Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh muže, který se navždy chtěl rozloučit se svou minulostí, šťastně žije se dvěmi dospívajícími dcerami a milou ženou ve Švédsku a jen zprávy v televizi o válečném stavu mu připomínají jeho bývalou vlast na Středním Východě. Jednoho dne se ovšem zjeví postarší žena tmavé pleti, která mu sdělí, že jeho žena z bývalé vlasti je naživu, dokonce mu porodila syna a jejich osud je teď v jeho rukou. Životy blízkých má vykoupit zabitím vlivného člověka... Paralelně se odvíjí příběh spolužáka mladší dcery, citlivého chlapce, jenž jednoho dne již nedokáže vzdorovat kruté šikaně staršího spolužáka jinak než zbraní. Citlivý kultivovaný snímek s přesvědčivými hereckými výkony a vnitřním napětím ukazuje, že stačí jen kratičký okamžik, aby se život člověka totálně změnil - je to právě ten poslední moment "před bouří" , který rozhoduje. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (17)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Dva propletené osudy o tom, že palcové titulky v novinách "Dětské násilí na maloměstě!" či "Terorista zabíjel!" jsou jen špičkou ledovce a nic není tak jasné a černobílé. Skvělý scénář s naprosto bravurními herci a ač se může zdát spojení otázky terorismu a dětského násilí v jednom filmu z běžného švédského městečka jako blbost, tak to funguje a je to zatraceně silné. Tenhle film vás donutí se zamyslet, nechá ve vás silný dojem, má zajímavé a aktuální téma, skvělé herce, je dobře natočen. Prostě nemám co vytknout. ()

Lynn 

všechny recenze uživatele

Krásný příklad toho, že oběti mohou být někdy i pachateli. Nádherný film vyprávějící o velice ohežavých tématech současnosti. Ze dvou hlavních linií (šikana, terorismus) mě více zaujala ta první o šikanovaném chlapci, který se postaví svému trýzniteli a tragické důsledky tohoto kroku na sebe nenechají dlouho čekat. Už jen za tuto část jsem byla rozhodnuta dát 5*. Ale i linie s Alim, který musí zabít nepohodlného majitele podniku pro výrobu "náklaďáků" nebo jinak zemře jeho první manželka a syn je zpracována velice dobře, i když trochu poplatně dnešní době. Nicméně pohled neutrálních Skandinávců stojí v lecčems za to. ()

Reklama

Radko 

všechny recenze uživatele

Minulosť nie je zahrabaná v zemi. Beží popri súčasných dejoch a má rôzne tváre, niekedy sa stane takmer neviditeľnou. Zabudnutie ? Skôr alebo neskôr dobehnú tiene uplynulých chvíľ prítomné prežívanie, často v tom najnevhodnejšom okamihu. Niečo o tom by vedel povedať arabský taxikár, úspešne sa adaptujúci na život vo Švédsku. Až pokiaľ ho neosloví záhadná tmavá žena a nepripomenie mu rodnú krajinu. Druhá dejová línia je o hraniciach detského ponižovania a šikany. Tieto dve roviny sa pretnú a vytvárajú pomerne pôsobivý (hoci značne vykonštruovaný) film o príčinách a dôsledkoch zdanlivo jednoznačne odsúditeľných činov. Vadilo mi aj miestami príliš televízne spracovanie. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, ale navzdory všem pětihvězdám tady, já tentokrát výš nepůjdu. Ne, že by stále aktuální námět byl špatný, ale asi se Reza Parsa ve svém prvním celovečerním filmu opravdu snažil až moc tlačit na pilu. Působilo to na mě příliš křečovitě až učebnicově a tak mě to ze židle opravdu nezvedlo. Jinak nápad prolínajících se dvou příběhových linií byl velmi dobrý. Počkám si na Parsův další počin a uvidíme. 65% ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Opravdu citlivý film. K dokonalosti chybí snad jen trochu lepší vizuální ztvárnění. Co však oceňuji nejvíce je, jak se tetno film vyrovnává s podstatou terorismu. Nejde zde o žádné černobílé líčení dobrých a zlých lidí. Jde o to, že než někoho okamžitě za jeho činy odsoudíme, měli bychom se zamylset jestli také neneseme svůj díl viny. Nic není tak jednoduché, jak se ukazuje v médiích. ()

Galerie (24)

Reklama

Reklama