Reklama

Reklama

Ostrov svobody

(studentský film)
  • angličtina Island of Freedom
Trailer

Obsahy(1)

Krátký film o lásce a svobodě. Píše se rok 1981 v komunistickém Československu a mladý muž Jindřich (Jiří Mádl) se na palubě charterového letu na Kubu překvapivě setkává se svou láskou z dětství Evou (Judit Bárdos). Okamžitě navážou rozhovor a s každou odpovědí, s každým zábleskem či nechtěným dotykem staré pouto znovu ožívá. Netuší, že brzy budou stát před možná nejtěžším rozhodnutím svého života. (UTB Zlín)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (27)

Germanicvs 

všechny recenze uživatele

Pokud bylo snahou tvůrců vyrobit průměrnou retro televizní povídkovou výplň se známými ksichty do televizního formátu Bakalářů tak ano. Vcelku nadějný scénář se v provedení profláknutých herců mění v nereálnou, emočně vyprahlou frašku s nulovou přidanou uměleckou hodnotou. Pan režisér možná časem získá "ryto" v některé plánované seriálové detektivce. ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele

Politicko-vztahová konverzačka, na které mě ve výsledku nejvíc zajímalo to, jestli se opravdu dalo takhle utéct. Tvůrci vsadili na správnou dvojku hlavních představitelů, ale na krátkém prostoru nelze odvyprávět všechen jejich životní příběh, který je vedl k daným rozhodnutím. Tady by to chtělo chtělo klidně klasický film, který by určil i události před touto událostí. Kdyby se tvůrci odhodlali k dotažení potenciálního absurdně převráceného konce, tak by to mohlo jít o level výše. ()

Reklama

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Na tak zajímavý námět, složitý i díky minulosti oběma hrdinům a budoucnosti jednoho z nich, je zapotřebí delší stopáž. Faktem je, že moc nevěřím, že by to komunisté neměli nějak ošetřeno. Takhle by přece mohl zdrhat každý druhý. Škoda jen, že se hrdinové lépe nedomluvili. Film více působí jako klasická romantika, kdy se potkávají dávné lásky a probouzí se v nich cosi pohřbeného, co zde ožívá. Krátké milostné vzplanutí ale nemá dlouhého trvání. Škoda pro ně i pro diváky. ()

Nellaron 

všechny recenze uživatele

Táto konverzačka začína parádne. Dobové prvky komunizmu vždy vyvolajú príjemnú nostalgiu, fajčenie v lietadle mi úplne vyčarilo úsmev na tvári. Potom začína pomerne nezáživný dialóg medzi Evou a Jindřichom, pričom za cca 6 hodín v lietadle stihnú naplánovať zmenu svojich životov, zaľúbiť sa, no fakt chýbala už len pichačka na záchode a zásnubný prsteň. Keby tomu dali dlhšiu stopáž, mohlo to byť lepšie. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Nečekal jsem, že to uvidím v Noci filmových nadějí, ale stalo se, tak jsem aspoň posoudil, nakolik je tenhle studentský film skutečně tak dobrý jak tvrdí jeho status. A osobně jeho chvále moc nerozumím. Já teda viděl jen další film z kategorie "jen další český film o době komunismu", který jde ještě o stupínek níže v tom, že nemá černobílé postavy, ale umělé. Vlastně mi to vedením připomnělo středověké filmy, které chtějí onu dobu evokovat, ale nedokážou to jinak než didaktickými dialogy a slabým napodobováním tehdejší řeči. Přesně tak na mě Ostrov svobody působil - umělý, bez skutečných emocí, bez uvěřitelných postav a k tomu všemu ještě s průměrnou filmařskou stránkou. A nejvíc mě naštvalo, že se tam slibuje něco víc (záběry na divného cestujícího a odposlouchávající letušku), ale nakonec z toho nic není, prostě tam ty záběry jsou. Nevěřil jsem tomu nic a jestli je tohle budoucnost české kinematografie, tak tu taková díla budou vznikat donekonečna. A ta přirovnání k Linklaterovu Before... tady jsou taky pozoruhodná - celá ta série stojí na propracovanosti a přirozenosti dialogů, ne na tom, že si dva lidi celou dobu povídají a ono to zázrakem nenudí (ačkoli tohle nuda docela byla), takže k tomuhle bych to opravdu nepřirovnával. 2* ()

Galerie (74)

Zajímavosti (6)

  • Ostrov svobody získal koprodukční podporu České televize, NF FILMTALENT Zlín, IS Produkce, Analog Vision, zeroin s.r.o. a podporu dalších významných partnerů jako statutárního města Zlín, BUMERANG FILM s.r.o., Histogram a Kouzelná. (Bebacek)
  • Autory filmového plakátu jsou Tanasis Andoniadis a Darina Kubíková. (Bebacek)
  • Celý film se kompletně natáčel v letadle Tupolev 154M – „Naganském expresu", na jehož palubě slavili čeští hokejisté olympijské zlato při návratu ze zimních olympijských her v japonském Naganu v únoru 1998. Naganský expres je součástí muzejní expozice na letišti v Kunovicích. (Bebacek)

Související novinky

Co si nenechat ujít na festivalu Pragueshorts?

Co si nenechat ujít na festivalu Pragueshorts?

27.02.2024

Ve středu 28. 2. vypukne 18. ročník Mezinárodního festivalu krátkých filmů Pragueshorts Film Festival, organizovaného každoročně pod hlavičkou MFF Karlovy Vary. Na ty nejlepší krátké filmy z Česka i… (více)

Začíná 17. ročník festivalu Pragueshorts

Začíná 17. ročník festivalu Pragueshorts

28.02.2023

Mezinárodní festival krátkých filmů Pragueshorts se letos uskuteční od 1. do 5. března v pražských kinech, od 5. do 18. března pak online na KVIFF.TV. Přehlídka organizovaná týmem MFF Karlovy Vary… (více)

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

04.02.2023

V letošním roce se nominace na Cenu české filmové kritiky za rok 2022 dočkalo celkem sedmnáct filmů. Našli jste mezi nimi nejen snímky promítané v loňském roce v kinech, ale i seriály, minisérie,… (více)

Reklama

Reklama