VOD (1)

Ve světě ohroženém slunečním úlomkem letícím k Zemi uvízne osmnáctiletý chlapec cestou na chalupu v neznámém městě. Série bizarních dobrodružství ho donutí postavit se svým největším strachům – smíření se s realitou vykloubeného světa, se sebou samým a se svým otcem. (Artcam Films)

Trailer

dubinak

Tomuhle jsem dávala dost naději, když to vyhrálo zvláštní cenu ve Varech, na druhou stranu panovaly rozpaky po ohlasech diváků a když jsem v letňáku slyšela od známých tvůrců filmu větu: "Připravte se, je to fakt bizár," tak jsem asi už tušila, že mi to za to možná ani nebude stát. Problém byl hlavně v tom, že furt tak jako na něco čekáte, sledujete ty extrémně divný, nic neříkající scény s nadějí, že z toho vyšťouráte nějakou message a ono jako furt nic a nic a pořád se tam objevují různě nesouvisející random scény a navíc pro mě jako pro pardubáka bylo těžké strávit, že se hlavní postava objevuje postupně v ulicích Pardubic, které jsou třeba úplně na opačné straně města nebo jde třeba úplně jinam, než kam došel, ale to je asi čistě můj neopodstatněnej pardubickej komentář. Nicméně, ty herci mi přišly fakt úplně fajn, atmosféra vcelku dobrá, ale představovala jsem si, že to vedro tam bude zobrazené ještě jako mnohem zoufaleji a bude víc vizuální až na diváka skoro prostoupí z plátna. Ta maska, co měla postava po zmlácení na obličeji mi taky trochu kazila dojem, působilo to jak Quasimodo z lacinýho Zvoníku od matky Boží. Pořád jsem se snažila v tom najít tu hlubší zprávu a nejsem si jistá, jestli tam jako vůbec někde byla. Trailer nás zase trošku mystifikoval. ()

Arsenal83

Brutální vedro mi bolo už pri pohľade na plagát, lebo chlapec pôsobí ako vedroidný typ. Našťastie nešlo o film o predavačovi kurenárskeho náradia a dokonca sa na neho lepia ženské, či už má oko zdravé, alebo nie, a to všetkých vekových kategórií od staničných starých fetiek po fetky mladé diskotékové. Film je ako celkom súborom absurdných skečov a nemôžem povedať, že mnohé z nich by neboli zaujímavé. Práve naopak, hoci zbytočne kazené topickou vulgaritou. Na konci ale som očakával oveľa väčšie vyvrcholenie a to nie z nohavíc hlavnej postavy, ale širšie a hlavne údernejšie posolstvo. ()

mrHoracio

Cenim zaobaleni do celosvetove klimaticke krize a pridani apokalyptickeho prvku v podobe kusu slunce, ktery hrozi znicit Zemi. Ale bez toho by to byla jenom cesta jednoho kluka na chatu, ktery si neumi pockat normalne na autobus a stava se mu jedna nehoda za druhou (dosti nerealisticke situace). Atmosfera “brutalniho vedra” byla vystihnuta vyborne, ale scenaristicky je to nuda a vysledna messege o tom, ze klima nam da nadeji a lide a zvirata se kvuli vedru chovaji mileji nez normalne, moc nedava smysl. Cenim hlavne babicku ve vlaku a dialog o kulne. LFŠ2023 ()

NorseSword24

Slnečný deň kedy to slnko hreje do neznesiteľných teplôt, všade pot a teplo, hlava je omámená, chuť na to niečo robiť je vzdialená a nezostáva nič iné len čakať kým ten otrasný deň skončí. To keby sa podarilo poriadne znázorniť v tomto filme. Miesto toho ten film pôsobí ako ten deň, ale v tom zlom. Čakáte kedy to dianie o ničom skončí.  Pritom ma obsah deja dosť zaujal. Ale tie scény sú proste random. Keby to ma do tej polhodiny. Nevyužitý potenciál celkom dobrého námetu. ()

William_

2/10. Hodně alternativní snímek, který určitě není pro každého a musím se sám přiznat, žel daný styl neseděl ani mně, a to mám artové snímky rád. Nejvíc se mi líbila scénka s babičkou ve vlaku. Z traileru to teda vypadalo daleko lépe a konzistentněji. Výsledkem je pro mě rozbitý a nefungující film plný nepřesvědčivých hereckých výkonů. Za mě teda zklamání. ()

• Scénář filmu byl oceněn v soutěži FILMOVÉ NADACE v roce 2020. (NADACE)

Související novinky

Finále Plzeň začne 22. září

Finále Plzeň začne 22. září

08.09.2023

Film-iálový inter-kino-vizní festival. Jen na Finále uvidíte průřez kompletní českou audiovizuální tvorbou – filmy a seriály, které jsou v kině, v televizi nebo na internetu. Kromě projekcí je… (více)