Tři do páru

• Česko Domov na konci světa (více)

Film zaznamenává životy Bobby a Jonathana, dvou přátel z dětství, kteří se potkají na předměstí školy v Ohiu. Od okamžiku, kdy se potkají, jsou Bobby a Jonathan nerozdělitelní. Pro Johnathana je nekonvenčí Bobby spojením se světem ve větším rozměru. Pro Bobbyho představuje Jonathanova rodina a především jeho matka Alice určitý druh stability, kterou sám nikdy nepoznal.V průběhu dospívání vyrůstají odděleně jen proto, aby se opět potkali v New Yorku, kde, společně s lehkomyslnou Clare, vytvoří nový druh rodiny. Nyní se však objevuje otázka: dokáží žít v podivném trojúhelníku, tak aby nebylo zničeno jejich přátelství? Film je založen na knize Michaela Cunninghama, vítěze Pulitzerovy ceny za ro-mán Hodiny, který také napsal scénář, snímek pohlíží na to, co vnímáme jako lásku, závazky a loajalitu. Zabývá se taktéž především otázkou role rodiny a ukazuje nám její pravou podstatu. (oficiální text distributora)

Defaultovna

Zvláštne nevyrovnaný film. Colin bol miestami až protivne sladký, prišlo mi to neprirodzené oproti tomu, aky bol ako chalan "svetácky". Výborný herecký výkon podala Robin Wright-Penn, ktorej som zožrala každú jednu emóciu. Chcela som dať tri *, napokon udeľujem slabšie 4 za prekvapivo príjemný záver a nádhernú pieseň počas neho. ()

Mikita

Vše vystihl Plangi. Prvních 60 minut filmu mě docela nadchlo. Pak to trochu pokulhává. Přesto je to pěkný náhled do podivného vztahu tří lidí. ()

Violeta

Takovýhle příběh do 94 minut nedostanete jinak, než že vynecháte veškerou všednodennost a dávkujete jeden významný okamžik jejich životů za druhým. Vznikne tím intenzivní pocitová mozaika, poskládaná z citlivých vět a prožitků, které se vás nemůžou nedotknout. Všechno vynechané odpouštím, protože způsob, jakým se to dotýkalo mě, byl vyjímečně hezký. ()

Valsadora

Hodně zajímavý film, který se zabývá vztahem mezi dvěmi muži a jednou ženou, snažící se vést spolu život ve třech.Docela to na mě zapůsobilo, ale musím se přiznat, že se mi moc nelíbily pusy a postelová scéna těch dvou chlapců,působilo to na mě divně...ale jinak moc pěkné.Díky bohu, že Colin Farrell nenosí dlouhé vlasy:-) ()

Lord.Jim

Všichni čtyři hlavní hrdinové (Bobby, Jonathan, Claire a především "maminka") jsou strašně milí. Neuvěřitelně milí a hodní k sobě navzájem - bez všech zbytečnejch keců. ()

Chen

Musím se přiznat, že životní styl zúčastněné trojice je mi na hony vzdálený, ale to neznamená, že mě ve finále film neoslovil a nezapůsobil na mě. Ani vlastně nevím proč, možná svou lidskostí bez zbytečného mačkání emocí za každou cenu, ale vlastně je to jedno, hlavní je, že jsem o něm ještě notnou chvíli přemýšlel. 70 % ()

Martin741

Reziser Michael Mayer je len podpriemerny rutiner, fakt ako len chyba tomu vyraznejsi dej, dejove zvraty sa ani nekonaju, sympaticke je aspon to ze nuda sa tiez nekonala. Nechapem tych co dali 4 hviezdy- asi sa im pacila ta jedna inkriminovana scena . 20 % ()

deepend

Předloha od Michaela Cunninghama se mi hodně líbila, přiznám se, že jsem se docela třepal na tenhle film. Hm co říct, po čerstvém zhlédnutí, kdybych byl kuřák tak si nejprve zapálím....Dost mě to vzalo, Colin Farrell v roli Bobbyho překvapil, Sissy Spacek jako Jonathanova matka skvělá jako vždy a vůbec ta posmutnělá atmosféra celého filmu a do toho naprosto přesný soundtrack. Měl bych přece jednu výtku, že ten film je tak krátký (jde o docela pokrácenou verzi knižní předlohy) Takže nejdřív kniha, pak si dejte film. ()

Plangi

Ze začátku jsem byl filmem nadšen, ale druhá polovina se uchýlila pouze k házení útržků z jejich společného/ nespolečného života a já jsem tápal. A pak ten neskutečne patetický konec, chjo. Colin Farell hraje par excellence, scéna jeho "poprvé" nemá chybu. Asi dám na radu Kleopatry a přečtu si knižní předlohu. ()

filmharmony

...samozřejmě... předloha Cunnighamovi knihy je handicapem tohoto filmu, protože dosáhnout nebo jen naznačit její kvality je zřejmě nadfilmařský úkol... na druhou stranu "něco na tom filmu je"... co? milé herectví, lidské pochopení i zmatené hledání kudy a kam je bytostně blízké... ...dějově málo akční? ...akční asi jako život sám, co ještě všechno je potřeba do života vtěsnat? ()

Mrkvič

Mnoho témat, ale každému je dán minimální prostor. Začátek vypadal slibně, ale potom se autoři snažili do filmu narvat kde co a skvělá atmosféra šla do háje. ()

lennyd

Bobby (Colin Farrell) a Jonathan (Dallas Roberts) dva kamarádi z dětství se po letech znovu potkávají. Jejich dávné přátelství se ale mění v něco víc, je to láska? Jejich vztah navíc komplikuje Clare (Robin Wright Penn), takže vzniká milostný trojúhelník. Navíc je zde ještě Alice (Sissy Spacek), Jonathanova matka, ke které Bobby vzhlíží. Dokáže tento propletenec přežit? ... Uff, je to asi týden co jsem tento film viděl, a to, že si takřka na nic nemůžu vzpomenout může znamenat pouze dvě věci - buď začínající stařecká senilita a nebo je tak nezáživný a komplikovaný, že mi hlavou jen prolétl a zmizel. Vzhledem ke svému věku se ale musím přiklonit k druhé variantě. Jediné co mne na filmu zaujalo je Colin Farell v (pro něj) docela nezvyklé roli... ()

terunka003

Zvláštní × nepřirozené, nudné, ponuré. Začínám zjišťovat, že od filmů toho hodně očekávám a že jsem pak trochu zklamaná. U tohoto snímku to nebylo jinak. I když námět byl zajímavý, vztah tří lidí, kteří se navzájem milují, mají dítě a žijí spolu. Opravdu takový bohémský život se zde ukazuje. Nějak jsem ztratila pojem o čase v tomto filmu a přišlo mi to trochu nedoladěné. V závěru filmu byl děj docela nudný. Z celého filmu mám docela negativní pocit. Tak ani vlastně nevím proč ty tři hvězdičky. ()

jack.hnut

Knížka se mi líbila mnohem víc. Nechápu, jak Michael Cunningham mohl takovymhle způsobem změnit svou vlastní knížku. I tak nadprůměr ()

Koryntos

Jak poetický film, úplný balzám na duši. Mám moc ráda, když na mě z filmu dýchá atmosféra starých dobrých časů, kdy svět ještě nebyl tak uspěchaný, jako je dnes. Opravdu uvolněný film, který nenásilnou formou zachycuje mnoho podob lásky a nechává diváka svižně, ale s lehkostí proplouvat dějem… ()