Reklama

Reklama

Krvavé pobřeží

Trailer 2

Obsahy(1)

Příběh filmu Krvavé pobřeží se odehrává v roce 208 v Číně během vlády dynastie Han. Ačkoliv Číně vládl jeden císař - Han Xiandi, země byla rozdělena do mnoha proti sobě bojujících států. Na západě měl vládu v rukou ambiciózní premiér Cao Cao, který používal císaře jako svoji loutku, východ ovládal císařův strýc Liu Bei. Cílem Cao Caa bylo zničit všechna království a prohlásit sebe za jediného vládce sjednocené Číny. Jeho protivník Liu Bei se snažil získat na svoji stranu království Wu, ležící na jihu zemi, kterému vládnul Sun Quan. Liu Bei k němu vyslal svého vojenského poradce Zhuge Lianga, který se zde seznámil s místním vicekrálem Zhou Yu, s nimž se velmi spřátelil.

Když Cao Cao zjistil, že se tato dvě království stala spojenci, vyslal proti nim armádu osmi tisíc mužů a dvou tisíc lodí. Doufal, že zabije dvě mouchy jednou ranou. Armáda se utábořila v lese Crow u řeky Yangtze, na jejímž druhém břehu, tzv. Krvavém pobřeží tábořili spojenci. Zdálo se, že se zmenšujícími zásobami jídla a prořídlou armádou, jsou spojenci v koncích. Zhou Yu a Zhuge Liang dali hlavy dohromady a díky své moudrosti se jim podařilo obrátit vývoj války. Následovaly nespočetné bitvy na zemi i na moři, které vyvrcholily nejslavnější bitvou v čínské historii - bitvou u Rudého útesu (Čchi´ Pi) na jižním břehu Jang-tse. V boji bylo potopeno dvě stě lodí a směr čínské historie byl navždy změněn.

Tato slavná bitva byla jednou pro vždy zachycena v románu „Romance of the Three Kingdoms“. Přesto, že je kniha stará více než 700 let, pořád je v celé Asii velmi populární. Bylo podle ní uděláno více než tucet počítačových her a množství komiksových knížek. Režiséra Johna Woo tento příběh přitahoval více než 20 let, ale v tehdejší době neexistovaly vhodné podmínky, technické ani finanční, které by umožnily vznik tak velkého a nákladného filmu. Příležitost přišla v létě 2004, když producent Terence Chang poprvé přiletěl do Pekingu a začal dávat dohromady plán i potřebné finanční prostředky. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (198)

Marze 

všechny recenze uživatele

Krvavé pobřeží. Umění boje s čínským režimem Bombastický masakr Johna Woo s plejádou čínských hvězd Recenze - Čínský válečný velkofilm Krvavé pobřeží dokonale naplňuje producentskou poučku a obvyklý divácký požadavek „když máš peníze, ukaž je na plátně". Krvavé pobřeží je nejen dosud nejdražší čínský film všech dob, ale taky ohromně úspěšný - ve své domovině nalákal více diváků než Titanic, který před lety kraloval celé zeměkouli. Samozřejmě podobné megalomanství a pompa dovedou být značně únavné a čínská vlna válečných filmů, jež mají demonstrovat sílu hrdého národa, vyvolává nejen obdiv, ale i pachuť z propagandy. ()

okkac 

všechny recenze uživatele

Zásadní věc u tohoto sestřihu je, jestli jste předtím viděli úplné asijské verze obou dílů. Kdo je viděl, tak bude patrně skřípat zuby nad tím co všechno bylo vystřiženo. Shrnuto takhle: nejvíce to odnesl první díl. Jelikož se od sebe oba díly náladou celkem liší, kdy první je ještě takový hravý a efektní, kdežto druhý už má především vážnou polohu, tak v sestřihu je vážná poloha přetažena i na díl první, hlavně změnou soudtracku a vystřižením hlavního hudebního motivu na mnoha místech a nahrazením smutnějším doprovodem - tohle mi vadilo nejvíce. I ty bitvy byly trochu prostříhané a na několika místech jsem si říkal, že celkem zbytečně. V příběhové linii se zase odehrávalo všechno až moc rychle. To druhý díl dopadl o dost lépe, jelikož zůstala zachována jeho původní atmosféra a i ty střihy tam nejsou až tak brutální, i když vypustili toho dost (celé milostná linie princezny, která je tímto, jako postava, dokonale zabitá). Z finální bitvy toho moc neubylo. Pokud bych tuhle verzi viděl jako první, a až pak původní dva díly, tak bych hodnotil jinak, pozitivněji. Takhle musím dolů. 6/10 ()

Reklama

Falko 

všechny recenze uživatele

Zboznujem velkofilmy so stovkami alebo tisickami bojovnikov a John Woo presne vystihol, co mam rad. Dialogov tam nebolo zbytocne vela, skor naopak, jeden velky boj vystriedal dalsi, ale pacilo sa mi hlavne to, ze neboli to take boje, kde sli vojaci hlava nehlava proti sebe, ale dokonale premyslene suboje mensej armady voci väcsej. Nezabudnem aj na krasne kamerove nahlady, napriklad dlhy prelet bieleho holuba nad desiatkami bojovych lodi bez strihu. Zo zaciatku mozno budete mat problem si zapamätat roznych hrdinov, avsak ten najhlavnejsi a jediny nepriatel je Cao Cao. Suboje nie su az take extremne krvave, takze aj slabsie povahy tento film kludne zvladnu... 24.08.2010 _______ Tony Leung Chiu Wai - (Zhou Yu) +++ Takeshi Kaneshiro - (Zhuge Liang) +++ Fengyi Zhang - (Cao Cao) +++ Chen Chang - (Sun Quan) +++ Jun Hu - (Zhao Yun) +++ Wei Zhao - (Sun Shangxiang) +++ Produkcia: John Woo +++ Hudba: Tarô Iwashiro +++ Nemecka Cinema - zatial ziadne hodnotenie ()

nirvanafan 

všechny recenze uživatele

Sledovat dvouapůlhodinovou taktickou bitvu mě bavilo víc než sem čekala. Nebejt toho až trochu moc pyromanskýho finále je to fakt dokonalý. Všechno, co se na plátně děje je chytrý a není to překombinovaný jako v tom děsným závěru Klanu létajících dýk. I ta jedna malá romance tam zapadá docela dobře a nenásilně. A bitevní vřava je na velkým plátně fakt nejlepší. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Tu už nie je potrebný plnohodnotný komentár, kedže všetko dôležité som už napísal k dvom pôvodným dielom. Stalo sa presne to, čo sa aj dalo očakávať, teda že tento radikálny zostrih filmu dosť ublíži. V celom úžasnom dvojnásobne dlhom epose som nezaregistroval žiadne slabšie miesto, celý film bol krásny zážitok, ale tu som už horšie miesta našiel. Zmizlo množstvo perfektných scén, ktoré dávali priestor jednotlivým postavám a umožnovali sa s nimi lepšie zoznámiť. A dotklo sa ho hlavne Wei Zhao, ktorá patrila medzi najzaujímavejšie postavy a tu nebola takmer vôbec. Emócie tiež takmer úplne zmizli. Ale určite ma ani len nenapadlo, že sa v určitých scénach zmení aj hudba, čo som si všimol v závere bojovej scény s korytnačou taktikou a zatiaľ čo v pôvodnej verzii to hlavne vdaka hudbe bola jedna z najlepších scén, tak tu ma to moc nezaujalo. Tiež sa dá povedať, že zostrih je až príliš priamočiary, všetko sa venuje len boju a situáciám, ktoré s ním majú niečo spoločné, a to čaro, ktoré mala pôvodná verzia takmer celé zmizlo. Ale v každom prípade je mi úplne jedno, ako tento zostrih dopadol, pozrel som si ho len zo zvedavosti, ako moc sa to zhorší a už sa k nemu určite nevrátim. Budem pozerávať pôvodnú verziu, ktorú považujem za absolútny vrchol žánru. ()

Galerie (83)

Zajímavosti (9)

  • Při natáčení námořní bitvy se zabil třiadvacetiletý kaskadér. (TomikZlesa)
  • Čínská armáda uvolnila neuvěřitelných sto tisíc vojáků, aby hráli kompars. (Karlos80)
  • Jde o nejdražší čínský film všech dob. Stál kolem 50 milionů dolarů a předstihl tak i Kletbu zlatého květu z roku 2006 (45 milionů dolarů). (jonyyy)

Související novinky

Bale v nejdražším čínském velkofilmu

Bale v nejdražším čínském velkofilmu

26.12.2010

V květnu odstartuje Christopher Nolan natáčení The Dark Knight Rises a jeden by čekal, že Christian Bale se v klidu připravuje na návrat do Batmanova kostýmu a v další sebevražedné tělesné proměně… (více)

Království zabijáků Johna Woo

Království zabijáků Johna Woo

15.06.2010

Po megaprojektu Krvavé pobřeží a krachu velkofilmu z dob čínské revoluce 1949 se John Woo odmlčel. Najednou je tady ale s filmem, který nejen produkoval (spolu se svým dlouholetým parťákem Terencem… (více)

Reklama

Reklama