Cesta domov (TV film)

Československo, 1976, 58 min

Sčasti poetický film, ale nenudil ma, a jeho pohľady na prežívanie staroby mi neboli cudzie, hoci mám k tomu ešte dosť ďaleko. Retrospektívy nedávajú divákovi veľa odpovedí v pátraní po minulosti postáv, pretože to vôbec nie je cieľom. Keby som pred pár dňami nevidel Bergmanove Lesné jahody, nemal by som s čím porovnať, a porovnanie je to celkom vyrovnané. –––– Neuviedli moje meno. Podľa plagátu neúčinkujem! Pozná vôbec niekto moje meno? –––– Po strate blízkych čas v kostiach zabolí.(16.6.2018)

Velmi zajímavě pojatý i příběhově propojený TV film s vizáží celovečeráku, velice slušnou dávkou psychologie, skvělým herectvím a emotivní hudbou. Snímek o hledání vlastní domoviny, svého místa pro další život, ale i smrt. Pro mě v rámci svého žánru opravdu povedené. Hodně sympatické také je, že Radoslav Brzobohatý hovori po slovensky svým vlastním hlasem.(13.9.2016)