Ta dívka z fotky

• USA Girl in the Picture

U silnice zemře žena a zanechá po sobě syna a muže, který je údajně její manžel. Dokument o velké záhadě, která vám pořádně pocuchá nervy. (Netflix)

Psycho.R

Samotný případ je otřesný, vždy mě zamrazí, když o něčem podobném slyším, proto nemůžu jít s hodnocením níže. Ovšem samotné zpracování je netflixovsky podprůměrné s klasickým americkým nádechem, stále všichni mluví v superlativech a vše dokresluje hudba, která určuje, co máte zrovna cítit. K plusu je, ze jde o film a není to natažené na několik prázdných epizod, jak to Netflix umi. ()

rublik05

Další zajímavý true crime s velmi silným a krutým příběhem a kvalitním a poutavým zpracováním. Atmosféra je po celou dobu nesmírně tíživá, pěkně podtrhuje veškeré dění a přidává až takový lehce tajemný nádech. Velká škoda je, že jsem se místy v ději trochu ztrácel a občas se musel vracet, abych vše správně pochopil. Těžko říct, jestli je to mou nepozorností, nebo přílišnou zkratkovitostí či zbytečně rychlému tempu. Každopádně mi to výsledný dojem trochu pokazilo, takže výsledné hodnocení je malinko nižší, než by mělo být, nicméně ty slabší čtyři hvězdy si dokument právem zaslouží. 7/10. ()

haWranka

Výborně a poutavě natočený dokument o odporné události. Děsí mě, kolik takových “rodin” ještě na světě je. ()

MFloyd

Jako pocitově dávám 4*, ale úplně přesvědčivé to nebylo... nevím jestli jsem já pomalejší, ale přišlo mi, že to bylo hrozně rychlé a zmatečné v části, kdy se tam míchá více postav a dokument ani na chvilku nepřibrzdí. Každopádně případ zajímavý, jen možná moc zbrkle odvyprávěný. ()

majesty

co tu hodnotit? ake 4 3 alebo 2 a 1? 5* za to ze to niekto poskladal a natocil. a 5* za to ze len skutocny zivot dokaze vytvorit mozaiku, ktoru by ziaden scenarista nevytvoril umelo, lebo by sa domotal. Velmi silny pribeh bez jedineho slabeho miesta. ()

ESW

V USA je tak silná tradice unášení dětí, že se jeden nediví, že zakázali potraty. Vždyť, co by dělali. Jít unést seniora nebo vystřílet domov důchodců by byla nuda. Bože. ()

Rooseman

I otrlému fanouškovi True Crime místy bublají žaludeční šťávy. Extrémně poutavě vyprávěný děj, po jehož rozpletení zůstává jenom nepříjemné mrazení. Girl in the Picture je řemeslně výborně zpracovaná, zůstává decentní, necyklí se, nezamotává se a hlavně zbytečně neláme emoce a ani se nenatahuje (ani ve stopáži, ani v dílech). Velmi konstruktivní je i rozdělení času pro mluvící hlavy, archivní záběry a dotočené momentky budující atmosféru. Až hororová záležitost, která ale není bulvární, po čem tady řada komentujících zbytečně volá, napíná a brnká na struny nervů. Po pěti minutách si říkáte, že vás ani trochu nenapadá, jak horší by to mohlo být. A ono je, asi tak desetkrát. Zpracování je důstojné a decentní. ()

rzazeman

Wow tak tohle ve mně ještě chvíli zůstane. Neskutečný příběh a to jsem toho viděl dost a nedostalo mě to jak tento dokument. Extrémně smutné až mě to fakt velmi dojalo. Mísil se ve mně neustále hněv a smutek. Většinou to u těchto dokumentů nemívám, ale asi to bylo tou zvláštní zápletkou a tím jak celá ta situace byla opravdu velmi smutná, tak se to do mě zakouslo a už nepustilo. Hodně lidí zde píše, že formát dokumentu se jim nelíbil, nevidím na něm nic špatného, prostě standart. SPOILER Jo a jinak doufám, že ten co to vše způsobil, už brzy bude pod drnem ;) ()

zuzza11

Mám za sebou hodně šílených netflixových True Crime, ale tento dokument mě stál hodně úsilí dokoukat. Někdy se mi zdá, že se stáváme až otupělí k vraždám, které nám Netflix servíruje, ale jakmile v tom figurují děti, je to snůška emocí. Smutek, beznaděj, nespravedlnost, vztek, a při tomto snímku až brutální pocit na zvracení, co se tady dpd ve světě děje. Přijde mi, že jednu věc mají tyto příběhy společné a to je totální selhání systému. Jak se vůbec mohl takový zasraný úchyl, sociopat a pedofil, jako byl v tomto případě Floyd, vůbec dostat z vězení za znásilnění 4 leté holčičky , po pouhých 10 letech? Takovýmto lidem nožem vyřezat na ksicht "jsem pedofil" a poslat za katr na doživotí (o vhodnějším trestu by se dalo polemizovat, ale nechám si jej pro sebe). Další pochybení, že při opětovném zatčení byla pro takový odpad možnost kauce? WTF?? K vůli takové "blbosti" přišlo tolik lidí o život, tolik lidskému utrpení se dalo předejít.  A ještě na závěr dostaneme třešničku, že ten plebs stále žije... Ač jsem ateista, tak doufám, že existuje karma, a Floyd za všechny své hříchy ještě zaplatí i jinak než pouhým vysedáváním ve vězení. ()

yxaj

Příběh o zmrdovi, kvůli kterému bych z fleku obnovil středověké mučení, dokud nevyklopí pravdu. A o dívce, která prostě neměla šanci. ()

oli9

Kdybych viděl film a stalo se tam tohle tak bych řekl, že větší výmysl nikdo nemohl vymyslet.. Jenže tohle se stalo, tohle je život... Neuvěřitelné co holka z fotky prožívala 20 let ()

stoun

Natočený dle klasického dokumentu Netflix. Jedna výpověď osoby střídá druhou, aby postupně vytvořily obrázek děje. Tato jakoby novinářské pojetí může být pro někoho tak trošku nudné, ale vzhledem k silnému příběhu člověk kouká rád dál až na konec.  A tento příběh opravdu stojí za to vidět. Jen po jeho shlédnutí člověk nechápe, jak je vůbec možné, že k tomu všemu mohlo dojít, a že to zašlo až tak daleko... ()