Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Chudý chalupník měl dceru Marinu.Žena mu umřela a tak s děvčátkem zůstal sám.Bydlela s nimi bída s nouzí,a tak když bylo Marině čtrnáct let,poslal ji otec do služby ke svému bratranci,aby se děvče alespoň najedlo.Bratranec dával Marině za službu jenom stravu,ale slíbil jí,že až jí bude osmnáct let,dostane jako mzdu pěknou kravičku.Protože však sedlák svůj slib nesplnil,požádala Marina otce,aby se vydal ke králi Jaroslavovi,jenž měl spor rozhodnout.Král se rozhodl dát Marině složitý úkol.Měla do zámku dorazit ani nahá,ani oblečená,ani bosa,ani obutá,ani pěšky,ani na voze a ani ve dne ani v noci. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (14)

Tommassi3 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Odveďte tu kozu !!" ;) Další kupodivu celkem zdařilý výborně obsazený příspěvek Stromu pohádek od často dost jalové Jiřinky S pomlčkou nabízí poněkud zásadní otázku, kdo je tu vlastně skutečná koza.. Ta smradlavá s kopejtkama, co na ní Zlata Adamovská coby Marina alias chytrá Horákyně přijela ?? Nebo spíš právě Marina, jejíž selský rozum už Božena Němcová chybně zaměňuje za inteligenci či chytrost ?? Dle mého zasvěceného názoru spíš postava zde ještě mladičké kobry Adamovské, protože její výběr v rámci porozvodového vyrovnání lze jen těžko pochopit..;) Ale co !! Ženská logika je zkrátka ženská logika a na té nic k chápání není.. ()

honajz 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

V podstatě jen ilustrativní převyprávění pohádky, kterou čte paní Galatíková s podivným čepečkem na hlavě, a kde Marinu hraje Adamovská a krále Štěpnička (otec Mariny se ke konci příběhu zcela vytratí) - nic, co bychom neznali a inscenačně opravdu spíše jen popisné. Jediným vtipným momentem je hláška: Odveďte tu kozu!, kdy podvědomě čekám, že odvedou Zlatu Adamovskou. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Chytrá horákyně, jež nyní, aby splnila podmínku - ani pěšky, ani na voze - , přijela na koze. Jen se těším, až v nějaké ještě zmodernizovanější verzi přijede chytrá horákyně, aby splnila podmínku - ani nahá, ani oblečená - , nahoře bez. ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Chudák ta koza, co si budeme nalhávat, Zlatu by neuvezla. Královský zámek je omezený na tři schody, trůn, křeslo, jednoho přikyvovače (král byl skromný chlapec) a postel. Vsadím boty, že ta byla ve stejné místnosti jako trůn, jen z jiného úhlu pohledu. Princip královského soudu, kdy se král v úloze soudce rozhoduje podle toho, kdo lépe odpoví na hádanku, je hodně postavený na hlavu. V téhle kulisové verzi to z toho trčí víc, než v té s Dádou. Jen si říkám, že chudý chalupník, co měl kozu, na tom zas tak špatně nebyl. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama