• Mr.Hawkeye

Film jsem neviděl, ale podle dobových pramenů by mělo jít o 70 mm film, který byl ale původně z finančních důvodů natáčen na 35 mm a na širší pás byl překopírován až ve finále. Tímto krokem se v Polsku řešil nedstatek 70 mm filmů. Je ovšem logické, že takto vyrobená sedmdesátka degradovala svoji nižší kvalitou celý formát.(3.7.2008)

Film je o živote posledného poľského kráľa z dynastie Piastovcov.Kráľ Kazimír stráca vedomie zranený počas lovu,spomína na svoj život,na smrť svojho otca,na svoju ženu a jej život.Rozmýšľa ako vyriešiť zložité záležitosti kráľovstvá na hraniciach Pomoria a štatút Gdanska.Poľsko sa zmietá v povstaní,politickej katastrofe.Manželstvo ma nevydarené a je zúfalý.Na tú dobu hodne drahý film v rámci Poľska.Dokonalé ilustruje vtedajšiu dobu.Film sa natáčal v Poľsku,Nemecku,Československu a Francúzsku.Film ukazuje aj to,že vôbec nie je ľahké byť kráľom.Natočené naozaj veľmi dobré,veľmi slušný film.A s financiami boli neuveriteľné problémy.(29.5.2009)

• WANDRWALL

Je s podivem, jak tenhle film vznikal. Tak na materiál tehdy neměl filmařský štáb peníze, ale zaplatit herce, kostýmy, architekturu atd, tak na to se peníze našly. Patrně životní herecká příležitost Karly Chadimové. Film je možno i dneska koupit v Polsku na bleším trhu.(11.9.2010)

• - Kvůli natáčení byl jihočeský hrad Zvíkov kulisami předělán k nepoznání. (ondrach)