Nečakaná osobná tragédia ho zblíži s bohom natoľko, že sa mu rozhodne po zbytok svojho života oddane slúžiť... Vo svojich myšlienkach sa Fernando (Daniele Liotti) vracia do nedávnej minulosti. V roku 1221 žil na Sicílii a patril medzi významných bojovníkov, oddaných svojmu panovníkovi. Zúčastňoval sa mnohých verejných rytierskych súbojov. Žiaden z protivníkov nedokázal prekonať jeho výnimočnú schopnosť bojového umenia. Okrem profesionálnych úspechov sa mu darilo i v citovom živote. Zaľúbil sa do vznešenej a krásnej Teresy (Vittoria Pucciniová) a jej láska k nemu bola rovnako silná. V jeden osudný deň ho priateľ, ktorý sa tiež zahľadel do Teresy, ponížil a vyzval na súboj. Mladý muž je ťažko zranený a zúfalý Fernando trpí obrovskými výčitkami svedomia. Po tejto tragédii sa rozhodne odísť do kláštora a kajať za svoje hriechy pred bohom. I keď Fernandovi veľmi chýba milovaná Teresa a nesmierne trpí, je neoblomný a v božom stánku za pomoci svojich priateľov nakoniec zotrvá. Fernando je časom vysvätený za mnícha - Antonia. So svojimi novými priateľmi sa vyberie na ďalekú púť za kazateľom Františkom, o ktorom už veľa počul. Chce sa na vlastné oči presvedčiť, kto je tento výnimočný a náboženskou obcou ospevovaný muž. To však ešte netuší, že táto cesta definitívne zmení jeho doterajší život. (oficiální text distributora)

Hedka

Neodolala som a pozrela som si dnes po filme http://www.csfd.cz/film/284690-antonin-bozi-bojovnik/ aj tento druhý film o sv. Antonovi, obľúbenom a uznávanom svätcovi, ktorého sviatok sme slávili práve v týchto dňoch. A dobre som urobila. Tento film je totiž neporovnateľne lepší. Približuje nám život tohto nevšedného muža viac reálne. Film ma po dnešnom prvom, nie celkom príjemnom filmovom zážitku milo prekvapil, povzbudil, potešil, obohatil......o.i. aj príjemnou hudbou Marca Frisinu. Prípadným záujemcom o život sv. Antona určite odporúčam tento. Stojí za pozretie! ()

Mariin

Žádný barvotiskový obrázek světce, ale drama o vnitřních bojích a tápáních muže, vyvoleného Bohem. Drobné závady tu lze nalézt, např. budování atmosféry a hloubky duchovního ( a duševního) boje mělo rezervy, bylo jen ploše naznačeno. Snad je můj pocit zesílen i tím, že jsem film viděl s dabingem. A také mi např. přišlo dost nepravděpodobné, že by mnich Antonín v té době klidně psal levou rukou. Ve středověku byli přesvědčení, že to, co je zleva, je zlé (ale nevím, jestli u sv. Antonína není uvedeno v jeho životopisech, že byl výjimkou, tedy byl levák - ale nezdá se mi to pravděpodobné)...To vše jsou ale celkem méně podstatné připomínky. ()

Arsenal83

Nielen katolícky, ale dosť aj historický film. Zaujal ma výrok Antonovho otca: „Život nemá cenu, ak človek príde o česť.“ Nie som síce zástancom tejto vety, ale keby si to hovorili naši politici, zrejme by sme mali parlament plný samovrahov. Anton bol jedným z mála, ktorý chcel slúžiť naozaj Bohu a žiť podľa Písma a nevstupoval do kláštora, aby urobil kariéru, tak ako to v jeho dobe (a vlastne aj dodnes) robili mnohí biskupi, kardináli a pápeži. Sám si na vlastnej koži vyskúšal, aké je to ťažké, ak to myslíš vážne. Hlavne odolať žene. Film tiež dobre poukazuje, že cirkev bola skorumpovaná v každom čase, ale že ju treba oddeliť od viery. Konanie jej predstaviteľov proti evanjeliu nezavrhuje evanjelium samotné. Dožil sa len 35 rokov (nie 36 ako sa uvádza vo filme), no za svätého bol vyhlásený už rok potom. Ako jeden z mála právom. Filmársky nejde o veľdielo, skôr TV film, ale z úcty a posolstva zdvíham na plný počet. ()

Una111

"Neobávej se ničeho, jsi-li na cestě k Pánu. Věř, že Bůh může rozkázat i větru i vodám. Pomáhá zbavit se zlého, s jeho pomocí přemůžeš pokušení. Najde si místo v tvém srdci. Zasedne s tebou k jednomu stolu. Od něho získáš dar pokoje, dar lásky. A když pokoj a láska budou tvou jedinou zbraní, boj se skončí slavným vítězstvím." - - - Musela jsem si "spravit chuť" po filmu "Antonín - Boží bojovník", který mne dnes opravdu zklamal. - Ale tenhle film, to bylo skutečné pohlazení na duši! Některé události ze světcova života jsou sice spíše apokryfní, ale režisér alespoň nepřetváří světce k (pokoncilnímu) obrazu svému, jako to učinil Antonello Belluco o 4 roky později. Představuje ho jako nábožensky velmi vzdělaného člověka, nadšeného kazatele, zmiňuje i mnohé zázraky ze světcova života. Toto je film, který se dotkne divákova srdce! Scénář i režie Umberto Marino. ()

Diamant

Darilo sa mu v rytierskych súbojoch, no v živote ho čakali ešte ďalšie a dôležitejšie výzvy... Vytrvalo hľadal Božiu vôľu, aj za cenu veľkých námah... Teraz pomáha v hľadaní nám... Film má krásnu ústrednú melódiu. Za všetky myšlienky aspoň jedna: "Otázok je veľa, no je len jedna odpoveď... Ježiš Kristus, náš Pán a Kráľ." ()

CSSML

Síla filmu je především ve vylíčení vnitřních pochybností a bojů sv. Antonína Paduánského a jeho hledání způsobu, jak sloužit Bohu. To jej velmi přibližuje divákům, kteří svatí nejsou. Když člověk čerpá informace o světcích pouze z medailonů, může lehce nabít dojmu, že to byly nadpozemské bytosti, které od narození do smrti nezhřešili ani myšlenkou. Aby daného světče alespoň částečně pochopil, musí sáhnout po kvalitním životopisu. – Bez chyb ovšem film není. Zcela nesmyslně tu po zázraku s rybami chybí obrácení katarských sektářů, Pán Bůh ten zázrak nedělal bezúčelně. A historické události ze života světce také nejsou zrovna přesně vylíčeny. V „Našich světlech“ se dočteme, že „Antonín byl přitloustlý a plnokrevný“. Citáty: „Na kříži najdeš Kristovu pokoru proti pýše ďábla, Kristovu chudobu proti mamonu světa, Kristovy ruce a nohy přibité hřeby proti nevázanosti těla.“, „Málomluvnost je nejméně častá ctnost ženy.“ ()

LuiCJ

Aj keď som kresťan a zaujímam sa o životy svätcov, nikdy ma to nejako neťahalo a skrátka filmy takéhoto typu som nepozerával. Všetko sa to zmenilo keď moja mamka prišla jedného dňa domov a doniesla aj televízny film na DVD. Život portugalského rímskokatolíckeho kňaza, rehoľníka - františkána a svätca Antona Padovského (Paduánskeho) je podľa môjho názoru veľmi zaujímavou oblasťou. Jeho časť spracovaná talianskym režisérom Umbertom Marinom jednoznačne stojí za pozretie. Sant'Antonio di Padova ponúka skutočne pozoruhodný pohľad na život Antona z Padovy, ktorého hrá výborný Daniele Liotti. Obsadenie sa mi veľmi páčilo a tiež ma pobavila postava pátra Giulietta (Enrico Brignano). Milujem keď sú vo filmoch takéto sprievodné postavy, charaktery, ktoré sú s hlavným hrdinom a pomáhajú mu. Akurát, toto bolo aj v skutočnosti, nejde o vymyslený príbeh. Čo sa mi však menej páčilo, bolo to ako tu bol prezentovaný Svätý František. Prišiel mi zvláštny, nie úplne ako by som si ho predstavoval. Drámy tiež nepatria k žánrom, ktoré často pozerávam, no tu sa mi príbeh a práve dramatické spracovanie mimoriadne páčilo. Malo to patričnú emóciu, hlavne scény s vnútorným bojom Antona Lisabonského (takto bol tiež nazývaný). Tie tvoria veľkú časť filmu. Anton nebol ani zďaleko úžasný, dokonalý človek. Vôbec nie. Tento snímok sleduje práve jeho vnútornú premenu narodeného ako Fernando de Bulhões v bohatej rodine na rehoľníka, ktorý sa rozhodol vzdať sa svojho majetku. Z talianskej kinematografie som doteraz videl len zopár snímkov a aj to boli poväčšine len videoklipy. Toto ma však veľmi inšpirovalo a ukázalo ťažký, no za to veľmi hodnotný, neskôr "svätý" život patróna nájdenia stratených predmetov, Svätého Antona Paduánskeho. A ešte by som dodal - hudba od Marca Frisinu je skutočne nádherná. ()

DJ Kritik

Moje poznatky vychádzajú len s filmu a s pár informácii mimo neho. Ale nechcem hodnotiť postavu, ktorú film predstavoval, ale film ako taký. V tomto filme je vidno, že v období koncom 12 storočia mala cirkev obrovský vplyv na život. Niet sa čo diviť bola jednou z vládnucich tried. Avšak tento film nám prináša príbeh mladého šľachtica, ktorý vedel načúvať. Ktorý dokázal pomocou odkazov vytušiť, čo sa od neho žiada. Celý film je poňatý v tomto duchu a ukazuje nám či už priamo, alebo prostredníctvom obrazov vnútorný zápas hl. postavy. A priznajme si každý máme niekedy taký pocit, že by sme mali to a to vykonať, ale nie každý to dokáže. A to je ten rozdiel, on to urobil vždy. Spočiatku sa film uberal cestou, kde som myslel, že skĺzne do pátosu, ale nestalo sa tak a záver veľmi dobrý. ........................... ........................ ......... ............ ........................ ........ .............. .............. ............... ......................... Akčnosť: * Vtiahnutie do deja: **** Kostýmy :***** Reálnosť: *** Myšlienky a posolstvá:***** ()

muti

necudo ze San Antonio je najoblubenejsi a najuctievanejsi svaty. Kazatel, hlasatel, Ucitel Cirkvi, zastanca chudobych, Kladivo na kacirov, bojovnik proti mafianom, uzernikom a otrokarom. Byt vyhlaseny za svateho za Rekordnych 11 mesiacov hovori za vsetko. skoda ze film nebol o nieco dlhsi, rad by som si pozrel nieco viac z jeho arzenalu zazrakov - bilokácie, prorokovania, ci čítania v svedomí ľudí. Stoji este za zmienku, ze dnes si ctime svateho Antona ako uzmieritela rozvadenych parov, patrona stratenych veci a nezvestnych ludi. takze ak nieco neviete najst - viete na koho sa obratit ;) ()