610 metrů nad zemí

Pro nejlepší kamarádky Becky (Grace Caroline Currey) a Hunter (Virginia Gardner) je život o překonávání strachu a překonávání hranic. Ale poté, co vylezou do výšky 610 metrů na vrchol opuštěné rádiové věže, ocitnou se v bezvýchodné situaci a nemají jak sestoupit dolů. Dovednosti Becky a Hunter, které jsou zkušené horolezkyně, budou podrobeny těžké zkoušce, když budou zoufale bojovat o přežití s přírodními živly, nedostatkem zásob a závratnými výškami. (mac000)

Vanchovi

Perfektný príklad ako sa dá paradne natočiť aj film s jednoduchým dejom. Brutálny zážitok, ak nemáte radi výšky. Po filme som mal chuť ísť niekde von a postaviť sa na zem a to som to pozeral v byte iba na druhom poschodí. Viem si predstaviť, že v kine by to bol ešte väčší brutál. ()

departed

"It's okay. Are you okay? Yeah I'm okay. Okay. Okay." Mě tyhle jednoduchý náměty odehrávající se na jednom místě baví. Jde z toho vytěžit pak maximum, protože se soustředíme výhradně na herecký výkony (okay? okay! okay.) a napětí, který v nás každá ubytá minuta vyvolává. Každý z nás si hned vzpomene na Phone Booth, Frozen (2010) nebo Buried Alive a jaký skvělý kousky to byly! Tyhle jednohubky, který nestojí moc peněz kolikrát dokážou vyždímat daleko víc než kdejaký miliardový blockbustery. Vsadím se, že většina z mužské populace si po skončení filmu odskočila na Phub, že? ;3 ()

ŠpetaMarek

Tenhle film bych mohl přejít větou typu: "Kozy - The Movie, kde nejnapínavějším elementem bylo čekání, kdy i druhá hlavní hrdinka sundá top." To by si ale úplně nezasloužil, i když je to fakt. Ano první snad půlhodina je jak něco z Hallmarku, stříhal to nějaký dement a docela ruší některé faktické chyby (anatomie obou dam zrovna nevyvolá utvrzení že to jsou nějaké top lezkyně, že si někdo veme na takový výlez ten nejbachrlatější bágl atp.). Zároveň ale musím uznat, že se mi u toho docela potily nohy, má to vzestupnou kvalitu a jsou tam některé nápady, které bych zrovna nečekal. Rozhodně doporučuju. ()

movemat

Tak naposledy som podobné panické ataky dostával pri Na lane. Veľmi intenzívny zážitok. Iste, tak ako asi v každom survival filme, aj tu sa dá nájsť niekoľko otáznikov typu: prečo urobili toto a neurobili hento, ale tak ani v reálnom živote nie je nikto bezchybný a urobí častokrát niečo, čo by neskôr po prehodnotení situácie urobil inak. Takže takéto "nelogickosti" viem odpustiť. ()

Shitonit

.Do piči, k týdle pičovině mě přivet Verbal svým posityvním komentářem. Je to veskrzeslaboducháblbost, kterážto svou jaxivoriginalitou vyčučuje, a tímto nezapadá úplně mezi mou oblíbenou katgoriji "sračka", tzn dá se to přežít, v případě, že nemám třištvrtěkilometrovou vjěž zapícholou do prdele. Ovšem přes výše zmíněné, se zároveň jedná o multidramatickej napínák, kterej v pohodě táhnou ty dvě coury, jedna tedy jako skoro nakonec hupne z věže omylem dolů, ta druhá má docela fajn halušky, a v neposlední řadě supr roli tam maj supové, který maj chuť na tu jednu kočinu, jenže se to trochu zvrtne, a kočina sežere supa. No, jakolivěv může můj vobsah znít prapodivně, tak nějak to v tom je. Nakonec se vše v dobrý vobrátí. Ne teda pro tu kočinu, co v mezičase vomilem spadla na ten SatAn. ()

Mamlas

Ono to sice bylo lautr o ničem. Prostě dvě kozy lezou na věž a podělá se to. Nicméně díky těm záběrům a dobré kameře jsem měl většinu doby tak dvojnásobný puls než normálně a to se jen tak nepřihodí. (53%) ()

Pitryx

Já se domnívám, že soudný divák by měl tušit, že je třeba vypnout mozek a jen si to užít. Já to tak udělal a proto hodnotím tak jak hodnotím. Nad detaily nepřemýšlím. Hodnocení snižuje jen o pár zbytečných scén, vykecávaček. Ale jinak mi bylo krásně divně, protože výšky nějak moc nemusím. Takže jen zamrzel prudký konec, to byla škoda.  90 %. ()

SilentMemory

Perfektné zábery fakt, škoda scenára - obsah nie je až tak originálny. Zvrat bol mega prekvapujúci (za mňa dobré načasovanie) a inak tie výšky nechutne nepríjemné. ()

knihovna

Bezva nápad na film. Provedení i kamera pěkné, občas jsem úplně cítil tu závrať, kterou bych měl být tam. Možná jediná výtka - mohlo to být kratší, ale to je problém všech filmu z poslední doby. Samozřejmě nedokáži posoudit, co je tam špatně po horolezecké stránce, neb nejsem lezec natož horolezec. Překvapilo mě, kolik je tady horolezců a zvláště ze Slovenska. Z některých jejich komentářu to vypadá, že se k nim jezdí učit i nepálští šerpové. Inu Vysoké Tatry formují naše ( moje tedy ne ) bývalé bratry. ()

adamix

Priznám sa, že pri filmoch týchto survival filmoch s minimom postavami väčšinou viem dopredu predpovedať, kto prežije a kto nie, ale spôsob, ktorým sa rozhodol scenárista/režisér ukázať osud oboch postáv, ma prekvapil a pri úplnom konci som mal kvázi ,,otvorenú hubu" od prekvapenia, ale potešilo. Na domácom kine alebo na veľkom plátne by som mal určite väčší závrat a zážitok by ponúkol viac adrenalínu, ale aj tak to stálo za to. Kreatívna jednohubka na malom priestore (a poriadne vyvýšenom). U mňa 4*. ()

petrik11 odpad!

Ako slušne to začalo, tak sa to po chvíľke zvrtlo a už sa to viezlo. Nelogičností na kvadrát, ozaj hlúpy naivný dej, veľa času sa čakalo, asi na Godota. Stručne zhrnuté, blbosť. ()

OJan

Tak tohle musí být pro ty, jenž trpí strachem z výšek 107 minut dlouhé peklo. A ač akrofobií netrpím, tak v jistých momentech bylo sledování filmu obtížné i pro mě, neboť ta práce s kamerou je opravdu úzkost vyvolávající a někdy by mě opravdu zajímalo, jak se to natočilo. Nápad je dobrý a mě osobně podobné filmy odehrávající se na extrémně málem prostoru baví, takže to mi nečinilo problém, ale vadilo mi pár nelogičností a to vztahové klišé, které je zde až zbytečné. Závěr je mírně úsměvný, ale to zjištění, že je to všechno nakonec trochu jinak, mě překvapilo. Jako ne, že by mě to někdy napadalo, ale tento film ve mně upevnil to, že se opravdu nikdy nevypravím zdolat nějaký podobný stožár. |75%| ()

black.crow

Hrozně bych chtěl dát čtyři hvězdičky, ale rozhodl jsem se, že přísnost musí být. (Ne)fungování fyzikálních a přírodních zákonů nechávám stranou, stejně jako logičnost jednání postav. Je tam ale pár lapsů, která prostě odpustit nemůžu. I tak to byla ale Podívaná s velkým P, nevím, kdy naposledy jsem viděl takhle strhující film. Přemýšlím, jaké by to bylo vidět film v kině (nedejbože ve 3D), a docházím k závěru, že bych to možná ani nedal – mně stačil 12palcový monitor, aby se mi dělalo špatně. ()

Mateyf.Iks

Brutal. Kdyz pomines to, ze je to samozrejme pritazeny za usi (stejne jako vsechny filmy), tak to funguje jak svine. Takhle napjatej jsem byl naposled snad u Prison Braku ()

curfew77

Jak zazní v úplném závěru, "život je krátký", a proto tedy pokud možno nedělejte takové blbosti, jakých hlavní hrdinky během filmu stihnou natropit nejméně padesát. Finální moudro ovšem vyznívá z nějakého důvodu bohužel přesně opačně, asi ve smyslu "než umřít nudou, to radši ve dvaadvaceti letech pádem z šesti set metrů". Jinak ale snímku zas tolik vytknout nelze. Maximálně cením práci s dívčími těly a křivkami, dojde na házení bot a zouvání ponožek, takže se končí naboso, a na své si přijdou krom footfetišistů i vyznavači pevných zadků a plných výstřihů. Žánrově je to do puntíku takový ten styl, kdy budete první polovinu stopáže úpět, ať nedělají to nebo ono, a druhou úpět, ať to či ono dělají. V několika pasážích je to skutečně hororové, dojde i na jeden "tak trochu twist", ovšem když přišla bouřka, už jsem se trochu smál. Přesto je Fall působivý, jakkoli se titulní hrdina nedostaví (spoiler?). 65 %, ale na režiséra, který doteď natočil za 14 let jenom tři céčka s Davem Bautistou, je to ovšem extratřída. ()

jprmusic

Jako dobrý. To, že se ty dvě děvuchy chovaj jak totální krávy pominu, protože takhle pitomej může bejt jen pacient lůžkovýho oddělení psychiatrie. Ale je to bezvadně natočený (by mě zajímalo jak), má to koule, supi jsou jak třešnička na dortu a nápad s telefonem v břiše je sice ptákovina, ale zábavná. Takže cajk. ()

sharkamell

Film má řadu nelogičností, horolezci by asi zaplakali :D Ale jinak má Fall supertíživou atmosféru, je fakt napínavý a ten plot twist na závěr... Když jsem o tomto filmu před rokem četla poprvé, říkala jsem si, že to je dobrej námět, ale nemyslela jsem si, že mě to bude tak bavit. Leč stalo se. Je to jeden z těch povedených survival snímků. ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování