Korošija 1: The Animation Episode 0

Ichi the Killer Episode 0

Animovaný / Akční / Horor

Japonsko, 2002, 50 min

• JFL

Epizoda 0 měla být jakýmsi pilotem k několikadílné sérii. Naštěstí vše nasvědčuje tomu, že všichni zúčastnění od [I toto dílko má svůj vrchol.] tohoto úmyslu velice rychle ustoupili. Více v recenzi na Manga.cz.(30.5.2011)

Stylovy uvod k Ichimu, "must see".(24.1.2004)

Filmový Ichi byl hodně solidní brutální – morbidní podívanou. Proto jsem byl na tento animovaný prequel hodně zvědavý. Příběh o mladém chlapci, kterého všichni utlačují a šikanují, ze začátku sice moc zajímavý není, ale potom se atmosféra rozjede a jak už je u Japonců zvykem, nastane „zvrácená“ show i když tady je to ještě v rámci přijatelnosti (takové light). No každý se vzrušuje jinak, někomu k tomu stačí pitvat zvířata, nebo mlátit lidi. Já pořád čekal, kdy konečně vypuknou ty pravé jatka, ale kromě začátku a bitky v parku toho moc k vidění nebylo. Pokud tedy nepočítám první „sadomaso“ předehru, kde místo aby tu šťabajznu ojel, tak jí raději pořádně dokope…(11.1.2014)

vcelku zbytečný úvod k Ichimu, který ukazuje jak se vlastně postava usopleného sekáčku zrodila.(3.8.2009)

• Radiq

Hudba docela šla, ale ve všech ostatních ohledech je to strašny. Ta animace byla k zblití špatná.(16.2.2018)