poster

Tajemný svícen (TV film)

Pohádka

Česko, 2003, 57 min

 • otík
  **

  Je hrozná škoda, že když se někdo konečně rozhodne natočit pohádku s čertem a peklem tak, jak to podle obecného vědomí je, totálně to pohřbí a zakope díky naprostému amatérskému provedení. Herci říkají naprosté bláboly, navíc úplně směšně, písničky jsou otravné až běda a bohužel celkově pak pohádka vyznívá zcela směšně. Člověk by i odpustil to, že když už je v pohádce zmíněno křesťanství a celkově je tématika souboje dobra a zla podána křesťanským způsobem, tak je nesmyslem, aby se duše zachránily z pekla. Ale budiž - jde o pohádku, tak proč ne. Ale neodpustitelné jsou především zcela směšné dialogy a herecký projev. Ohromná škoda. Hudba: Rudolf Měřínský(12.2.2012)

 • Candida
  *

  auuuuuuu....to bolelo....dokoukat... Ačkoliv mám Lenku Termerovou ráda, tohle byl asi její nejhorší výkon... Amatérští divadelníci by to zahráli lépe!... Jednu hvězdičku jen kvůli charismatickému Karlovi Dobrému!(26.12.2011)

 • Chrysopras
  ***

  Sice hodně chudá pohádka na oko, ale zajímavej obsah, dobrej Dobrej a pěkný písničky. Snad jen princeznu mohli vybrat hebší...(13.2.2012)

 • triatlet
  *

  Variace na zahrávání si s peklem je natočena v tak otřesných kulisách a s tak nesnesitelným chováním královny, že to "nečekané "závěrečné" rozuzlení v podobě deus ex peklo/ sv. Jakub je snad lepší si nechat ujít...(12.2.2012)

 • GordonCZ
  ***

  I když jsem na tuto pohádku narazil víceméně náhodou, musím říct, že mě v jedné věci příjemně překvapila. Je to totiž konečně pohádka, kde s peklem nebojuje pouze samotný člověk, ale dokáže zvítězit jen s pomocí z nebe, přesněji od Sv. Jakuba (staršího, ve Španělsku národního patrona, nazývaného Maurobijec - proto ten obouruční meč). Naštěstí tento koncept neztrácí ani při závěrečném souboji Juana s ďáblem, kdy se potvrzuje, že sice jedinec může nad ďáblem zvítězit, ale nemůže ho nikdy zcela porazit.(26.12.2011)