Bimboland

• Francie

Bimboland

Komedie / Romantický

Francie, 1998, 90 min

Abych se popravdě přiznal, tak tenhle film mě zklamal. Chybí mi tu více srandovních scének a dialogů a co se týče hlavních představitelek, tak taky nic moc. A to ještě nemluvím o jejich inteligenci, která se zejména v některých situacích jevila na velmi nízké úrovni. No a navíc postupem času film začíná pomalu nudit, nicméně až tak hrozné, aby se to nedalo dodívat, to nebylo.(10.11.2012)

Chytré intelektuálky a vědecké pracovnice bývají ve filmech nepohledné, naopak krasavice houfně žádané muži zase natvrdlé. Jak dosáhnout zlaté střední cesty, být přitažlivou a inteligentní ženou zároveň? Toť záležitost ve světě stříbrného plátna často velmi krkolomná (předstírání dvou osob je populární řešení). Na toto téma vzniklo velké množství variací, Bimboland je mezi nimi průměr. Nic moc scénář, ale místy svižné dialogy a sympatická herečka v hlavní roli. Pozor! Depardieu není ten, kolem kterého se film točí, byť hlavní milovník, je to spíš epizodka. Docela nechápu, co ve filmu pohledává. Asi je volavka na diváky.(9.3.2004)

Z názvu jsem usoudil, že Gérardu Depardiemu bude ve filmu něco bimbat. Bohužel, úsudek byl špatný, ve filmu Gerardovi nic nebimbalo, vlastně nikomu tam nic nebimbalo. Sem tam jsem viděl nějakou tu kozu, nějekou tu prdelku, občas jsem se usmál, ale bimboland si musí nakonec udělat každý kluk sám se svým vlastním bimbem a to je opravdu velké zklamání.(16.12.2008)

Dalo by se namítnout že herci nestojí za moc, že scénář je hloupý a zápletka ještě hloupější. Dalo by se i tvrdit že Depardieu se do role zoufale nehodí a jeho jediným účelem je nalákat diváky. Dalo by se i s úspěchem pochybovat o schopnostech režiséra natočit slušný film. A dalo by se vytýkat že tahle komedie není vůbec vtipná. Všechno tohle je pravda. Ale stejně je to za tři. Protože Judith Godrèche, protože Aure Atika, protože Provence a protože navzdory všemu jsem se bavil.(20.6.2013)

Romantický film s nádhernou Judith Godréche. Není to zrovna umělecký film, ale pobaví a možná pohladí po duši. Párkrát se i zasmějete. Filmu by prospěl větší spád. Sledování, ale není to ztracený čas. Přece jenom je poznat, že se jedná o evropský snímek, který je bližší mentalitou, než americká produkce obdobného tématu. Komedie, která si na nic nehraje a je tím čím měla být, odpočinkovou zábavou.(9.10.2014)

• - Snímek rozdělil kritiky na dva tábory. Jedni ho označují jako hloupý a nudný, jiní za milý a vtipný. (Olík)