Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh muže, který se navždy chtěl rozloučit se svou minulostí, šťastně žije se dvěmi dospívajícími dcerami a milou ženou ve Švédsku a jen zprávy v televizi o válečném stavu mu připomínají jeho bývalou vlast na Středním Východě. Jednoho dne se ovšem zjeví postarší žena tmavé pleti, která mu sdělí, že jeho žena z bývalé vlasti je naživu, dokonce mu porodila syna a jejich osud je teď v jeho rukou. Životy blízkých má vykoupit zabitím vlivného člověka... Paralelně se odvíjí příběh spolužáka mladší dcery, citlivého chlapce, jenž jednoho dne již nedokáže vzdorovat kruté šikaně staršího spolužáka jinak než zbraní. Citlivý kultivovaný snímek s přesvědčivými hereckými výkony a vnitřním napětím ukazuje, že stačí jen kratičký okamžik, aby se život člověka totálně změnil - je to právě ten poslední moment "před bouří" , který rozhoduje. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (17)

Radko 

všechny recenze uživatele

Minulosť nie je zahrabaná v zemi. Beží popri súčasných dejoch a má rôzne tváre, niekedy sa stane takmer neviditeľnou. Zabudnutie ? Skôr alebo neskôr dobehnú tiene uplynulých chvíľ prítomné prežívanie, často v tom najnevhodnejšom okamihu. Niečo o tom by vedel povedať arabský taxikár, úspešne sa adaptujúci na život vo Švédsku. Až pokiaľ ho neosloví záhadná tmavá žena a nepripomenie mu rodnú krajinu. Druhá dejová línia je o hraniciach detského ponižovania a šikany. Tieto dve roviny sa pretnú a vytvárajú pomerne pôsobivý (hoci značne vykonštruovaný) film o príčinách a dôsledkoch zdanlivo jednoznačne odsúditeľných činov. Vadilo mi aj miestami príliš televízne spracovanie. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Dva propletené osudy o tom, že palcové titulky v novinách "Dětské násilí na maloměstě!" či "Terorista zabíjel!" jsou jen špičkou ledovce a nic není tak jasné a černobílé. Skvělý scénář s naprosto bravurními herci a ač se může zdát spojení otázky terorismu a dětského násilí v jednom filmu z běžného švédského městečka jako blbost, tak to funguje a je to zatraceně silné. Tenhle film vás donutí se zamyslet, nechá ve vás silný dojem, má zajímavé a aktuální téma, skvělé herce, je dobře natočen. Prostě nemám co vytknout. ()

Reklama

sochoking 

všechny recenze uživatele

Musím sa priznať, že pri pozeraní tohto filmu mi par krát vyrazilo dych! Je v ňom toľko absurdných situácií a dialogov, že občas som nevedel, či nesledujem čiernu komédiu... Najmä teda mladý Leo všetkým prechádzal s chladnou hlavou, akoby sa ani nechumelilo! Toto sa vidí maximálne tak v korejských filmoch, u ktorých neviete, či si z vás robia prdel, alebo to myslia serio. Až na ten koniec teda, po ňom mi do smiechu moc nebolo... ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Z filmu mam opacny dojem ako z dalsieho Svedskeho filmu Snabba Cash. Tentokrat je film plny emocii a rozhodne nie je chladny. Bavilo ma ho sledovat, postavy si ma ziskali, ale stvrtu hviezdicku nedam, lebo bol miestami prilis prekombinovany a koniec na mna nijak emocialne nezaposobil. Skôr som mal z neho WTF dojem. Skoda, ze sa scenaristi nedrzali trochu na uzde. Menej je niekedy viac. ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Opravdu citlivý film. K dokonalosti chybí snad jen trochu lepší vizuální ztvárnění. Co však oceňuji nejvíce je, jak se tetno film vyrovnává s podstatou terorismu. Nejde zde o žádné černobílé líčení dobrých a zlých lidí. Jde o to, že než někoho okamžitě za jeho činy odsoudíme, měli bychom se zamylset jestli také neneseme svůj díl viny. Nic není tak jednoduché, jak se ukazuje v médiích. ()

Galerie (24)

Reklama

Reklama