líbil... a pak taky komorník vícekrále byl krásně nechutný. Jinak nevím nevím... ()

aannemer

Příšerná nuda. Natřikrát jsem to nakonec dokoukal, ale podruhé u o této hovadině nechci nikdy slyšet. Jednu hvězdu za De Nira. ()

poppy75 odpad!

nedokazala som to ani dopozerat...paskvil,ktory mal potencial...vela prazdnych reci,prazdnych scen,ziadne emocie...nevhodny casting... ()