Jeden z těch filmů, jež se tváří nenápadně, avšak v průběhu jeho sledování vás dostane do kolen. Příběh se dotýká současných otázek dětského násilí a terorismu, činí tak ale nenásilnou a uvěřitelnou formou, přestože scénář je poněkud nepravděpodobný. Pokud se divák dokáže od této drobnosti oprostit, dostane se mu odměnou silného diváckého zážitku, na který jen tak nezapomene. Nemalou zásluhu na tom mají jak režisér tak i bezchybní představitelé hlavních rolí.(16.3.2005)

Musím sa priznať, že pri pozeraní tohto filmu mi par krát vyrazilo dych! Je v ňom toľko absurdných situácií a dialogov, že občas som nevedel, či nesledujem čiernu komédiu... Najmä teda mladý Leo všetkým prechádzal s chladnou hlavou, akoby sa ani nechumelilo! Toto sa vidí maximálne tak v korejských filmoch, u ktorých neviete, či si z vás robia prdel, alebo to myslia serio. Až na ten koniec teda, po ňom mi do smiechu moc nebolo...(14.9.2013)

Minulosť nie je zahrabaná v zemi. Beží popri súčasných dejoch a má rôzne tváre, niekedy sa stane takmer neviditeľnou. Zabudnutie ? Skôr alebo neskôr dobehnú tiene uplynulých chvíľ prítomné prežívanie, často v tom najnevhodnejšom okamihu. Niečo o tom by vedel povedať arabský taxikár, úspešne sa adaptujúci na život vo Švédsku. Až pokiaľ ho neosloví záhadná tmavá žena a nepripomenie mu rodnú krajinu. Druhá dejová línia je o hraniciach detského ponižovania a šikany. Tieto dve roviny sa pretnú a vytvárajú pomerne pôsobivý (hoci značne vykonštruovaný) film o príčinách a dôsledkoch zdanlivo jednoznačne odsúditeľných činov. Vadilo mi aj miestami príliš televízne spracovanie.(17.3.2005)

Dve nezávislé dejové línie, ktoré sa k záveru pekne pretnú. Prvá je o moslimskom prisťahovalcovi, ktorý sa v novej krajine snaží začať nový, lepší život. Lenže minulosť si nás skôr či neskôr všetkých nájde, nedá sa pred ňou uniknúť. Druhá je o šikanovaní a o tom, ako to môže dopadnúť keď sa pred týmto problémom budú zavierať oči. Sociálny rozmer snímku je tu naozaj veľmi veľký, opisuje veľa problémov čo sa týka prisťahovalectva, neúspešnú integráciu, ľahostajnosť úradov, privieranie očí nad šikanou na školách.... Len škoda, že väčšina z toho sa tu rieši dosť povrchne, laxne a len z jedného uhla pohľadu. Nevidel som tu ani jeden náznak možného riešenia uvedených problémov. Žeby žiadne neexistovalo? Ako to skončí, keď sa nechá všetko tak? Film vznikol pred 15 rokmi a pár prvých nejasných kontúr odpovedí na uvedené otázky je vidno až teraz. Nič dobré z toho nepozerá. 65/100(9.10.2015)

Dva propletené osudy o tom, že palcové titulky v novinách "Dětské násilí na maloměstě!" či "Terorista zabíjel!" jsou jen špičkou ledovce a nic není tak jasné a černobílé. Skvělý scénář s naprosto bravurními herci a ač se může zdát spojení otázky terorismu a dětského násilí v jednom filmu z běžného švédského městečka jako blbost, tak to funguje a je to zatraceně silné. Tenhle film vás donutí se zamyslet, nechá ve vás silný dojem, má zajímavé a aktuální téma, skvělé herce, je dobře natočen. Prostě nemám co vytknout.(14.3.2005)