PSH Nekonečný příběh

• angličtina PSH Neverending Story
Trailer

Českou hudební legendu Peneři strýčka Homeboye neboli PSH zná v České republice snad každý. Jací jsou ale ve skutečnosti dnes už kluci na prahu středního věku Orion, Vladimir 518 a Mike Trafik? Vznik přelomového alba „Repertoár“, dodnes považovaného za milník českého rapu a jednu z nejlepších desek vůbec, posun k elektronice nebo testování maximálních možností hudebního showbyznysu i sebe sama - to je základ filmu o kapele PSH. Ta si fanoušky získala autenticitou, vtipem i tvrdou prací a stále se drží na vrcholu díky lásce k hudbě a nerozlučnému přátelství. Nejznámější čeští rappeři se v překvapivě otevřeném a velmi osobním dokumentu se spoustou dosud nepublikovaných záběrů a soukromých archivů nebojí jít na dřeň a být stejně upřímní jako jejich hudba. Zdá se, že příběh PSH jen tak neskončí. (Bionaut)

Trailer

G3orgig

Ve světle karlovarského festivalu musím hodnotit nadmíru kladně, neboť je to opravdu zábavný film, což se často o většině ostatních festivalových snímků říci nedá :P Nemám PSH příliš najeté a jejich historii už vůbec ne, takže si na rozdíl od pravých fanoušků nemohu stěžovat na to, že bych se nedozvěděl něco nového. Dovolím si jen kacířský názor, že ze starší tvorby jsem si úplně na prdel nesedl. Chápu, že v dobovém kontextu to byla pecka, ale když si dnes poslechnu jejich 20 let staré věci, tak mi přijde, že to hrozně zestárlo. Naproti tomu takový 20 let starý Eminem je pořád pecka. Ale asi srovnávám jablka a hrušky. Obecně je pro mě rap spíš okrajová záležitost, takže si nechci hrát na experta. ()

StrikE94

Dokumentární film o legendě české hudební scény. Kapele tak známé, že o ní slyšeli i lidi, co rap vůbec neposlouchají a natolik legendární, že se dostala i do seriálu Simpsonovi (v dabingu). Jakožto fanoušek jsem se těšil a dostal jsem více méně to, co jsem očekával. Bohužel jsem se toho moc nového nedozvěděl, ale pokud PSH roky posloucháte a sledujete i jejich další aktivity a projekty okolo, tak se to dá očekávat. Atmosféra v sále byla úžasná a premiéra byla zakončena několikaminutovým potleskem ve stoje. A jestli si film zasloužil Diváckou cenu?  Upřímně, já bych cenu dal jinému filmu, ale chápu a respektuju to, jak to dopadlo. [Viděno na KVIFF 2022 ve světové premiéře] ()

vyfuk

[KVIFF 2022] Fanoušci útočí. Film, který má z Varů Diváckou cenu ji má za co? Za sentiment? Za sympatie? Za dokument nevím. Osobně mi onen styl vůbec neseděl. Pár nahrávek poskládaných dohromady doufající, že předá informaci s tím, že o kapele se člověk nedozví skoro nic. Jen takový náhled do toho, jak se funguje, jak se fungovalo, vzpomínání nad gulášem a pivem se svíčkou. PSH mám velice rád a mají můj obří respekt, ale kdo by chtěl vidět film a čekal by, že se dozví něco nového, tak bude asi stejně zklamán jako já. A to o nic vím prd. ()

• Vladimír 518 žertoval, že měl mít film původně název „PSH vs. Predátor“. (vyfuk)

Související novinky

Ocenění 56. ročníku MFF Karlovy Vary

Ocenění 56. ročníku MFF Karlovy Vary

09.07.2022

Největší filmový svátek v Česku se po devíti dnech uchýlil ke svému konci. V sobotu večer proběhlo ve Velkém sále hotelu Thermal slavností zakončení 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v…