Noc a město

Night and the City

Drama / Krimi

USA, 1992, 105 min

Film stojí na De Nirovi, který hraje právníka, jenž díky své proříznuté puse a přehnaným plánům rozjede kolotoč lží a poplopravd, za účelem uspořádání boxerského turnaje a vyděláním velkého obnosu peněz. Sám se uvrhne do kolotoče půjček, který se ve finále sesype jako domeček z karet a spravedlnost jej ve formě pomsty dostihne.Vcelku průměrný film, který začne gradovat až v druhé půlce, nic co bych musel vidět znovu.(3.12.2009)

Když se něco může posrat, tak se spolehněte, že se to posere. Harry Fabianovi se to v poslední době sere s plnou parádou. Robert De Niro coby Harry Fabian ( „živořící a přežívající právník“ ) se jednoho dne rozhodne vsadit vše na jednu kartu a rozhodne se uspořádat ( jako promotér ) turnaj bývalých boxerských hvězd. Nápad je to za všechny prachy, bohužel money jsou tím, čeho se Harrymu zrovna nedostává. Tak se obrátí s prosbou o krátkodobou půjčku ke svému „ příteli „ Philovi. Má to ale jeden háček, ovšem dost podstatný. Harry, Philovi šuká manželku Helen (v podání notně sympatické Jessicy Lange).Snímek Night and city sice nijak výrazně natrvalo v paměti neutkví, nicméně pokud se vám trefí do nálady ( tak jako mně ), „ na jedno použití „ neublíží. 70%(9.2.2011)

• Slarque

Na drama s Robertem De Nirem překvapivě nudné. Sice byl celou dobu perfektní a nevypadával z role, jenže postava, kterou hrál, mi začala postupem času lézt na nervy, jenom jsem nechápal, co na něm vidí Jessica Lange. Možná, kdyby v tomhle filmu bylo ještě cokoli alespoň trochu zajímavého, mohl výsledek být i průměrný.(27.2.2005)

De Niro hraje neúspěšného právníka, takovou malou rybu, jejíž jedinou devizou je pořádně proříznutá huba. Chce konečně něco dokázat, nechce už být jen srabem, ale je to prostě smolař, který o všem umí jen kecat. Není to žádný skvost v De Nirově filmografii, ale přesto je to dobrý film, pokud nemáte zrovna chuť na něco extra a spokojíte se se standardem jednoho velkého herce. To není, myslím, málo.(7.3.2005)

Robert De Niro v tomhle filmu zahrál opravdu výborně a jeho výkon je také důvodem mých ***.Jinak je ale snímek opravdu přehnaně pesimistický a to až do konce,pokud máte dobrou náladu Night and the City vám ji skazí a pokud máte špatnou budete mít ještě horší,takže trošku nechápu pro koho tenhle film vlastně je :-((8.9.2003)