První interaktivní film na světě, ve kterém diváci mohou zasahovat do průběhu děje. U dveří hlavního hrdiny filmu pana Nováka (Miroslav Horníček) zvoní jeho sousedka. Je téměř nahá. Oblečena jen do osušky si omylem zabouchla dveře svého bytu a nyní pana Nováka prosí, aby ji pustil k sobě domů. Co teď? Mladá dáma v prekérní situaci prosí o pomoc. A je velmi půvabná. Na druhé straně se každou chvíli může vrátit domů manželka pana Nováka, která má navíc dnes narozeniny... STOP! zvolá moderátor vcházející na scénu a děj filmu se opravdu zastaví. Nyní je řešení této prekérní situace na divácích... Vpustit nebo nevpustit? Zelené tlačítko na křeslech diváků znamená vpustit, červené odmítnout... (oficiální text distributora)

regin

Bohužel, nikde jsem se nedopídil informace a uspokojivého vysvětlení, v čem spočíval rádobydemokratický princip tohoto projektu (dokonce mě odbyla i paní Činčerová)... Mohl byste mi to, prosím, někdo vysvětlit? Já tomu totiž opravdu nerozumím... Pokud režim dovolil jen pseudovolbu, pak bych se rozhodně neoháněl možností vytvořit si svůj vlastní příběh. Pokud nebyl tvůrce limitován ničím, nechápu, proč projekt nebyl dotažen do konce. Pokud jdu na film v tak těžké době, v jaké vznikl, s tím, že konečně budu moct rozhodnout si něco podle svého a zjistím, že i když volím, jak chci, tak se děj stejně sejde v jedné linii, nebudu asi moc nadšený a o to víc to ubije mé snahy o (byť i osobní) změnu myšlení... S vážnou tváří říkám - pokud pro to máte někdo vysvětlení, nebo link na stránky, které jsem přehlédl, hoďte mi info do pošty. Díky! ()

michalkop

Měl jsem možnost vidět jen tento film v neinteraktivní podobě. Jako takový je velmi chabý. K filmu se vrátím, jestli se ke mně dostane jeho interaktivní verze. ()

the_weaver

Interaktívny filmový experiment, ktorý prezentuje uletenú epizódu zo života obyvateľov Hotelového domu končiacu požiarom.↵  Že ide o experiment je trochu cítiť trebárs v tom, že film neohromí príbehom ani humorom a tak zostáva len jeho potrhlosť. Ešte že mal moderátora (Josef Polášek), ktorý bol zábavnejší než samotný film.↵  Pozdáva sa mi ale irónia tvorcov, ktorí poskytli divákom pocit, že manipulujú kinoautomat, ale ako sa paradoxne ukáže, skôr kinoautomat manipuluje divákmi. ()

Skruzka

Celý úspěch či neúspěch stojí na uvaděči Kinoautomatu - v mém případě Josef Polášek. Zpočátku promítání jsem byl opravdu nadšen z této myšlenky interaktivního filmu. Po několik vstupech pana Poláška a velmi nevěrohodnému průběhu hlasování jsem byl ale zklamán. Ke konci jsem se docela nudil a pokukoval po hodinkách :-( Rozhodně se z tohoto nápadu dalo vymačkat více. Příběh není nejhorší, ale občas působí dosti kýčovitě. :-( I přesto však oceňuji nápad pana Činčery a věřím, že původní promítání ze 70. let mělo daleko intenzivnější atmosféru. ()

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let