Bimboland

• Francie

Bimboland

Komedie / Romantický

Francie, 1998, 90 min

Dalo by se namítnout že herci nestojí za moc, že scénář je hloupý a zápletka ještě hloupější. Dalo by se i tvrdit že Depardieu se do role zoufale nehodí a jeho jediným účelem je nalákat diváky. Dalo by se i s úspěchem pochybovat o schopnostech režiséra natočit slušný film. A dalo by se vytýkat že tahle komedie není vůbec vtipná. Všechno tohle je pravda. Ale stejně je to za tři. Protože Judith Godrèche, protože Aure Atika, protože Provence a protože navzdory všemu jsem se bavil.(20.6.2013)

Tuto komedii nelze chápat "doslova". Její styl totiž tak trochu navazuje na způsob komedií šedesátých, sedmdesátých let. Ale kdo by to dneska čekal!? Prostě, může se zdát děsná tak jako ty české pohádky, co se odehrávají v napůl papírových interiérech a napůl v běžných barvitých exteriérech - třeba geniální příklad - Šíleně smutná princezna. Ale bereme je takové, protože jde o jejich způsob vtipu. A když se Bimboland vezme stejně, tak i ten má smysluplnost!(5.1.2004)

Aha, už vím, proč to nemá vysoké hodnocení. Zřejmě málo hvězd pochází od mužů... Totiž názor o tom, co se líbí mužům na ženách - nebo spíš jaké ženy, razím už nějakou dobu a vždy když to (jo a intelektuálně) sdělím, tak jsem málem ukamenovaná muži... Už je to jasné, ten film nelže - ani já, jenom pravda je někdy nepříjemná a mužská ješitnost a ego... jo na to vlastně ve filmu také narážejí...(9.10.2014)

Abych se popravdě přiznal, tak tenhle film mě zklamal. Chybí mi tu více srandovních scének a dialogů a co se týče hlavních představitelek, tak taky nic moc. A to ještě nemluvím o jejich inteligenci, která se zejména v některých situacích jevila na velmi nízké úrovni. No a navíc postupem času film začíná pomalu nudit, nicméně až tak hrozné, aby se to nedalo dodívat, to nebylo.(10.11.2012)

• Malarkey

Všecky herečky, který se v tomhle filmu objevili se chovali jako naprosto šílený krávy. Jediný, hodně slabý plus, je Gérard Depardieu, který se ve filmu občas objeví a ženský si tam s ním dělají co chtějí. To jejich jednání ale bylo fakt na facku...nebo na solidní boj v bahně v bikinách, aby alespoň k něčemu byly. Takhle hloupý pipky, co si hrajou na mistrině IQ jsem ve filmu šíleně dlouho neviděl a můžu říct, že mě nepřestaly srát ani po 90ti minutách. Judith Godréche měla to jediný štěstí, že umí hrát a kromě tý namustrovaný IQ borkyně dokázala zahrát i dračici, co si s Gérardem dělá vysloveně, co chce.(6.11.2012)

• - Snímek rozdělil kritiky na dva tábory. Jedni ho označují jako hloupý a nudný, jiní za milý a vtipný. (Olík)