Kabinet kuriozit Guillerma Del Tora

(epizoda)
  • USA Pickman's Model
Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller
USA, 2022, 1 h 2 min

Student Will se seznámí s introvertním umělcem Richardem. Jeho děsivá díla se pak výrazně podepíšou na tom, jak Will vnímá realitu. (Netflix)

D.Moore

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Že bude zrovna příběh podle Lovecrafta (ve kterém navíc hraje Crispin Glover) taková bída, to jsem nečekal. Pokus o rozšíření přímočaré povídky se scenáristovi nepodařil, to přidané je spíše trapné a nudné než napínavé. Několik scén je skvělých, ale co naplat - zatím nejslabší kousek z Del Torova kabinetu. První povídka, která si na Lovecrafta hrála, byla mnohem více Lovecraft než tahle. ()

3DD!3

Původní Lovecraftova povídka je jiné kafe, ale mistr také pracuje s neviděným a nepředstavitelným což se vizualizuje dost špatně. Troufám si ovšem říci že jde o velmi povedenou adaptaci se solidním Barnesem a znepokojivým vykukem Gloverem. Dějové odbočky jsou poměrně pádné a dovětek klasicky děsivý. U Lovecrafta je nejpodmanivější to, že nedořečené je vždy mnohem děsivější než ona vizualizace. Proto jeho adaptace asi nikdy nemůže být za plný počet. ()

Goldbeater

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Má to pomalejší rozjezd, což se u krátkého příběhu odehrávajícího se na ploše několika roků dá pochopit, ale jakmile se dají věci ke konci do pohybu, je to klasicky lovecraftovská jízda. A líbilo se mi obsazení jak zlověstného Glovera, tak i Bena Barnese, u nějž ten knír a šedý pruh ve vlasech jako age-makeup dokonale fungují. ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Doposiaľ epizóda s najhustejšou a najstrašidelnejšou atmosférou. Samozrejme pod strašením a atmosférou nemám na mysli ľakačky; i keď aj keď tie použité v Pickam´s Model sú funkčné a opodstatnené. Je to síce trochu prvoplánové, ale ak začneme premýšľať napríklad nad tým, že je to o Willovom alkoholizme, tak sa dostávame buď k implicitným významom, alebo k nadinterpretácii. Táto epizóda tak bude možno pre každého o niečom inom, čím sa nedá vylúčiť, že pre niekoho aj o ničom. ()

Malarkey

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Další důvod k tomu ponořit se do světa Lovecrafta. Výborný námět, který začíná skvělou dobovou atmosférou na přelomu 19. a 20. století. Postupem času ale stupňuje v nepříjemnou atmosféru neznámého a burcuje to až do lehce brutálního a doslovného závěru. Podařená epizoda, výborní Ben Barnes a Crispin Glover. ()